- Liittynyt
- 24.11.2021
- Viestejä
- 176
Otin tuon puolalaisen tilauksen, ja nyt ohjelmatarjontaa on sekä suomeksi että puolaksi. Voinko tuon muuttaa joko suomeksi tai enkuksi, kun Puola taipuu huonosti.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Otin tuon puolalaisen tilauksen, ja nyt ohjelmatarjontaa on sekä suomeksi että puolaksi. Voinko tuon muuttaa joko suomeksi tai enkuksi, kun Puola taipuu huonosti.
Ettei pistäis toi ohjaajan tyyli käyttää Film grain effektiä sun silmään? Aika vahva välillä.Näyttää kuvanlaatu mennyt alas primessa näytti aika pikselimössöltä aika ajoin kun äsken kattelin fallout? Muistelisin että olisi ollut joskus paremmanlaatusta?
Taitaa vaan olla se vikana että ollaan pakattu liikaa kai asetukset ollut muuten vaan pielessä. Sen huomaa tumissa kohtauksissa kun kuva alkaa pikselöitymään ja menee vähän puuromaiseksi tumissa kohtia. Tämä kyllä tarveis fyysisen julkaisun 4k ja blurayna.Ettei pistäis toi ohjaajan tyyli käyttää Film grain effektiä sun silmään? Aika vahva välillä.
Eilen kyllä Itselläkin putosi kuvanlaatu kerran, varmaan ruuhkaa ollut palvelimilla. Tänään toistunut moitteetta.
Itse katson lg:n sovelluksilla pelkästään suoratoistoja. Lg b9 on wifillä netissä. Aika lähelle nollaa on toisto-ongelmat. Olen katsonut myös fallouttia eilen ja tänään. Ei mitään ”ruuhkautumista” näkyvissä.Joo kyllä nämä palvelut voi edelleen ruuhkautua niin pahasti, että pikselöityy tai jopa pysähtelee. Omasta mielestä nämä ongelmat on korostuneet LGn töllön ohjelmalla, Google TV:llä/ Chromecastilla on usein pyörinyt ongelmitta vaikka LG tökkisi. Ja ja nämä toisto-ongenlmat sattuu juuri prime time aikaan. En nyt muista Amazonin kohdalla tätä erityisesti, mutta Sky, Yle ja ehkä HBO ja Disney on tätä tehneet.
Otat esim. Amazon.de:stä Amazon Primen, niin saat sen 30pv ilmaisen jakson, ja siihen kuuluu myös Prime Video.Meinasin ottaa primevideo.com mainostaman 30pv kokeilun, mutta kun napista painaan niin seuraavalla vahvistus sivulla sanookin "Start your 7 day free trial". Liekö tuollainen edes laillista.
30pv olisi ehtinyt näkemään Clarksonin Farmin seuraavan kauden toukokuun alussa.
Otat esim. Amazon.de:stä Amazon Primen, niin saat sen 30pv ilmaisen jakson, ja siihen kuuluu myös Prime Video.
Hei thanks tää toimi. Tämän linkin kautta siis kun menee niin saa sen 30 päivää muuten tarjoaa vaan 7 päivää.Mainittakoon että nimenomaan Saksan Amazonissa sitä Primeä hieman piilotellaan suomalaisilta (korvaten sen linkeillä Prime Videoon), mutta se löytyy esim suoralla linkillä amazon.de/amazonprime
Niinhän se taitaa olla, mutta mainostaa virheellisesti sivuillaan:Eks se primevideo.com kokeilu ole ollut 7 päivää Suomeen jo monta vuotta?
Eikä tuolle * ole mitään selitystä missään.Niinhän se taitaa olla, mutta mainostaa virheellisesti sivuillaan:
![]()
Mainittakoon että nimenomaan Saksan Amazonissa sitä Primeä hieman piilotellaan suomalaisilta (korvaten sen linkeillä Prime Videoon), mutta se löytyy esim suoralla linkillä amazon.de/amazonprime
Kiitos tutustun aiheeseen!Amazon Prime Video
Jee, John Wick 4 tuli Primeen :) Oli ihan kiva. Boschin huonoimmaksi puoleksi on osoittautunut ettei tule kerralla koko kausi. Pykii aina ihan tosissaan kun ei voi katsoa jatkoa.bbs.io-tech.fi
Tuolla nyt yksi ohje ja tästä ketjusta löytyy lisää.
Kokeilujakson loppuun asti toimii, vaikka peruisit heti.Tykkään peruuttaa nämä heti mutta osaatko sanoa loppuuko trial prime palvelustakin heti jos painaa end membership? Yleensä lukenu että jatkuu videon katselu n päivää saakka, nyt tällänen "End Membership
By ending your membership you will lose access to all your Prime benefits and exclusive offers."
Itse peruuttaisin vasta jakson loppuvaiheessa koska itselleni on useammankin kerran tarjottu uutta ilmaista 1kk kokeilujaksoa heti perään, tätä ei ole tapahtunut jos olen esim. ensimmäisellä viikolla tehnyt jo peruutuksen. Juuri nytkin on menossa 1kk+1kk ilmaiset kokeilujaksot UK Primen kautta.
Halvin tapa taitaa olla menemällä amazon.pl -sivustolle (käytä vaikka chromen kääntäjää) ja tilata sieltä prime-tilaus (sisältää siis mm. myös primevideon). Hinta tällä hetkellä ~11,40e (49 PLN)/vuosi. Vielä halvemmalla pääsee, jos jaksaa joka kuukausi tilata eri maasta tuon, koska aina saa 30 päivää ilmaista. Peräkkäin ei saa, mut toimivia maita on niin paljon, että periaatteessa voi pyörittää ympäri vuoden.
{"type":"InvalidDataException","message":"Error creating URL for APX callback"}
Kokeile myöhemmin uudestaan ja kokeile vaikka incognitossa/puhtailla kekseillä. Mikä pankki? Onko kortilla turvarajoja? Ootko käyttänyt Suomen ilmaisen 7 päivää?Saksa ei tarjonnut enää kokeilua, joten yritin tuolta Puolasta. Siellä olisi ollut 30pv, mutta maksukortin vahvistuksen jälkeen tuli virhesivu:
Sama virhe sekä mobiilissa että tietokoneella, eikä näkynyt aktivoituvan Prime.Koodi:{"type":"InvalidDataException","message":"Error creating URL for APX callback"}
![]()
Ilmeisesti Guy Ritchien tuleva elokuva tulee täällä suoraan Prime Videoon kulkematta teatterien kautta. Kyllä tuo olisi täälläkin kerännyt katsojia.
![]()
Tässä on syy, miksei Henry Cavillin ja Guy Ritchien uutuustoimintaleffa tule Suomen teattereihin
Guy Ritchien ja Henry Cavillin tähdittämä The Ministry of Ungentlemanly Warfare ei saavu Suomen elokuvateattereihin, vaikka sen ensi-ilta on USA:ssa 19. päivä huhtikuuta. Eipä elokuvaa nähdä myöskään Ison-Britannian teattereissa, vaikka Ritchie on brittiohjaaja. Miksi? Noh, kaikessa on kyse...www.episodi.fi
Snatch ja Lock, Stock and.... ihan hyviä vielä. Ite ainakin olen pitänyt kyseisen herran tuotoksista.Aika samankaltaisia miehen tuotannot kuitenkin ihan ensimmäisistä elokuvista lähtien ja suoraan sanoen aika heikkoja esityksiä jo muutaman vuosikymmenen ajan. Toki moni voi olla lähes uskottavasti eri mieltä.![]()
Outer Range jatkuu Toukokuussa.
Snatch ja Lock, Stock and.... ihan hyviä vielä. Ite ainakin olen pitänyt kyseisen herran tuotoksista.
On se parempi kuin Appletv:n saman tyylilajin Invasion. Mutta ei kovin paljoa.Voishan yrittää katsoa. Ekassa kaudessa oli aika tylsiä jaksoja ja katsoin kyllä loppuu. Joka jakso sais pitää kiinnostuksen yllä.
Peripheralia oli mahtava, mut just useimmat kiinnostavat sarjat ei tehdä pitkään.On se parempi kuin Appletv:n saman tyylilajin Invasion. Mutta ei kovin paljoa.
Peripheralia olisivat saaneet jatkaa mieluummin. Mutta ilmeisesti se oli superkallis. Mutta ei kuitenkaan niin kallis, jotta ei olisi voinut jättää perumatta kuten Lotr.
Noi tulee ekana mieleen kun kyseisetä herrasta puhutaan. Se on kun ei halua itselleen myöntää että tulee vanhaksi. Itelläni ainakin "muutaman vuosikymmenen" tarkoittaa aina ysäriäPosti johon vastasit sanoi "jo muutaman vuosikymmenen ajan", mikä varmaan jättää pois juuri esim nuo 2 sen ekaa leffaa.
Itse en kyllä ole kummemmin innostunut hepun filmeistä noiden jälkeen, paitsi että The Covenant oli kyllä ihan pätevä sotatarina.
Clarksonin Farmin 3. kauden traileri.
Kauden eka osa tulee 3.5., toinen 10.5.
Löyty nyt ainaki suoraan haulla selaimella ja mobiilisoftalla. e: eiku joo, ei löydy ku 3,5 ja X. Jos on just lisätty, nii ehkäpä siellä vielä tietokannat rullaa ja päivittelee.Erikoinen ominaisuus tuli vastaan amazon primessä. Luin jostain että tuonne oli lisätty muutamia Saw leffoja(ainakin II, IV ja VI) ja ajattelin nuo katsoa läpi kun en ollut nähnyt.
Noita ei sitten kuitenkaan mitenkään löytynyt tv:n sovelluksesta eikä myöskään puhelimen sovelluksesta. Ainut keino miten löysin nuo katsottavaksi, niin piti mennä justwatch.com sivuille ja kun siellä näkyy, että elokuva löytyy primestä, niin sieltä klikkaamalla sovellukseen rupesi löytymään.
Liekköhän noita elokuvia löytyisi paljonkin katsottavaksi tuota kautta? Ja löytyykö muilla esim nuo elokuvat primen sovelluksesta suoraan?
Joo, nuo samat löytyi myös itsellä suoraan. Voi olla tosiaan, että kun on vasta lisätty niin ei näy. Mutta jännä tosiaan kun tuolta kiertoteitä pitkin löytyy.Löyty nyt ainaki suoraan haulla selaimella ja mobiilisoftalla. e: eiku joo, ei löydy ku 3,5 ja X. Jos on just lisätty, nii ehkäpä siellä vielä tietokannat rullaa ja päivittelee.
Katsoin myös, että The boys:n 4. kausi olisi tullut. Vielä kun oli maininta, että uusi jakso tulisi perjantaisin. Yllätys oli aikamoinen kun 4. kautta ei löytynyt muuta kuin kauden traileri. Netistä löytyi sitten tieto, että kesäkuussa olisi ilmeisesti tulossa.Erikoinen ominaisuus tuli vastaan amazon primessä. Luin jostain että tuonne oli lisätty muutamia Saw leffoja(ainakin II, IV ja VI) ja ajattelin nuo katsoa läpi kun en ollut nähnyt.
Noita ei sitten kuitenkaan mitenkään löytynyt tv:n sovelluksesta eikä myöskään puhelimen sovelluksesta. Ainut keino miten löysin nuo katsottavaksi, niin piti mennä justwatch.com sivuille ja kun siellä näkyy, että elokuva löytyy primestä, niin sieltä klikkaamalla sovellukseen rupesi löytymään.
Liekköhän noita elokuvia löytyisi paljonkin katsottavaksi tuota kautta? Ja löytyykö muilla esim nuo elokuvat primen sovelluksesta suoraan?
Nii siis siellä voi olla indeksoinnit vielä odottamassa seuraavaa ajoa tms, nii ei haku/selaus-ominaisuuksilla löydy. Justwatch varmaan jotain apia käyttää, johon linkki ohjelmaan on jo lisätty. En kyl tiiä sit jos on yli 24h sit lisätty.Joo, nuo samat löytyi myös itsellä suoraan. Voi olla tosiaan, että kun on vasta lisätty niin ei näy. Mutta jännä tosiaan kun tuolta kiertoteitä pitkin löytyy.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.