- Liittynyt
- 23.01.2017
- Viestejä
- 63
Kuvan laatikossa on tuo tarra "AMD Ryzen desktop 2000 ready", eiköhän ne siis ole päivitetty. Aikamoinen moka olisi muuten bundlessa.
Totta. Kiitos tarkkasilmäiselle.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kuvan laatikossa on tuo tarra "AMD Ryzen desktop 2000 ready", eiköhän ne siis ole päivitetty. Aikamoinen moka olisi muuten bundlessa.
Kyllä tuossa nyt kaikki chatit on hoidettu. Kokeilin vielä omalla selaimella, niin viestit tulee kyllä perille, eli mitään vikaa ei näyttäisi olevan.Taitaa olla 24/7 chätissä ongelmia kun ei näytä kukaan vastaavan viesteihin/olevan paikalla edes.

Miksi tuhlaat rahojasi RTX-jäähyyn? Nehän käy ilman shuntmodia jo jossain 60'C asteessa?Kävi tuossa aiemmin pikku moka ja tarkotus oli laittaa tämä jäähy
https://www.alphacool.com/shop/new-...pro-nvidia-geforce-rtx-2080-black-m01?c=21224
Eli saisko tämän jimssille?
Tarkastellaan hintaaBongasin että tuo BenQ BL2480 B-stock maksaa enemmän kuin tuliterä.
BenQ 23.8" BL2480, Full HD IPS-monitori, musta - 119,00€
BenQ (B-stock) 23.8" BL2480, Full HD IPS-monitori, musta - 124,90€
Eiköhän tämä saada valikoimiin. Ilmestynee alkuviikostaKävi tuossa aiemmin pikku moka ja tarkotus oli laittaa tämä jäähy
https://www.alphacool.com/shop/new-...pro-nvidia-geforce-rtx-2080-black-m01?c=21224
Eli saisko tämän jimssille?
KyselläänNäitä jo aiemminkin kyseltiin niin kysäistäämpä onko näitä mahdollisesti tulossa Suomeen?
Neo Mini | Metallic Gear
Samalla jos sattuu olemaan tiedossa n.30" usb-c power delivery näyttöä freesync tuella niin kiinnostaa myöskin tälläinen. Joko 1080p ultrawide tai sitten 1440p 16:9.
Eiköhän tämä saada listoille myös.
Kuvan laatikossa on tuo tarra "AMD Ryzen desktop 2000 ready", eiköhän ne siis ole päivitetty. Aikamoinen moka olisi muuten bundlessa.
Bongasin että tuo BenQ BL2480 B-stock maksaa enemmän kuin tuliterä.
BenQ 23.8" BL2480, Full HD IPS-monitori, musta - 119,00€
BenQ (B-stock) 23.8" BL2480, Full HD IPS-monitori, musta - 124,90€
Jimssille taas kiitoksia erittäin nopeasta takuuvaihdosta.
Vaikka ulkomailta usein tavaraa saakin halvemmalla, niin sen 50 eron (keski kalliissa tavaroissa, 500 euron kieppeillä)
mielellään maksaa kun tietää että mahdollisissa ongelmatapauksissa homma toimii ja
koko proseduuri on tehty kuluttajan näkökulmasta erittäin sujuvaksi.
Ducky One 2 Mini 60% keyboard
Saisko tätä valikoimaan? Jos saa, onko aikataukusta tietoa? Ruskeilla kytkimillä
Edit: ja nordic-leiskalla.

Edellisen viestin näemmä missassitte. Eli näihin hintatarkastusta?
Logitech Z200, hinta 33€
ASUS PRIME H270-PRO, hinta 106€
Kysytään täältä kun ajattelin teiltä kuitenkin ostaaOnko noissa Logitech G240 ja G640 muuta eroa kuin fyysinen koko? (G440 taitaa olla kovapintainen)
G640 on isompi ja myös paksumpi, sen pinnassa on hieman enemmän struktuuria olematta kuitenkaan kova/karkea. Lisäksi siinä on tikattu reuna.
Kiitos vastauksesta. G640 kuulostaa omaan käteen paremmalta. Nyt tuli kuitenkin vaihtoehdoksi myös Corsair mm300 ja nuo Qpad FX/CT/UC matot. Entinen on Qpad FX ja löytyy vielä glidzit alta.
Mielipiteitä mikä olisi järkevin vaihtoehto? Rottana löytyy G403 Prodigy wireless ja 800 dpi.
Tuleeko muuten hiirimatto mustan perjantain tarjouksia? Kun en viittis nyt kiirehtiä tässä hankinnassa![]()
Ite suosittelen Steelseriesin QcK-sarjan mattoja. Parasta mitä tuohon pariin kymppiin saa, ja ainakin omasta mielestä peittoaa tuon G640. Itellä tosin oli aikanaan vanha malli tuosta G640:stä, missä ei esimerkiksi tuota tikattua reunaa ollut. Hyvänä kakkosena tuo silti on, eikä silläkään mene pieleen, jos haluaa välttämättä Logitechiä ottaa tuon hiiren seuraksi.
Nykyinen QPad FX (ja entinen QPad CT) on toiminut erinomaisesti varsinkin kun vielä löytyy noi QPad Glidzit alla (voikohan niitä käyttää muiden valmistajien mattojen kanssa, miksi ei?)... ...Mites muuten toi G440?
Joo ei ole periaatteessa väliä mitkä tassut siellä hiiren alla on, jos vaan kitka on itelle sopiva. Vaihdoin omaan hiireen alle liukkaammat tassut, niin piti siirtyä QcK:sta Zowien hitaampiin mattoihin, kun ei onnistunut ampuminen enää QcK:n kans. Niin yksilöllistä, ja riippuu peliasetuksistakin minkalainen kenellekkin sopii. Jotkut hakee mahdollisimman kitkatonta setuppia, joka ei itselle taas passaa, kun tuntuu ettei sitä tähtäintä saa koskaan pysäytettyä oikeaan kohtaan. Kovista matoista ei itsellä ole kokemusta.
Mukavia teasereita Jimmsin Facebook-sivuilla tulevista tarjouksista![]()
Hyvä Itella!Nopiaa toimintaa Jimm’siltä! Eilen klo 23 tilaus sisään ja juuri hain lähetyksen postista! 10+
Nyt saa Bäfää RTX kortin rinnalla! Miksi Jimm'sin sivut eivät toimi?! GeForce GTX – huipputason PC-pelialusta Battlefield V:lle.



Oi kun tulisi IT Dusters CompuCleaner Xpert, sähköinen ilmapuhdistuslaite, musta - 69,00€ tarjoukseen. Tälläisestä härvelistä olen aina haaveillut.
![]()
Juuri tuo tehokkaampi versio olisi täydellinenOi kun tulisi IT Dusters CompuCleaner Xpert, sähköinen ilmapuhdistuslaite, musta - 69,00€ tarjoukseen. Tälläisestä härvelistä olen aina haaveillut.
![]()
Paljastuukohan perjantain tarjoukset keskiyöllä?
Tykitys alkaa heti keskiyöllä jolloin valtaosa tarjouksista isketään online. Mahdollisista uusista tuote-eristä tai tuotepäälliköiden "päähänpistoista" ilmoitetaan erikseen![]()
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.