Itsekin mietin viime viikon alkupuolella että iskikö joku tavallinen lentsu, korona tai joku muu vastaava. Tiistai-iltana oli vähän väsynyt olo, keskiviikkona selkeästi flunssainen olo, kurkku hieman kipeä, yskitti ja räkää pää täynnä ja aavistus lämpöä (37.2⁰C) sekä vähän samantyylinen ryytynyt olo kuin aiemmin koronassa. Torstaina aamupäivällä edelleen samanlaista mutta iltaa kohden alkoi rauhoittua eikä ollut enää lämpöilyäkään. Perjantaista eteenpäin oli sitten enää vähän väsähtänyt olo, pientä yskää ja vähän räkää päässä.
Toki kun on siitepölykausikin niin ei oikein tiedä onko tuo tukkoisuus ja räkäisyys allergian aiheuttamaa vai jotain muuta. Tuskin tuo koronaa oli kun meni niin nopeasti ohi. Alkoi kyllä täysin identtisesti kuin pari edellistä koronaa mutta loppui huomattavasti nopeammin.
Ei kai tuota koronaa enää oikein erota tavallisista lentsuista, osa on hyvin lieväoireisia ja nyt kun on kaikenmaailman muitakin flunssia, siitepölyallergioita sun muita eikä enää ensimmäisestä aivastuksesta työnnetä koronatestitikkua nenään.