- Liittynyt
- 08.08.2017
- Viestejä
- 3 371
Uusi traileri
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
The changes for the second season brought out a stern warning from Pascal for fans: "It's [expletive] heartbreaking," he said of the new season.Every path has a price.Toki ymmärrettävästi näyttävät paljon Pedro Pascalia markkinointitarkoituksessa trailerissa, mutta ovatko muuttaneet juonta? Ei äkkiseltään mikään kohtaus ollut ristiriidassa pelin kanssa, mutta jos ei ole raskasta flashback käyttöä, niin vähän tuntuu huijaukselta. Ehkä ovat perustelleet traileria itselleensä, että haluavat sen kohtauksen tuntuvan samalla tapaa kuin pelissä ainakin itsellä tuntui.
Viikottain. Maanantain puolelle menee Suomen julkaisu.Liekö koko kausi julkaistaan kerralla, vai tippuuko viikottain? En ole seurannut Maxin julkaisutapaa.
Toivon että peli spoilerit jätetään täältä pois. Olisi hyvä jos ennen spoilertageja varoitetaan jos on pelistä juttua.
Olisiko jonkun näköiset spoileri tägit paikallaan?
Mitäs ihmettä. Millä logiikalla?Olisiko jonkun näköiset spoileri tägit paikallaan?
Mitäs ihmettä. Millä logiikalla?
No ei se kyllä ollu.joelin loppu oli muutettu. Vittu mitä paskaa.
No ei se pelissä muistaakseni polvee hakannut sillä mailalla.
Hakkas pään tohjoks pelissä. Mut toihan oli yks hailee verrattuna tuohon koko typerään Jackson ja zombiehordeläppään.Jaa. Muistelin että hakkas pään tohjoksi. Mutta ilmesesti muistin väärin.
No ompahan jotain mielenkiintoa kahtoa kun on erilailla osa jutuista ku pelissä.
Vähän samat fiilikset. Itselle mielenkiintoisinta oli tuo Joel-Ellie dynamiikka Joelin ollessa aivan ylivoimaisesti koko sarjan kiinnostavin hahmo.En ole pelejä pelannut, joten Joelin kohtalo tuli yllätyksenä. Harmi ettei sarjassa ole yhtään hahmoa jäljellä jonka seikkailut tai kohtalo jaksaisi kiinnostaa yhtään. Pari jaksoa annan aikaa ja jollei uutta kiinnostavaa hahmoa ilmesty niin jää kyllä kesken.
tokan kohdalla tuli mieleen lähinnä että "voi nyt vittu jos tekevät tällekin Game of Thronesit"...
Ehkä ennemminkin niin, että juoni mennään pikakelauksella läpi (niinkuin GoTin vikoissa kausissa), hahmot tekevät päättömiä ratkaisuja, ei taustoiteta kunnolla (Abby ja co), ja käytetään kaikki budjetti erikoistehosteisiin / mukahienoihin "eeppisiin" taistelukohtauksiin... Ehkä tosiaan jos pelien juoni ei olisi niin tuttu, olisi voinut saada enemmän tuosta irti. Ykköskaudessa oli paljon mistä pidin (mm. Billin ja Frankin tarina oli huomattavasti vähemmän masentava kuin peleissäGoT:n alkukausien fanina pakko ottaa sen verran kantaa, että tässähän nimenomaan oli munaa tehdä liikkuja ison hahmon osalta ihan kuin GoT:ssakin oli silloin, kun se oli vielä laatusarja, eikä mikään Kauniit ja Rohkeat. Vai tarkoititko, että olisivat jättäneet henkiin? Samaa pelkäsin nimittäin minäkin. Silloin olisi menty munattomuudessa ilman muuta GoT:n viimeisten kausien tasolle...
Koetko keskimääräistä lihaksikkaammat naiset jotenkin uhkaaviksi, vai mikä ongelma sinulla on pelin Abbyn kanssa? Onpa typerä kommentti.Abbyn näyttelijätär vetää roolinsa ihan hyvin ja näyttää jopa naiselta toisin kuin pelin roinahirviö, pistäisi vielä Ellienkin kylmäksi niin sarjan taso nousisi huimasti
Varsinkin se johtaja(joka on niin kiinnostava ettei edes nimi jäänyt mieleen) käveli lauman läpi ja jotenkin onnistui houkuttelemaan ainoastaan sen yhden ison peräänsä sivukujalle jossa saivat viettää kahdestaan ihan rauhassa laatuaikaaItsellä jaksossa enemmän tökki se kaupunkitaistelu. Järjen käyttö loppui kun zombit pääsivät läpi. Eivät suunnitelleet tai yrittäneet estää pääsyä katoille ja juoksentelivat kaduilla niiden seassa.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.