- Liittynyt
- 18.02.2017
- Viestejä
- 2 106
Hommaa vaan suosiolla se äXä. Ihan eri tason laite kuin tuo äSsä ja näillä vehkeillä pelataan kuitenkin vielä noin parisen vuotta, ennen kuin uusia konsoleita puskee markkinoille.Mietinkin kun välillä tulee vähän pikselimössöä mutta yllättävän hyvin tuo skaalaa 4k näytölle. X:sää kun ei viitsi hankkia yhden pelin takia.
Onhan sieltä tulossa vielä vaikka ja mitä, mm. RDR 2, REmake 2, Dying Light 2, Cyberpunk, Forza Horizon 4 jne. Selkeästi parhaat konsoliversiot äXällä näistä ja jos kunnon TV löytyy kotoa niin kipin kapin ostoksille.
Xbox One -> Xbox One S -> Xbox One X on omat konsolit olleet tähän asti ja tämä X on nyt se konsoli mikä alkuperäisen Onen olisi pitänyt olla. S on imho tuollainen halpis välimalli, joka toki ajaa asiansa jos ruutu on full hd ja kokoluokkaa max 40".
. Ostin Eliteohjaimen ja vittu minusta tullut yhtään parempi. Ei voi oikaista oppikäyrässä rahalla. Pitkäjänteisesti pitäisi tahkota päätä seinään, mutta on liikaa pelejä koneella. Aina voi aloittaa jonkun alusta, jos vähän tulee vaikeuksia toisessa
.