Joo, pääkysymys taisikin olla toi videopuhelu whatsapp ja iphone välillä. Androidin takia ei tule kysymykseen ios oma videopuhelu, mikälie onkaan. Myös näppäimillä laitettava lapsilukko, jota ei saa auki oli se toinen tärkee kyssäri.
Itte osais sen ehkä tehdä sampan A9 tabletilla, joka taitaa uutenakin maksaa 150€?
Samsung Galaxy Tab A9+, 149€ | Hinta.fi ja on tuttujen muksuilla auto tablettina... (ei kaivata sellaista)
Yksi vaihtoehto on lenovon k12 plussa tms (300€), mikkiä ja kaiutinta piisaa, hirveen vaikea arvioida olisiko tämä edes parempi..
Tämä minulle vierain vaihtoehto (IOS), jonka puoliso taas tyyliin haluaisi apple ihmisenä, joka on ainoa syy miksi tässä kerjää vastausta niin helposta laitteesta, johon kuitenkaan puoliso ei osaa vastata 
Viimeinen vaihtoehto sijottuu budjetin loppupäähä, eli noin 400€ luokkaa: Ilmeisesti tuleva ipad (11). Siitä "saattais" olla muutakin iloa. Tuntuis ryöstöltä ostaa 10 nyt
Mitä tähän myyntiin ja ostamiseen taitaa tulla, niin eiköhän tämä ole jo selvä:
Käsittääkseni ja muistaakseni laitteen sai resetoitua vahingossakin niin, ettei tiliä ollut poistanut ennen, jollon tuo "lukko" jäi päälle.
Tässä tapauksessa palstalaisella on melkoisen paljon tyytyväistä myyntiä ja ostoa, joten eiköhän noi ole kunnossa.
Tuote: iPad (5.sukupolvi) Hinta: 130 Tuote ostettu (mistä ja milloin): tori 2024 Kuitti löytyy (takuu voimassa): ei/toimivuustakuu Myynnissä moitteeton 5. sukupolven iPad (Wifi+Cellular) 9,7" Retina-näytöllä, Touch ID tunnistimella, sekä suuremmalla 128 Gt muistilla. Kattavasti lisävarusteita...
bbs.io-tech.fi
Annetaan em laitteen kaupusteliallekkin mahis vastata:
@Profane
TLDR:
- Onnistuuko EM laitteella videopuhelu whatsapilla?
- Saako näytön lukkoon niin, että koskettamalla sitä ei saa auki. Mieluiten 2 napin yhdistelmällä avaus kuten muissa lapsilukoissa?
Kiitos!