95% ajasta toiminut itsellä kuten pitää, mutta se 5% kun ei toimi (osoitan tässä nyt sormella Halo Masterchief collectionia) niin ei ole kyllä kirosanoja säästelty

Tuo on useita kertoja jotenkin korruptoinut itsensä pc:llä ja ainoa mikä auttanut on uudelleen lataus...joka tuon pelin tapauksessa on yli 100gigaa tavaraa. Tulee kyllä suurin osa ajasta pelattua Xboxilla, jolla käyttökokemus erinomainen.
Sellainen ominaisuus olisi kyllä kiva xboxiin joka ehdottaisi Gamepassista poistuneiden pelien uninstalointia automaattisesti. Pelit sentää poistuvat omasta kirjastosta kun ne poistaa toisin kuin PS+:ssa jossa jokainen peli jää kummittelemaan omaan kirjastoon, oli käyttäjällä sitten ps+ palvelua tai peliä palvelussa enään lainkaan.