• Live: io-techin Tekniikkapodcast tänään perjantaina noin klo 15:00 alkaen. Keskustellaan viikon mielenkiintoisimmista tietotekniikka- ja mobiiliaiheista. Suora lähetys YouTubessa. Tule mukaan katselemaan ja keskustelemaan! Linkki lähetykseen >>

Virtalähteen liittimien purkaminen?

Liittynyt
14.12.2018
Viestejä
119
Osaisko joku neuvoa tai linkata youtubesta videota, miten virtalähteen kaapelit saa purettua liittimestä irti? Yritin hakea, mutta en keksinyt sopivia sanoja. Cable modding videoissa ei näkynyt itse kaapelin purkua.

Tarkoitusena on siis sukittaa piuhat itse. En vain haluais rikkoa niitä muovisia liittimiä.
 
Jos enemmän irrottelee kannattaa se oma työkalu hankkia millä lähtee todella helposti irti. Liittimiäkin saa erivärisiä ostettua jos enemmän vaihtelua haluaa perus valkoiseen/mustaan.
 
Nitojan niittejä parempia on 2 kpl nuppineuloja. Työntää ne liittimen reunakoloihin ja samalla tekee ne yhdistävän kädensijan juottamalla tai kuumaliimalla tai muovia sulattamalla. Sitten valmiilla työkalulla näppärää aukoa liittimiä. :tup:
 

Statistiikka

Viestiketjuista
278 570
Viestejä
4 790 338
Jäsenet
77 777
Uusin jäsen
JareJare

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom