Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Eihän ole jokin dark reader tyylinen addon päällä/aktiivisena tällä sivustolla?Eli linkit jää pimeiksi ainakin omilla selaimilla. Tummat teemat valittuna tietysti.
Eipä ole. Samat vaan millä on aikaisemmin toiminut ongelmitta.Eihän ole jokin dark reader tyylinen addon päällä/aktiivisena tällä sivustolla?
Aina on tullut, siis jos käyttäjä epähuomiossa kopioi muotoillun tekstin/linkin pätkän, ctrl+c/v ottaa muotoilut mukaan. Sivu mistä kopsasit on siis muotoillut tekstin mustaksi. Joko käynti notepadin kautta tai Ctrl + Shift + V pastee ilman muotoiluja.![]()
Miksi tälläistä tulee nykyisin?
Onnistuu myös tuolla vasemman reunan "pyyhekumi"-napilla. Eli "poista muotoilu" -nappi.Aina on tullut, siis jos käyttäjä epähuomiossa kopioi muotoillun tekstin/linkin pätkän, ctrl+c/v ottaa muotoilut mukaan. Sivu mistä kopsasit on siis muotoillut tekstin mustaksi. Joko käynti notepadin kautta tai Ctrl + Shift + V pastee ilman muotoiluja.
Samsung Internet? Otappa oikean alanurkan hampurilaisvalikko auki -> Asetukset -> Kokeilu -> napsauta "Käytä sivuston tummaa teemaa" päälleMenikö oikeaan ketjuun?
Eli puhelimella uutiset ovat lukukelvottomia perusteemalla, tummalla teemalla parempi mutta tilanne päinvastainen, eli otsikko hankala lukea.
Tämäpä tämä, kiitoksia! Tässä Flipin valikoimassa se oli suoraan hampurilaisen välissä "Light Theme Sites"Samsung Internet? Otappa oikean alanurkan hampurilaisvalikko auki -> Asetukset -> Kokeilu -> napsauta "Käytä sivuston tummaa teemaa" päälle
span[data-s9e-mediaembed] { { display: inline-block ...span[data-s9e-mediaembed] { display: block ...Meinasitko että Sampsa vääntää itse tuon tuen Xenforoon?Hmm? Täällä ollaan jämädetty vuoteen 1992? JPEG kuviin. WebP ja AVIF ei ole selvästi sallittujen listalla. AVIF tarjoaa about saman luokan parannuksen kuin MPEG2 -> h.265 eli 10x pienemmät tiedostot (tai) 10x paremman kuvanlaadun samaan kokoon. - Kunhan vain ittekseni jupisin. Edgestä on puuttunut AVIF tuki vielä, mutta 121 versio tuo sen tämän kuun loppupuolella. Sitten olisikin hyvä aika siirtyä kuvien suhteen nykypäivään. WebP on kyllä sekin jo merkittävä parannus JPEG:iin verratuna.
Hmm? Täällä ollaan jämädetty vuoteen 1992? JPEG kuviin. WebP ja AVIF ei ole selvästi sallittujen listalla. AVIF tarjoaa about saman luokan parannuksen kuin MPEG2 -> h.265 eli 10x pienemmät tiedostot (tai) 10x paremman kuvanlaadun samaan kokoon. - Kunhan vain ittekseni jupisin. Edgestä on puuttunut AVIF tuki vielä, mutta 121 versio tuo sen tämän kuun loppupuolella. Sitten olisikin hyvä aika siirtyä kuvien suhteen nykypäivään. WebP on kyllä sekin jo merkittävä parannus JPEG:iin verratuna.
xenForo 2.3 tukee webp, mutta 2.3 on tulossa betana saataville jossain lähiaikoina ja final release ehkä ennen kesää, eli hetken menee.Meinasitko että Sampsa vääntää itse tuon tuen Xenforoon?
Implement AVIF image support | XenForo community
XF 2.2 - webp support | XenForo community
Sen saa päälle napauttamalla hammasrattaan kuvaa.mitenhän saa päälle ton yläosa palkiin, Ipadissa harmaa. Välillä noita hymiöitä tulee käytettyä.
Paina tuosta asetus ratas kuvakkeesta mikä on viimeisenä.mitenhän saa päälle ton yläosa palkiin, Ipadissa harmaa. Välillä noita hymiöitä tulee käytettyä.
Ja sama juttu muillakin alustoilla/selaimilla. Itsekin etsin tuohon aikoinaan syytä kaikkialta luurin Chromen asetuksista ja ihmettelin että mikä ihme sen oikein estää, kunnes vahingossa osui sormi tuohon.Paina tuosta asetus ratas kuvakkeesta mikä on viimeisenä.
Juu. Uudemmissa xenforoissa saman toiminnon merkkinä on hakasulkeet.Ja sama juttu muillakin alustoilla/selaimilla. Itsekin etsin tuohon aikoinaan syytä kaikkialta luurin Chromen asetuksista ja ihmettelin että mikä ihme sen oikein estää, kunnes vahingossa osui sormi tuohon.
Juu, on puhuttu täällä asiasta varmaan vuosi sitten jo. Tuo on vähän ärsyttävä välimuoto siitä että se olisi täysin yläreunassa kiinni tai sitten olisi oikeasti leijuva tyyliin tämä:Onko muilla etusivulla tuossa osoiterivin ja valikkopalkin välissä pikselin kokoista väliä? Eli sivun teksti näkyy välistä ja varsinkin kun rullaa tekstiä niin häiritsevästi vilkkuu.
![]()
Chromen Versio 122.0.6261.112
Juu, on puhuttu täällä asiasta varmaan vuosi sitten jo. Tuo on vähän ärsyttävä välimuoto siitä että se olisi täysin yläreunassa kiinni tai sitten olisi oikeasti leijuva tyyliin tämä:
![]()

Eiköhän tuo ole ihan vaan bugi. En saa ainakaan itse edes toistettua.Juu, on puhuttu täällä asiasta varmaan vuosi sitten jo. Tuo on vähän ärsyttävä välimuoto siitä että se olisi täysin yläreunassa kiinni tai sitten olisi oikeasti leijuva tyyliin tämä:
![]()
Jaa näköjään korjattu ja varmaan bugi, muistan itse että kiukkusin tuota ainakin vanhemmalla puhelimella mutta ei nykyisellä näytä enää olevanEiköhän tuo ole ihan vaan bugi. En saa ainakaan itse edes toistettua.
tuo yhden pixelin viiva valikon yläpuolella missä teksti näkyy scrollatessa
Juu. Näkyy tuossa mulla ylemmässä kuvassa. Siellä se siis on edelleen.tuo yhden pixelin viiva valikon yläpuolella missä teksti näkyy scrollatessa
![]()
Tuo harmaa viiva on ihan chromen toolbarin reunus jolla erotetaan se sisällöstä. Ei bugi.Juu. Näkyy tuossa mulla ylemmässä kuvassa. Siellä se siis on edelleen.
Okei, no tuo viiva näkyy täällä, mutta ei muilla xenforo foorumeilla.Tuo harmaa viiva on ihan chromen toolbarin reunus jolla erotetaan se sisällöstä. Ei bugi.
Pitäisi näkyä ihan kaikilla sivuilla jos vaan se osoitepalkki näkyvissä.Okei, no tuo viiva näkyy täällä, mutta ei muilla xenforo foorumeilla.
Saisiko tämän "Muuta leveys"-napin toimimaan 3-osaisesti? että tulisi myös tälläinen välimuoto tuohon viellä?
![]()
![]()
![]()
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.