Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Sun pitää valita äänilaitteeksi Bluetooth handsfree, jonka ääni on persettä. Et voi käyttää stereo ulostuloa ja mikkiä samaan aikaanMiten tämä ratkaistaan:
Bluetooth kuulokkeet.
Äänet ei kuulu, vaikka ääni valittu pc:ltä koneelle oikein.
Pelin asetuksista VOIP kohdasta disconnect painaa ja äänet alkaa heti kuulut. Painaa uudestaan connect ja äänet häviää taas.
Hyvä juttuhan se on, mutta taas on laumoittain alokkaita ryhmänjohtajina. Ja tietysti pihalla kuin lumiukot. Hammasta purren rintamalle.Hell Let Loose on tänään lisätty Xbox Game Passiin. Rintamille tulee uusia pelaajia konsoli- ja pc-alustalle, mikä on oikein hyvä juttu.
Pöh, jossain vaan mennyt puurot ja vellit taas sekaisin kun Xbox nimestä kyse. Pelissä ei ole crossplay tukea enkä usko että sellaista devit jaksaa koskaan tehdä, koska siinä ei ole järkeä.Huhujen mukaan Game Pass PC version pelaajat on samassa porukassa XBOX pelaajien kanssa, huoh. En olisikaan halunnut pelata Steam kavereiden kanssa...
Okei, hyvin mahdollista. Eilen kattelin joskus 15 aikaan josko ois vähän testaillu peliä, mutta kaikki serverit oli joko tyhjiä tai täynnä. Virallisilla servereillä 0 porukkaa ja communityssa on ongelmia että saattaa tulla auto-kickii kun botti ei pysty lukemaan steam-idtä tilistä.Pöh, jossain vaan mennyt puurot ja vellit taas sekaisin kun Xbox nimestä kyse. Pelissä ei ole crossplay tukea enkä usko että sellaista devit jaksaa koskaan tehdä, koska siinä ei ole järkeä.
Hieman joutuu hammasta puremaan kun HLL täynnä alokkaita ( game pass teki tehtävänsä ! ). Välillä todellisia pikapeljä kun 90% porukasta aivan kuutamolla. Vaikka kuinka yritäisi , niin ei vaan tuu mitään....
Pelin pilaa se, että ryhmänjohtajina on liian kokemattoamia. Eivät ymmärrä tehdä garrisoneja tai OP:tä. Saati sitten puolustaa.....
No kyllä tämä tästä vielä kun saavat kokemusta....
FLL löytyy discord josta varmaan parhaiten löytää suomalaisia pelikavereita We are Finns Let Loose | FLL | Finnish gaming communityTässä olisi tarkoitus pistää ostoon peli mutta halusin vielä pariin kysymykseen vastauksia. Onko tässä jotain suomalaista esim. Discord-serveriä mistä löytyisi aloittelijalle peliseuraa ja oliko tässä se joku talvisota-kartta? Tarkoitus olisi PS5:lle tämä hommata.
Piti tulla, mutta sitten tuli isoja muutoksia kehittäjätiimiin ja suunnitelmat meni uusiksi. Vielä ei ole tätä infoa kumottu kokonaan. Kohta julkaistava roadmappi kertonee tämänkin tilanteen.ja oliko tässä se joku talvisota-kartta?
Hell Let Loose
@hell_let_loose
This map has a new performance pass for console versions. This means it should run better, as we have also experienced stutters when testing the old version. However, new tests are much smoother.
Jep, pitänee tänään laittaa pari olutta kylmään ja lähteä rintamalle3 - 4 tuntia kannattaa varata aikaa pelaamiseen.![]()
Tuntuu ainakin classien levutus olevan aivan liian hidasta omaan kasuaalisuuteen tässä. 30 lvl taitaa sekin jo vaatia pari sataa tuntia peluuta. Tuollaisilla vaatimuksilla siis pelissä olisi enää ne kovimmat vääntäjät jolloin se kuolisi kokonaan pois tai ehkä Euroopassa yhden serverin voimin pyörittäisi.No, Mortain tulee kohta ja varmaan se uusi tuntematon mappi loppuvuodesta. Suomi sittenkin ?
Tuo hinkkaaminen on kyllä hieman turhaa, pelattavuus on kuitenkin ihan ok jo nyt.
Jos jotain toivoa saisi, nin jonkinmoiset tasot servereille sitten. Vituttaa välillä pelata kun peli täynnä < 30 tasoista porukkaa. Siitä ei tule yhtään mitään. Jos ei tätä, niin ryhmänjohtajalle min 30 tason vaatimus. Toki, eihän sitä opi jos ei harjoittele. Alta 30 tasoisille voisi olla agressivinen ryhmänjohtaja avusta, joka neuvoisi ja muistuttaisi mitä tehdä....tjsp
Tuntuu ainakin classien levutus olevan aivan liian hidasta omaan kasuaalisuuteen tässä. 30 lvl taitaa sekin jo vaatia pari sataa tuntia peluuta. Tuollaisilla vaatimuksilla siis pelissä olisi enää ne kovimmat vääntäjät jolloin se kuolisi kokonaan pois tai ehkä Euroopassa yhden serverin voimin pyörittäisi.
Ei vaadi, mutta ei noi levelit juuri pelissä pärjäämiseen vaikutakkaan, kertovat korkeintaan vähön kokemuksesta. Classi levelillä saa eri aseita auki mutta eipä sieltäkän mitään maailmoja mullistavaa paljastu eli mistään leveleistä ei kannata tässä stressata.Tuntuu ainakin classien levutus olevan aivan liian hidasta omaan kasuaalisuuteen tässä. 30 lvl taitaa sekin jo vaatia pari sataa tuntia peluuta. Tuollaisilla vaatimuksilla siis pelissä olisi enää ne kovimmat vääntäjät jolloin se kuolisi kokonaan pois tai ehkä Euroopassa yhden serverin voimin pyörittäisi.
Ja tämähän on taas kiinni siitä kuka on kommanderina. Jos kommander on "noobie", squadliiderin pitää johtaa joukkoaan ilman ohjeistusta. Kunnon (kokenut) commander on tietysti avain voittoon.Viestinnän määrä alussa on aika järkkyä. Yleensä homma rupee futaa ja squadleaderi voi esim huomioida omalle squadille annetut käskyt/tehtävät.
Eikös tuossa ole laitettukkin paukkuja kenttien työstämiseen? Milloin muuten mielestäsi peliin on lisätty jokin hyvä kartta joka nauttisi pelaajien suosiota?Sieltähän se 14.8 tuli. Eilen kokeilin uutta pelimoodia skirmishiä, ja mitä siitä nyt sanoisi. Aika yhdentekevä lisäys.
Laittasivat nyt suosiolla paukut uusien karttojen työstämiseen , eivätkä hieroisi jotain kivenmurikoita tai taloja. Pelattavuudessa ei ole ollut pitkään aikaan mitään valitettavaa.
![]()
Hell Let Loose - British Forces Rework Part 2 - Now Live! | Dev Brief #199 - Steam News
Hello everyone, Patch 14.8 – British Forces Rework Part 2 and the launch of Skirmish, is now live on all platforms. This update completes the British rework phase of development. We decided to expand on the initial release of the British forces last year following a swath of valuable feedback...store.steampowered.com
Omasta mielstä kaikki kartat ovat hyviä. Erinlaisia. Samalla tyylillä ei pärjää kaikissa.Milloin muuten mielestäsi peliin on lisätty jokin hyvä kartta joka nauttisi pelaajien suosiota?
Ei ole haitannut omaa pelaamista juuri ollenkaan. Enemmän kiinni siitä miten pelaa, ei siitä minkä maan joukoissa on tai millä aseilla sotii. Toki erot huomaa, mutta ei sillä paljoa väliä jos kokonaisuutta katsoo.Väität että Briteillä pelaaminen niiden julkaisukunnossa ei eronnut ja vaikuttanut peliin ja ne olivat yhtä tasapainoiset kuin saksa ja jenkit?
Samaa mieltä. 99% peleistä päättyy oman tai vastustajan joukkueen täydelliseen idiotismiin ja jos itsellä on edes neljän hengen squadi kavereista niin sillä saatat ratkaista koko pelin aika helposti. Ei paljon väliä ole vaikka pistoolit ois käsissä näin isosti kärjistäen.Ei ole haitannut omaa pelaamista juuri ollenkaan. Enemmän kiinni siitä miten pelaa, ei siitä minkä maan joukoissa on tai millä aseilla sotii. Toki erot huomaa, mutta ei sillä paljoa väliä jos kokonaisuutta katsoo.
Käytännössä juuri näin. Asiansa osaava commanderi ja pari asioista perillä olevaa squad liideriä, niin homma rokkaa jo aika hyvin. Totta kai jos vastapuolella yhtä osaavaa porukkaa, niin taktiikka ratkaisee. Ei aseeet. Enemmän tässä on kuitenkin taktiikasta kyse kuin mistään muusta. Ja se puolustus warfare moodissa, aina se unohtuu ja kukaan ei halua tehdä sitä, mutta se on aika useasti avain voittoon.Samaa mieltä. 99% peleistä päättyy oman tai vastustajan joukkueen täydelliseen idiotismiin ja jos itsellä on edes neljän hengen squadi kavereista niin sillä saatat ratkaista koko pelin aika helposti. Ei paljon väliä ole vaikka pistoolit ois käsissä näin isosti kärjistäen.![]()
Yöversiot teki osasta noista lumikentistä nyt ihan kivasti pelattavia... Siellä ehkä omia ihan suosikkeja nyt.Kaikki kartat on tällä hetkellä ihan hyviä. Osa tietysti vaikeampina jalkaväkenä kun toiset esim. Kursk ja PHL. Lähtökohtaisesti se riippuu siitä osaako pelaajat pelata onko kartta hyvä vai ei.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.