Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Eikös honoreita oo myösTuolla budjetilla ei uutena e-simmiä löydy kuin Motorolalta. G55 on 199€ mutta muut ominaisuudet taattua halpisluokkaa.
Halvin on Honor 200 joka maksaa tällä hetkellä 299€. Hyvät tarjoukset- osiosta löytyy Telialle 20€ alennuskoodi jolla hintaa jää 279€ mutta yli budjetin menee silti.Eikös honoreita oo myös
En tiedä mitä luultu kun fitness/älykello ostettu. Aina ne vaatii yleensä valmistajan softan taustalle rekisteröinteineen. Xiaomin osalta ne oli vielä pahempia kun aikanaan sellaisen fitness rannekkeen hankin. Ellei osta sitten jotain dummy fitness ranneketta.Valitettavasti Samsung on oikeestaan ollu jo vuosia inhokki. Viimeksi ostin rouvalle jonkun Samsung fit kellon. Ja vaati kaikki mahd luvat ja rekisteröinnit että sai oikeaan aikaan sen kellon. Hermo meni..
Nothing phone 2 Elisalta 299€ 12/512GBXiaomi 11T luurille tullut jo jonkin aikaa katseltua seuraajaa. Tehot nykyisessäkin riittäneet, tosin viime aikoina esiintynyt pientä lagia välillä. En pelaile ollenkaan joten käyttö enempi netin selailua yms.
Kamera todettu "alimittaiseksi" kun siinä ei OIS ominaisuutta eli kuvausominaisuudet saisi olla paremmat.
Alkuvuoden S25 kamppiksessa meinasi jo mennä vaihtoon sekä parin hyvän Nord4 tarjouksen kohdalla. Viimeisin houkutus oli Gigantin Pixel 9 Pro XL. S25 ja pixel9 tarjouksissa kuitenkin vielä jarrutellut hinta kun mielellään pitäisi hankinta hinnan kolmen sadan tuntumassa tai hyvillä perusteilla vähän enempi.
Näytön koko saisi olla nykyisen kokoinen, jotta metsästyshommissa kartan katselu Trackerista mukavampaa. Iso akkukin tuossa hommassa eduksi.
Myös nykyinen 67W pikalataus ollut erittäin mukava.
Mitäs suosittelette. Odotella hyvää diiliä Nord4 luurista? vai nyt Telialla asiakashintainen S24FE (449€), joka tosin hieman kipurajan päällä ja vain 128gb muistilla...Kiire ei vielä ole kun nykyinen hyvässä kunnossa ja tietoturvapäivitykset tulee elokuuhun asti xiaomin mukaan.
Satasen 5G puhelinten ryhmässä ei varsinaisesti ole ruuhkaa.Kuka osaa suositella jotain halpaa luuria kun työpaikka vaihtuu.
En ole varma saanko uudesta firmasta luuria vai pelkän numeron, joten joku max. satasen rimpula käy hyvin. Tähän asti ollut iPhone 12 ja se on ollut enemmän kuin riittävä mulle. Nyt toki lienee Androidin aika, mut en ole yhtään hiukkaa kärryillä mitä eroja näissä on. 5G ja USB-C on must, muuten ulkonäkö ja nopeus.
Työsuhdeluuria pitäis katsoa. Nykyinen on S21 Ultra ja huippuahan tässä on zoom kamera edelleen.
Budjetti on noin 650-700 alv25 tai jos oikein hyvä vaihtoehto nykyiselle löytyy, voi sitä maksaa enemmänkin.
Kuka osaa suositella jotain halpaa luuria kun työpaikka vaihtuu.
En ole varma saanko uudesta firmasta luuria vai pelkän numeron, joten joku max. satasen rimpula käy hyvin. Tähän asti ollut iPhone 12 ja se on ollut enemmän kuin riittävä mulle. Nyt toki lienee Androidin aika, mut en ole yhtään hiukkaa kärryillä mitä eroja näissä on. 5G ja USB-C on must, muuten ulkonäkö ja nopeus.
Olen itse huomannut 5G:n hyödyn jo siinä, että tiheässä käyttäjämäärässä 4G sakkaa melko nopeastikin, esim. junassa Espoon ja Helsingin välillä huomaan tämän parhaiten. Yleensä olen pitänyt 5G:n pois päältä, koska erityisesti alkupään 5G-modeemit puhelimissa olivat melkoisia virtasyöppöjä, mutta nyt tilanne tuntuu olevan kaikin puolin parempi uusimmissa malleissa. Huomionarvoista esim. Pixel-puhelinta valitessa, koska Pixel 9a:ssa on vanhempi modeemi, kuin Pixel 9:ssä. Vaikka siis speksejä läpikäyden voisi kuvitella, että saa "saman" puhelimen halvemmalla, kun on sama Tensor G4 -sirukin, niin käytännössä eron huomaa juurikin 5G-verkossa.Hieman ot kenties, mutta ovatko nuo 5G-liittymät edelleen kalliita tyyliin jotain 30 e/kk? Meinaan vaan jos ostaa jonkin satasen rupuluurin on liittymä maksanut puhelimen verran jo muutamassa kk:ssa. Budjettisyistä noita halpiksia kai kuitenkin ostetaan. Sekä minkä hyödyn saat halvalla puhelimella 5G:stä jos puhelin pykii jo muutenkin vähäisen muistin vuoksi tms.
Appiukko tarvisi uuden puhelimen. Nyt on Huawein vanhahko luuri.
Mitään erikoista ei tarvita, mutta perus älypuhelin oltava. Wifipuheluita pitäisi tukea.
Tärkein on hyvä kuuluvuus. Asuvat hiukan hankalassa paikassa, notkossa jossa huono kenttä. Lisäksi liikkuu paljon syrjäseuduilla.
Onko suosituksia? Löysin, että näitä eri puhelinten anteneita on vertailtu jossain, mutta en oikein löydä mitään tuoreempaa tietoa. Vasemmalla kädellä puhuu.