- Liittynyt
- 19.10.2016
- Viestejä
- 2 585
Itsekin kirjat lukeneena en niitä pitänyt minään loistavina teoksina ja kirjallisuuden riemuvoittoinaNetflix's The Witcher: Former Producer Claims Some Writers 'Actively Disliked the Books and Games' - IGN
Ja näköjään sarjan käsikirjoittavat eivät edes pitäneet lähdeteoksista sekä peleistä, niin eipä mikään ihme että sarjan taso oli aika ontuvaa, ja että Henry lähti lätkimään kun sai Teräsmies-pestinsä takaisin.
Ja kun miettii miten kannatteleva voima Henry Cavill oli tälle sarjalle, on sarjalla melkonen työ pitää katsojat pauloissaan 3. tuotantokauden jälkeen. Melkein jopa ennustaisin että tästäkin sarjasta vedetään töpseli irti.
Mutta kuitenkin kirjoja lukiessa pääsi välillä noiturin tunnelmaan mukaan ja samaan fiilikseen pääsin myös sarjaa katsoessa.
Omat odotukset aina kirjoihin perustuvalle sarjalle on samat, eli saanko samaa tunnelmaa kuin kirjoja lukiessa. Tarina lähtökohtaisesti aina muuttuu ja muokkaantuu enemmän tai vähemmän käsikirjoitukseen, mutta harvemmin se haittaa itseäni.
Cavill oli kyllä noiturina todella hyvä ja harmi että jättää roolin.
Viimeksi muokattu: