Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Aika monta, jos otetaan verrokiksi vaikka KatsutaSaapi nähdä, kauanko Pajari saa noita romutuksia vielä tehdä, ennenkuin siirretään takaisin kakkosiin. Ei voi tehdä itseluottamukselle kovin hyvää, jos suunnilleen jokaisessa kisassa rytisee.
Kun katsoo Rovanperän ekaa kautta niin sieltä löytyy sijoituksia: kesk, 22, 25, 34, 9 eli melkein puolet kisoista kolisi sinne sun tänne.Saapi nähdä, kauanko Pajari saa noita romutuksia vielä tehdä, ennenkuin siirretään takaisin kakkosiin. Ei voi tehdä itseluottamukselle kovin hyvää, jos suunnilleen jokaisessa kisassa rytisee.
Mitkä helvetin puut noissa kaiteissa on? Rikkoko ne auton kuitenkin?Samin kolhuja saanut työkalu.
![]()
Betoniahan ne pysty pylväät.Mitkä helvetin puut noissa kaiteissa on? Rikkoko ne auton kuitenkin?
Muutaman metrin kolasi aitaa.Mitkä helvetin puut noissa kaiteissa on? Rikkoko ne auton kuitenkin?
Eikai nuo kaiteet itsessään käytännössä eroa noista Suomessakin käytössä olevista, eli metallipylväitä siinä kaiteissa on. Jos tarkemmin katsoo tuota hidastusta ulosajosta, niin huomaa, että tuo oikea eturengas iskeytyy myös johonkin betonirakenteeseen (kaivo tms) tuossa samalla kun mennään sen aidan läpi. Eiköhän suurimmat vauriot tulleet siitä betonirakenteeseen osumisesta, ei se ainakaan asiaa auttanut...Mitkä helvetin puut noissa kaiteissa on? Rikkoko ne auton kuitenkin?
Puulta näyttää tuo aita? Nyt katsoin videonkin, niin epäilen että kyllä olisi puuta? Menee kuin "tyhjää" aidan läpi? Kolaa siis aika pitkästi aitaa nurin ja sitten vasta takaisin tielle.Mitkä helvetin puut noissa kaiteissa on? Rikkoko ne auton kuitenkin?
No sen jälkeen kun romutusta aletaan suitsiin, niin eikö se tarkoita että sitten ei enään romuteta, tullaan ehjempänä maaliin. Tiedä sitten kuinka paljon hänelle budjetoitu, ei nuo mitään F1 autoja ole, joten joka kolhu ei ole niin kallista.Saapi nähdä, kauanko Pajari saa noita romutuksia vielä tehdä, ennenkuin siirretään takaisin kakkosiin. Ei voi tehdä itseluottamukselle kovin hyvää, jos suunnilleen jokaisessa kisassa rytisee.
Kuningas on palannut.
Virheetön viikonloppu ja komea voitto.
Mahtavaa Kalle ja Jonne, hyvä Suomi!
Ero Evansiin kapeni 14 pisteellä. On sitä kyl vielä jäljelläkin, 43 pistettä. Toiseksi pomppas pistetilastossa, mut melkeinpä ois voinu kolmanneksi vielä jäähä, mut Evans siellä kuite vähintään pari seuraavaa kisaa aloittaa auraamalla.Kuningas on palannut.
Virheetön viikonloppu ja komea voitto.
Mahtavaa Kalle ja Jonne, hyvä Suomi!
Juuri näin. Kyllä Sami ajaa kauden kuten suunniteltukin ellei nyt jotain ihan ihmeellistä tapahdu. Toki kauden menestyminen vaikuttaa sitten ensi kauden tilanteeseen ja odotuksiin. Toki tässäkin kisassa Samilta olisi toivonut semmoista perusvahvaa suorittamista ja hyvä vaikka olisi ollut sijoilla 4-5. Nyt tuli jälleen nollat.No sen jälkeen kun romutusta aletaan suitsiin, niin eikö se tarkoita että sitten ei enään romuteta, tullaan ehjempänä maaliin. Tiedä sitten kuinka paljon hänelle budjetoitu, ei nuo mitään F1 autoja ole, joten joka kolhu ei ole niin kallista.
Ennen kautta siis jäänyt mielikuva että hänelle tämä kausi on sisäänajoa, ja ideana sekin että haetaan niitä rajoja, jos nyt puolikisaa veti tiellä, niin kuullostaa enemmänkin siltä mitä tarkoituskin.
ja ennakkoon juuri seuraava kisa pitäisi olla semmoinen näytön paikka Samille, jos nyt alkukaudesta on ollu opettelua. Ruotsi pl. Portugalissa pitäis olla vauhtiaki ilman yliyrittämistä. Eihän hän kyl nyttenkään kuulema yliyrittäny, mut vissii kuite vähä, ku keskittyminen herpaantui hetkeksi. "En mielestäni tullu kovempaa siihen ku aiemmin, mut vissii sit tulin" tms.Juuri näin. Kyllä Sami ajaa kauden kuten suunniteltukin ellei nyt jotain ihan ihmeellistä tapahdu. Toki kauden menestyminen vaikuttaa sitten ensi kauden tilanteeseen ja odotuksiin. Toki tässäkin kisassa Samilta olisi toivonut semmoista perusvahvaa suorittamista ja hyvä vaikka olisi ollut sijoilla 4-5. Nyt tuli jälleen nollat.
Yleisesti rallista niin nythän alkaa vasta normaalit sorakisat niin ihan hyvä tilanne tässä on Kallellakin ruveta napsimaan noita päänahkoja. Eiköhän tästä ihan hyvä tule vielä.
On se Rovanperäkin lempparialusta, mut hankookit on viel kysymysmerkki ja auton säädöt muutenki, ku hybridiki on poissa. Rovanperäki itsekin juuri sanoi, että se ei oo vielä "siellä missä haluais".Yleensähä on puhuttu et sora on suomalaisille paras,Rovanperä poikkeaa joukosta??