Auton pesu


Näytti saavan tarjoushintaan, joten laitetaan kokeiluun sai kohtuulliseen combo hintaan kintaan, kiillotusliinan ja tavan mikrokuitujen kanssa. Näytti tässäkin ketjussa usein mainostetut -10% alennuskoodit toimivan pinkillä.
 
Tossa nyt luki kuivaus paksulla liinalla. Ilmeisesti jotain kokemusta löytyy eroaako noi paremmat kuivauspyyhkeet tavan noin kympin markettimalleista?
Kungsin kymmenen euron kuivauspyyhkeellä olen itse saanut autoni tarpeeksi kuivaksi pesujen jälkeen. Avittaa paljon pyyhettä kun vetelee lasipinnat ensin kumilastalla kuivaksi ja sen jälkeen alkaa kuivailemaan muita pintoja.
 
tuli käytyä kokeilemassa Gowash ketjun pesulaa itä Helsingissä offerillan alennuskupongilla. Olipa huono pesutulos, Washtecin koneet oli mutta auto jäi perästä kuraseksi vaikka henkilökunta levitti esipesua ja huuhteli perää painepesurilla, ilmeisesti huono tulos tiedossa ja koitetaan noin korjata. Washtecin koneet Pesupaikassa pesee ihan eri tasoisesti, joten jos miettii kk-sopparia niin en voi suositella Gowash ketjua, mieluummin Juhlapesu tai jos on Espoolainen niin suoraan Pesupaikkaa.
 
Itsekin lopetin GoWashin huonon pesutuloksen takia.
Ainut hyvin pesevä asema oli Oulunkylä/Pukinmäessä, siellä tehtiin aika perusteellinen esipesu käsin.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
294 116
Viestejä
5 026 897
Jäsenet
80 650
Uusin jäsen
tonttu831

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom