- Liittynyt
- 23.04.2021
- Viestejä
- 726
Juu, eipä tässä ole kuin 1kk tullut louhittua hodliin ja käytännössä alkaa olla suht omillaan. Mietin jo myymistä kun kävi 2000€ mutta kerran päätin että katselen EIP-1559 asti niin mennään sitten katkeraan loppuun saakka kävi miten kävi, harrastukset maksaaAivan. Toinen puhuu aidasta ja toinen aidan seipäistä niin ei ihme ettei täsmää. Ei auennut mulle heti. Kaksi kohtalasien eri asiaa paljonko eetteriä tulee tai kuinka paljon siitä jää euroa taskun pohjalle.
Mä en uskalla hodliin pistää enää mitään. Jotain sinne meni, että on vähän sijoitussalkussa tuomassa hajautusta profiiliin. Negatiivista uutista tuuttaa vähän joka suunnalta niin lyhellä aikavälillä kurssit voi olla ihan mitä vaan. Enkä usko omiin ennustajan lahjoihin kun sen verran monta kertaa saanut näpeille jo, että ei uudestaan, kiitos. Toki riskejä ottamalla voisi tehdä aina paremmat tilit.
Tossa kun pistää arvoja ylös niin saa pitemmällä ajanjaksolla mukavaa seurantadataa. Toukokuussa louhintaan käytetty sähkö maksoi 17,25€/p kun taas tuotto oli 179,23€/p. Kesäkuussa sitten onkin vähän karumpaa luettavaa sähköön 17,79€ ja tuotto 100,98€. Tuotto on vieläkin moninkertaisesti isompi kuin sähkönkulutus vaikka onkin romahtanut.

Chiat olen myymäröinyt aikalailla surutta niin tulee jatkuvasti jotain takaisin.