- Liittynyt
- 05.02.2019
- Viestejä
- 752
Dog the Boynty Hunterin vaimo Beth.
Sympaattinen pari oli.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Dog the Boynty Hunterin vaimo Beth.
Jossain vaiheessa laitoin merkille, että aika usein tuli klikattua Teron kirjoittama juttu auki uutisia selatessa. Ilmeisesti samanlainen aihepiiri kiinnostanut minuakin. Sen innoittamana tullut välillä Teron blogiakin vilkuiltua. Tässä yhteydessä lienee sopivaa nostaa sieltä yksi Teron ajatus esiin:Tero Leho on kuollut. Muistan lukeneeni tämän artikkeleja etenkin 1990- ja 2000-luvuilla Tietokone-lehdestä.
Kauppalehden taloustoimittaja Tero Lehto, 41, on kuollut
Kaksi kertaa Yhdysvaltain presidenttiehdokkaanakin ollut miljardööri Ross Perot.
Amerikkalaismiljardööri Ross Perot, 89, on kuollut
Nyt ei oo enää Ilkkaa ja Markkua parivaljakkona. Siinä oli hieno parivaljakko jo monen vuosikymmenen ajan.
Tämä erityisesti?Hyvä vitsi toi Guiness ennätys.
Vaikka en niin hirveästi vasemmalle olekaan poliittisesti kallellaan, niin pitää se myöntää, että kulttuuriministerin pestiin Andersson oli harvinaisen pätevä - toisin kuin moni muu.
Andersson on kyllä niitä tapauksia, että ei voi kuin ihmetellä miten sen aika riitti kaikkeen. Toki oli pitkä urakin. Mutta lääkäri, kirjailija, muusikki, poliitikko.. Eikö se jalkapallon puolellakin puuhannut. En ole mikään fani, kun en ole niin uraan tutustunut. Mutta laitetaanpa pari kuvaa.
Rutger Hauer, the versatile Dutch leading man of the ’70s who went on star in the 1982 “Blade Runner” as Roy Batty, died July 19 at his home in the Netherlands after a short illness. He was 75.
En edes tiennyt ton olevan hollantilainen, jotenkin pidin itsestäänselvyytenä, että se on jenkki.
"All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."
Jaahas. Keith Flint ja Rutger Hauer lähtivät sitten samana vuonna. Hieman tulee tunne, että omakin aika alkaa käydä vähiin.
No joo, ihan leppoisa ja monipuolinen mies, mutta poliittisesti yksinkertaisesti kommunistina VÄÄRÄSSÄ. Multa ei kommunisteille heru sympatiaa sen enempää kuin suvakeilta natseille.Klasu oli todellinen moniosaaja jollaisia ei juuri Suomen politiikassa muita ole ollut. Estraadiatason lahjakkuus pianistina, tuottelias ja palkittu kirjailija ja ympäri kentän arvostettu poliitikko.
Toinen oli jo vanhus, ja toinen tappoi itsensä, joten ehkä noiden kautta ei nyt ihan suoraan kannata omaa elämäänsä peilata, jos sulla ei sen kummempaa hätää ole...Jaahas. Keith Flint ja Rutger Hauer lähtivät sitten samana vuonna. Hieman tulee tunne, että omakin aika alkaa käydä vähiin.
Toinen oli jo vanhus, ja toinen tappoi itsensä, joten ehkä noiden kautta ei nyt ihan suoraan kannata omaa elämäänsä peilata, jos sulla ei sen kummempaa hätää ole...
Ehkäpä Olli Lindholm on parempi esimerkki siitä, että nuorehkokin ja hyväkuntoiselta vaikuttava ihminen voi lähteä yllättäen, jossei pidä itsestään huolta. Ja hän kyllä luuli pitävänsä itsestään huolta kun ravasi kuntosalilla sen minkä työnteolta ehti, mutta se ei ollut sitä, mitä tämä mies olisi tarvinnut. Chillaamista se mies olisi tarvinnut.
Omainen vahvistaa: Kouvolalainen hiihtäjä Mona-Liisa Nousiainen on kuollut — Syöpä vei lahjakkaan hiihtäjän ja soittajan - Kouvolan SanomatTaisi salata syynsä lopettamiseen tai minä en ainakaan muista siitä ikinä lukeneeni. Nopea googlaus kertoisi, että väitti lopettavansa 2018, kun kipinää ei enää löytynyt ja olympialaiset jäivät haaveeksi. Mies lopetti myös samaan aikaan, joten eiköhän siitä voi hyvin laskea 1+1.
Taisi salata syynsä lopettamiseen tai minä en ainakaan muista siitä ikinä lukeneeni. Nopea googlaus kertoisi, että väitti lopettavansa 2018, kun kipinää ei enää löytynyt ja olympialaiset jäivät haaveeksi. Mies lopetti myös samaan aikaan, joten eiköhän siitä voi hyvin laskea 1+1.
Välttämättä mitään tietoa kyseisestä sairaudesta ei ole vielä viime vuoden keväällä ollut jos siihen aikaan kertonut lopettamispäätöksestään.
Mahdollisesti se syöpä on kuitenkin jo piilossa jyllännyt elimistössä edellisenä talvena ja keväällä. Sehän silloin voi viedä voimat ja väsyttää ja muuta epämääräistä vaivaa aiheuttaa.
Niin kyllähän monessa paikassa uutisoitiin, että tuo syöpä löytyi nimenomaan kauden jälkeisissä lääkärintarkastuksissa, joten jos keväällä on ilmoittanut lopettavansa, niin ei ole voinutkaan tietää.
Eutanasia on siinä mielessäkin vaikea että ei niitä lääkäreitä ainakaan jonossa ole jotka tuohon ryhtyvät.
Kyse on potilaan tappamisesta lääkkeillä.
Riippuu varmaankin lääkäristä, mutta oman käsityksen/kokemuksen perusteella potilaat jotka on kuolemassa muutaman päivän sisään, pyritään lääkitsemään niin vahvasti että kipuja ei ole, potilas vedetään aika pihalle.
Olen itsekkin eutanasian kannattaja, mutta se pitää muistaa että joku lääkäri sen joutuu tekemään, se on lääkärin etiikan vastaista.
Eutanasia on siinä mielessäkin vaikea että ei niitä lääkäreitä ainakaan jonossa ole jotka tuohon ryhtyvät.
Kyse on potilaan tappamisesta lääkkeillä.
Riippuu varmaankin lääkäristä, mutta oman käsityksen/kokemuksen perusteella potilaat jotka on kuolemassa muutaman päivän sisään, pyritään lääkitsemään niin vahvasti että kipuja ei ole, potilas vedetään aika pihalle.
Olen itsekkin eutanasian kannattaja, mutta se pitää muistaa että joku lääkäri sen joutuu tekemään, se on lääkärin etiikan vastaista.
Käsittääkseni se on ulkomailla aktiivisen eutanasian sallivissa maissa niin, että lääkärit saavat itse valita haluavatko itse olla mukana sellaisessa.
Tiedän kyllä itsekkin muutaman tapauksen jossa terminaalivaiheen syöpäsairas on saanut "avun" lähisukulaiselta joka on ollut lääkäri. Asia on käsittääkseni sovittu jo kuukausia aiemmin potilaan omasta tahdosta että jos tai kun kunto on sellainen niin se on sitten siinä.
Eihän niille saattohoidossa oleville tehdä oikeastaan ikinä ruumiinavausta. Jos tehdään niin eipä sitä kuolinsyytä oikein selville saada jos terminaalivaiheen loppuvaiheessa on kuollut morfiinin yliannostukseen, koska maksa joka sitä poistaa elimistöstä voi olla täysin paskana syövän etäpesäkkeistä ja potilaalla ollut fentanyylilaastareita runsaasti ja morfiinipumppu vielä muutaman minuutin välein pumpannut kenties jo useamman vuorokauden morfiinia suoraan epiduraalista tai intratekaalista reittiä.
Voisihan sitä Suomeen tuoda jonkinlaisen pyövelien tai saattohoitajien ammattikunnan joka saattohoitovaiheessa potilaan toistuvista pyynnöistä kävisi hoitamassa viikatemiehen homman. Tosin suurin osa pystyy sen homman hoitamaan itsekkin omalta kohdaltaan kun hommaa riittävän määrän itse heroiini tai fentanyyliä valmiiksi niin se on menoa sitten se varsinkin kun elvytyskiellon muistaa etukäteen määritellä hoitotahtoon.
Obduktio tehdään aina, kun kyseessä on ammattitauti; kuten asbestoosin aiheuttama syöpä.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.