- Liittynyt
- 29.10.2016
- Viestejä
- 9 413
Jos asiakirjoja vaihdettiin, niin niitä ei ilmeisesti koskaan käytetty, ja Trump hyväksyi kyseisen lain, joten..? Alkaa kirjoittelijoiden motiivit hahmottumaan. Putinistit yrittävät mustamaalata Trumpia, koska tämä ei suostunut yhteystyöhön Putinin kanssa. Aika ohkaiset eväät teillä siellä Kremlissä.
Alla oleva koskee nyt useampaakin foorumia.
Tähän asti putinistit ovat olleet trumpin innokkaimpia tukijoita. Homma oli alkuun jopa melko läpinäkyvää kun porukka ei edes vaivautunut vaihtamaan nimimerkkiä siirtyessään putlerin ylistämisestä ukraina/nato ketjuissa trumpin puolusteluun. Myöhemmin enemmänkin nimimerkkejä pitkällä "putin-on-pop" -viestihistorialla katosi ja uusia nimimerkkejä ilmeistyi tilalle jatkamaan aiemmalla linjalla. Vielä menee välillä viestit ristiin esim. trumpin kannattajien eksyessä nato ketjuun kertomaan miten venäjä ei ole uhka suomelle jne ja se putin on vieläkin niin kovin pop.
Mutta ei kai kukaan enää voi väittää ettei olisi tietoinen venäjän vaikuttamisoperaatiosta trumppiin liittyen?
Itse en jaksa arvailla ketkä saa ruplapalkkaa, mutta jos työnantajalla tulee linjan muutos niin eiköhän tuon huomaa. Jos tämä venäläisen juristin lausunto siis tarkoittaa isompaa linjan vaihtamista eikä pelkkää varoituslaukausta Trumpin suuntaan. Enemmän vaikuttaa olevan suunnitelmana luoda kahtiajakoa hieman joka puolelle, eli en pidä mahdottomana etteikö välillä putlertrollit olisi ollut trumppia haukkumassakin.
Viimeksi muokattu: