- Liittynyt
- 15.04.2018
- Viestejä
- 2 343
Joo eli sinulla on tämä vbios. Jännästi tuolta löytyy samalla versionumerolla kaksi muutakin vbiosta, joissa on se +50% säätö, mutta ne ovat revikkakorttien vbiosit.Bios näyttäisi olevan 86.02.39.00.50 ja gpu-z näyttää limitin +125
En tiedä testasinko nyt oikein mutta superposition benchmarkilla kokeilin. Eli afterburner näyttää että powerlimit 1 ja power % on ollut 118 korkeimmillaan.
Gpu-z pitäisi näkyä jotakin tämän suuntaista, josta vielä näet limitin numeroina, eli voit vielä varmistaa sen limittisi.
Viimeisin tuon kortin vbios näyttäisi olevan +50% tyylillä, mutta kuitenkin sillä samalla 375W limitillä, joten päivittäminen tuskin mitään suurta muutosta aiheuttaisi. Olen vain pari kertaa fläshännyt omaa gtx 1080:ä, joten flashaykseen neuvoja en halua antaa.



