Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Onko kukaan tilannut Telia mitään ja että on tullut onnistuneesti? Itse tilasin tuon ASUS 3090 Strix. "Vain muutama jäljellä" ja arvio 19.2 toimitus, miten ovat pitänyt paikkaansa? Mielenkiinnolla odotan.
Kamoon man. Itselläkin 1700e maksanut 3090 msi x trio. Olen katsellut sitä joka asennossa pöydällä ja kotelon sisässä. En ole nähnyt sitä kyllä vieläkään sijoituksena.Mitä hittoa täällä tapahtuu, oon muutaman päivän lomalla iotekiltä ja 3070 hinnat pomppii tonnissa ja 3090 2,5:ssa. Verkkiksessäki kaikki 3090 vähintään kaks tonttua... Hyvä sijoitus tuo 1700e tuf Oc siis![]()
Ilmeisesti et ollut tilannut sitä Tallinnaan, mutta sinne se näyttää tuon mukaan menevän. Onko näkynyt päivitystä? Onko oma postinumerosi tuon Tallinnan postinumeron lähellä?
Mahtaisikohan näitä alkaa pikkuhiljaa tipahdella muihinkin kauppoihin. Itsellä Tietkonekaupasta joulukuun puolella tilattu 3080 Ventus ja hiljaista on ollut.Nhonni nyt pärähti Verkkokaupalta viesti: Tilaus noudettavissa myymälästä. Kyseessä 25.11. tilattu MSI 3080 Ventus 799€ hintaan
Ai tensor coret ymmärtävät hakea asennusjuomat tullessaan...
Keskisuomeen pitäisi tulla ja postinumero kaukana tuosta eestin numerosta.Ilmeisesti et ollut tilannut sitä Tallinnaan, mutta sinne se näyttää tuon mukaan menevän. Onko näkynyt päivitystä? Onko oma postinumerosi tuon Tallinnan postinumeron lähellä?
Pikainen yhteydenotto postin asiakaspalveluun!Keskisuomeen pitäisi tulla ja postinumero kaukana tuosta eestin numerosta.![]()
Ei lähellekkään. Hyvä jos eka vartti. 16.18 ajalla sijalla 70-80 jonossa tällä hetkellä. Tohon 16.00-16.15 mahtuu huomattavasti enemmän tilauksia kuin 16.15-16.30 välille. Muistaakseni täällä joku sanoi aiemmin että oli jossain kahdensadan hujakoilla ja oli tilannut myöhään silloin 17.9.
Siis mitäh. MSI 3080 Ventus 3X? Ei saatana, Ventus ja non-oc Tuf vetää rinnakkain loppukiriä mun tilausta kohti. Olen kaksi kuukautta ollut mentaliteetilla että otan sen kortin käyttöön mikä ekana sattuu osumaan kohdalle mutta pitää varmaan varmuuden vuoksi miettiä että kumpi noista kahdesta on parempi vaihtoehto...Nhonni nyt pärähti Verkkokaupalta viesti: Tilaus noudettavissa myymälästä. Kyseessä 25.11. tilattu MSI 3080 Ventus 799€ hintaan
Olen miettinyt aivan samaa mutta mitä olen tämän langan kirjotuksista päätellyt on että Verkkokaupalle on tehty huomattavasti paljon vähemmän tilauksia kuin Jimms, Proshop yms. Non-oc:ta on tullut joku 30 kappaletta verkkikselle ja silti taitaa olla jo 22.11 tuorein täällä ilmoitettu nouto. Ventus nyt 25.11.Olen seurannut tätä lankaa sivusta semiaktiivisesti tilauksestani lähtien, mutta äsken tipuin kärryiltä ja oli pakko rekisteröityä kysymään tilannetta. Olen ollut siis uskossa, että näissä 3080 Asus (oc/non-oc)-malleissa oltaisiin vielä ensimmäisen vartin tietämillä. Nyt kuitenkin porukka on saanut marrakuun lopussa tilattuja kortteja verkkokaupalta. Missä kohtaa tipuin kärryiltä?JA joko voin pidättää hengitystä vai menenkö takaisin talviunille? (24.11 verkkokauppa, OC)
Olen seurannut tätä lankaa sivusta semiaktiivisesti tilauksestani lähtien, mutta äsken tipuin kärryiltä ja oli pakko rekisteröityä kysymään tilannetta. Olen ollut siis uskossa, että näissä 3080 Asus (oc/non-oc tuf)-malleissa oltaisiin vielä ensimmäisen vartin tietämillä. Nyt kuitenkin porukka on saanut marrakuun lopussa tilattuja kortteja verkkokaupalta. Missä kohtaa tipuin kärryiltä?JA joko voin pidättää hengitystä vai menenkö takaisin talviunille? (24.11 verkkokauppa, OC tuf)
Esim. ASUS 3080 TUF OC: Verkkokauppa.com 799,90 euroa. Jimm's (ei postikuluja), Proshop ym. 759,90 euroa, Gigantti 759,-. Siinäpä syytä, mutta nythän se 799,90 euroa ei edes tuntuisi kalliilta.Olen miettinyt aivan samaa mutta mitä olen tämän langan kirjotuksista päätellyt on että Verkkokaupalle on tehty huomattavasti paljon vähemmän tilauksia kuin Jimms, Proshop yms. Non-oc:ta on tullut joku 30 kappaletta verkkikselle ja silti taitaa olla jo 22.11 tuorein täällä ilmoitettu nouto. Ventus nyt 25.11.
Mutta vielä ei kuitenkaan ole aika herätä talviunilta sillä molemmissa oli n. kuukauden tauko saapumiserien välillä joten mikään ei estä että nyt ollaan taas yksi kuukausi lisää pausella
Katsotaan miten oman 3090 kanssa käy Telialta.26.1 tilasin asuksen 3060ti. Eilen lähti klo19 telialta ja tänää perillä. Alustava saatavuus oli 16.2
Varmaan vaikuttaa se että hinta on nyt korkeampi mitä 3080 tuf oc-mallissa syyskuussa.
Nhonni nyt pärähti Verkkokaupalta viesti: Tilaus noudettavissa myymälästä. Kyseessä 25.11. tilattu MSI 3080 Ventus 799€ hintaan
Soitin aspaan ja kuulema joku härö vain että niillä näkyy että olisi täällä oikeassa kaupungissa jo tulossaPikainen yhteydenotto postin asiakaspalveluun!
Onko kukaan eilen Telialta 3060 Ti:n tilannut saanut mitään ilmoitusta kortista? Piti olla tilauksen aikaan saatavilla.
Toki vasta aamussa mennään, mietin vaan.
Vai oliko tilanne jossa korttia on "saatavilla", mutta ne on varattuina jo tilauksille. Eli otetaan rahat ja kerrytetään ihmisiä vaan jonoon..
Jimssillä 5kpl hyllyssä näitä Zotacin 3070 ihan kohtuu hinnalla:
Myös MSI:n 3060Ti Gaming X mallia löytyy 6kpl hyllystä mutta tämä on jo kohtuullisen kallis, enkä ole tuota kahden puhaltimen mallia aiemmin edes nähnyt:![]()
Zotac GeForce RTX 3070 Twin Edge OC -näytönohjain, 8GB GDDR6 - 1 099,00€
Saapuneet erät: 10 kpl / 6.11 20 kpl / 23.11 50 kpl / 7.12 5 kpl / 23.12 10 kpl / 31.12 9 kpl / 31.12 5 kpl / 21.1 10 kpl / 29.1 3 kpl / 5.2 2 kpl / 11.3 5 kpl / 29.3 10 kpl / 13.5 Tulevat er&aumwww.jimms.fi
![]()
MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X -näytönohjain, 8GB GDDR6 - 999,90€
28.1. 8 kpl 25.2. 12 kpl Saatavuustiedot päivitetään heti tiedon varmistuttua! GeForce RTX 30 -sarja - The Ultimate Play GeForce RTX™ 30 -sarjan grafiikkasuorittimet antavat äwww.jimms.fi
Jimssillä 5kpl hyllyssä näitä Zotacin 3070 ihan kohtuu hinnalla:
Myös MSI:n 3060Ti Gaming X mallia löytyy 6kpl hyllystä mutta tämä on jo kohtuullisen kallis, enkä ole tuota kahden puhaltimen mallia aiemmin edes nähnyt:![]()
Zotac GeForce RTX 3070 Twin Edge OC -näytönohjain, 8GB GDDR6 - 1 099,00€
Saapuneet erät: 10 kpl / 6.11 20 kpl / 23.11 50 kpl / 7.12 5 kpl / 23.12 10 kpl / 31.12 9 kpl / 31.12 5 kpl / 21.1 10 kpl / 29.1 3 kpl / 5.2 2 kpl / 11.3 5 kpl / 29.3 10 kpl / 13.5 Tulevat er&aumwww.jimms.fi
![]()
MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X -näytönohjain, 8GB GDDR6 - 999,90€
28.1. 8 kpl 25.2. 12 kpl Saatavuustiedot päivitetään heti tiedon varmistuttua! GeForce RTX 30 -sarja - The Ultimate Play GeForce RTX™ 30 -sarjan grafiikkasuorittimet antavat äwww.jimms.fi
Joo itsekkin soitin sinne. 27.1 tilasin 3090 ja "Vain muutama jäljellä - vihreää" ja nyt ei varastossa parin päivän jälkeen, niin varmistan vaan että kerkesin siihen toimitukseen.Näinhän se oli mennyt eli oli päässyt jo loppumaan vaikka tilaushetkellä näytti olevan saatavilla. Kysely aspasta vahvisti tämän..
Eli kunhan kerätään lisää väkeä jonoon tämmöisillä "hups, olikin päässyt loppumaan" virheillä.
Ei perskele mihin aikaan tilattu sulla, itellä sama päivä mutta "odottaa tuotetta"... kasetti hajoaa jos ei nyt tule ja seuraava erä joskus kuukauen päästä
Odottaa tuotteita
Tilaus tehty25. marraskuuta 2020 klo 17.03
Ihan nouto myymälästä (helsinki jätkäsaari)...
Olihan toi sun tilaama kortti MSI GeForce RTX 3080 VENTUS 3X 10G OC? Ei ainakaan omaan silmään ole kyllä osunut useampaa ventusta verkkiksen listoilla..
Itselläkin 25.11 klo 17.01 tehty tilaus Ventuksesta ”Odottaa tuotteita”.Ei perskele mihin aikaan tilattu sulla, itellä sama päivä mutta "odottaa tuotetta"... kasetti hajoaa jos ei nyt tule ja seuraava erä joskus kuukauen päästä
Odottaa tuotteita
Tilaus tehty25. marraskuuta 2020 klo 17.03
Myys mulle, saat 1100Itselläkin 25.11 klo 17.01 tehty tilaus Ventuksesta ”Odottaa tuotteita”.
Tosiaan tiedän Marcoboyn tapauksen ja kyseessä on sama Ventus kuin sinulla ja minulla tilauksessa, kortin hän haki aamusella.
Mikähän on nyt homman nimi Verkkiksellä…
Itsellä ainakin ainoastaan yksi kortti tilauksessa ja se on tosiaan tuo 3080 Ventus.Useampi kortti tilauksessa? Hatara muistikuva, että joku täällä kertoi että oli Verkkiksellä mennyt tilaukset jäihin/jotain ongelmaa tullut kun oli useampi kortti tilaulauksessa. Selvisi kun soitteli aspaan.
Kiitos kovasti tästä!
Vaikea tässä mitään alkaa myymään, kun ei edes itsellä vielä korttia ole.Myys mulle, saat 1100
Eipä mitään!Kiitos kovasti tästä!Tulikin jo tekstari noudollekin
![]()
Näyttää siltä että 3090:sia on kohta jopa hyllystä asti. 3080 on saapunut melko tasaiseen tahtiin. Saa nähdä jatkuuko tahti vai kohdataanki vielä täyden pysähdyksen toimitusten osalta.
Proshopin jonotilanne päivitetty.
Rtx 3080 Suprim jättierä näköjään saapunut, ja jono siirtyi päivään 21.1. Onko muita, joille pitäisi tämän perusteella saapua kortti pian, itse laitoin tässä kuussa arvan, jonka nyt pitäisi toteutua.
Tältä osin tuli myös hyviä uutisia, eli Telian 3090 Strixit loppuivat verkkokaupasta muutaman päivän jälkeen. Ei tule siis sellaista vahingossa tilattua.Näyttää siltä että 3090:sia on kohta jopa hyllystä asti. 3080 on saapunut melko tasaiseen tahtiin. Saa nähdä jatkuuko tahti vai kohdataanki vielä täyden pysähdyksen toimitusten osalta.