Subv1sa
Tukijäsen
- Liittynyt
- 17.10.2016
- Viestejä
- 947
Sama homma. Täytyy nyt korjata se virhe.Ohos, tuohan pitää pistää hankintaan. Jäi itselläkin aikanaan pelaamatta.
Sama homma. Täytyy nyt korjata se virhe.Ohos, tuohan pitää pistää hankintaan. Jäi itselläkin aikanaan pelaamatta.
Nuo Beamdogin aikaisemmat Enhanced Editionit ovat olleet aika järkkyjä bugikasoja julkaisun aikaan ja siihen vielä lisäksi vihaiset puristit joiden mielestä vanhoihin klassikoihin ei saisi koskea ollenkaan.Aika paljon negatiivisiä peukkuja ja kommentteja.Ihmeellistä vihaa Beamdogia kohtaan monilla?
![]()
Ahaa no onneksi Beamdog jatkoi noiden bugien korjaamista pitkään pelin julkaisun jälkeen.Nuo Beamdogin aikaisemmat Enhanced Editionit ovat olleet aika järkkyjä bugikasoja julkaisun aikaan ja siihen vielä lisäksi vihaiset puristit joiden mielestä vanhoihin klassikoihin ei saisi koskea ollenkaan.
Kyllä tuo tulee ostettua, mutta vasta alennuksesta. Perus PS:T toimii kuitenkin modattuna erinomaisesti ja alennusten aikoihin toivon mukaan suurin osa bugeistakin on liiskattu.
Ne GOGin sivuilla olevat modausohjeet on hyviä. Ei ole vaikea homma tehdä se.Kävin etsimässä omaa Tormentin CD-boksia kellarivarastosta joskus kuukausi sitten, ei löytynytSitten jätin asian "hautumaan" että hommaanko GoG:ista ja asentelen niitä modeja. No, olen kyllä sen verran laiska asentelemaan mitään modi-kokoelmia ja säätämään niiden asetuksia, että taidan olla tälle remasterille ihan parasta kohderyhmää. Hieman suolaisen hintaista tietysti ostaa sama peli kahteen kertaan, mutta toisaalta onhan se tarinaltaan paras RPG, tunnelmaltaan kärkipäätä ja taistelu on siinä määrin sivuosassa että ei kai sitä voi varsinaisesti remasterilla pilata. En myöskään ole ostanut mitään noita Beamdogin viritelmiä, joten en jo valmiiksi vihaa firmaa
![]()
Nonni! Tätähän tässä on odoteltu!Alkuperäisen Outcastin
The Ulukaï is back!
In the near future, humanity has discovered it is not alone in the universe, or rather universes. Alas, first contact with intelligent beings turns disastrous when a probe sent by the US government is destroyed by the natives of a world called Adelpha. The incident creates an energy cataclysm which threatens to destroy the Earth. You are Cutter Slade, a former elite soldier sent on a mission to Adelpha to prevent this catastrophe…
Welcomed by natives as the “Ulukai” - a messiah of an ancient prophecy - you learn that to save Earth, you must save Adelpha: the destiny of both worlds is in your hands.
Outcast – Second Contact is the full remake of the award-winning action-adventure game Outcast.
Outcast - Second Contact will release this autumn on PC, PlayStation®4 and Xbox One.
Ladattava, korkealaatuisempi versio trailerista: Outcast - Second Contact - Debut Trailer - File download - Gamersyde
OMG!!! Siitä vanhasta on hienoja muistoja. Oli upea peli.Alkuperäisen Outcastin
The Ulukaï is back!
In the near future, humanity has discovered it is not alone in the universe, or rather universes. Alas, first contact with intelligent beings turns disastrous when a probe sent by the US government is destroyed by the natives of a world called Adelpha. The incident creates an energy cataclysm which threatens to destroy the Earth. You are Cutter Slade, a former elite soldier sent on a mission to Adelpha to prevent this catastrophe…
Welcomed by natives as the “Ulukai” - a messiah of an ancient prophecy - you learn that to save Earth, you must save Adelpha: the destiny of both worlds is in your hands.
Outcast – Second Contact is the full remake of the award-winning action-adventure game Outcast.
Outcast - Second Contact will release this autumn on PC, PlayStation®4 and Xbox One.
Ladattava, korkealaatuisempi versio trailerista: Outcast - Second Contact - Debut Trailer - File download - Gamersyde

Emulaattoreilla resoluutiota voi nostaa.Crash Team Racingistä kaipaisin remasteria.
Tarkempi resoluutio riittäisi, eikä pelimekaniikkaan tulisi kajota.
Ostin (olin jopa ennakkotilannut) Pleikkarille, ei vaan aika riitä vielä alottamaan. No, tulipahan teema kaupanpäällisiksi.Joko joku teistä osti Full Throttle remasterin?
Minulta jäi tuo pelaamatta, mutta Hexen on minulla samassa asemassa. En missään FPS:ssä ole saanut samanlaista immersiota. En tiedä oliko teini-ikäisellä minulla sitten vain niin hyvä mielikuvitus, koska ei se kovin kummoiselta näytä jos kattelee youtubesta jotain let's playtä...Heretic kaipaisi uudempaa versiota. Toivottavasti id Software herättäisi klassikon eloon ja toisi Hereticin tähän päivään samalla tavoin kuin uusimman Doomin kanssa toimittiin. Pelkkä remasterointi kävisi, mutta samalla voisivat toki kehitellä peliin myös muistettavan päähenkilön sekä mielenkiintoisen tarinan.
Meneekö sitten enemmänkin remaken puolelle? Mukava peli lapsuusajoilta kuitenkin, jolle toivoisin päivitystä nykypäivään.
Juu Kyllähän tämä paketti tuo näppärästi grafiikkamodit yhteen ja augmodit samalla. plus paranneltu ääniraita. Yms, Että helpolla pääsee sinänsä. ei tarvi erikseen asennella näitä. Mutta Mutta niinkuin sanoit puristit asentaa alkuperäiseen kaikki mitä haluaavat ja jättävät tämän modin ns. ylimääräsen hutun pois. Makuasioita sinänsä.Deus Ex: Revision on yksi suosikeistani mitä tulee paranneltuihin versioihin vaikka jakaakin mielipiteet melko tehokkaasti.
Läpi meni (kertaistumalta ulkomuististaOstin (olin jopa ennakkotilannut) Pleikkarille, ei vaan aika riitä vielä alottamaan. No, tulipahan teema kaupanpäällisiksi.![]()






Oli joskus lempipelejä Age of Empires I ja II! Menee ostoonAge of Empires ykkösestä tulee Remaster.![]()
Katos vaan, olen tässä varmaan kaksi-kolme vuotta välillä vilkuillut olisiko wc3 alennuksessa battlenetissä ja unohtanut taas muutamaksi kuukaudeksi kun ei ole ollut. Pitäneehän tuo uusi kai sitten poistella kun tulee. D2:sen olen kyllä jo kuluttanut puhki ja vieläpä pidän sen vanhasta graafisesta ilmeestä joten taitaa jäädä hankkimatta.Diablo 2 ja warcraft 3 tulee jotkut uusinta versiot. Ainakin porukkaa on palkkauksessa blizzardilta
Jospa tulis pc:llekin, tosin tuohon tais löytyä jotain hd texture modeja tai jotain joskus? Tuosta pelistä oppi kyllä paljon sellasta mitä pystynyt käyttää oikeessa elämässä hyödyksL.A. Noire saamassa kasvojenkohotuksen mahdollisesti
Kuuden vuoden takainen gangsteriseikkailu L.A. Noire saamassa remasteroinnin? - Tilt
Gamersyde sanoi:Outcast - Second Contact is real, and we got to play and capture it [at Gamescom] as seen in the following video. The most nostalgic among us will probably cry about the lack of visible voxels, but this is clearly still the good old Outcast, for better or worse.


Download – Tomb Raider The Dagger Of XianNicobass-niminen modaaja on työstänyt Tomb Raider 2 -peliä uusiksi Unreal Engine 4:n avulla. Uusioversion nimi on Tomb Raider The Dagger Of Xian.
Nyt Nicobass on julkaissut versiostaan demon, jolla on mittaa tunnin verran.
Mikä ilahduttavinta, Crystal Dynamics on näyttänyt projektille vihreää valoa, joten alkuperäisen pelin oikeudet omistava studio on ok uusioversion suhteen, joten sitä ei poisteta netistä kuten käy niin harmittavan usein fanien voimalla tehtyjen uusioversioiden kanssa.
Kokeilin tuota ja vähänsen tuntuu olevan raskas ainakin nupit kaakossa vakio 970:lle mutta eipä toi rumakaan ollut:Minimum specs:
Windows Seven x64
Graphic card with Dx11
4GB RAM (8GB strongly recommended)
6GB free disk space (1.8 gb for the downloaded file and 4 gb for the uncompressed folder)
Ei niiden uusien pelien tekeminen ole mihinkään loppunut. Ja kyllä minä mieluummin ottaisin hyvän remasterin hyvästä vanhasta pelistä uuden kylmän kyynisen rahat pois lypsylehmiltä mentaliteetillä tehdyn AAA pelin sijaan. Tuon Outcastin ostan varmana kunhan eivät mene mokaamaan sitä.Tosin toivon että tämä remaster-buumi loppuisi jo ja jatkettaisiin taas niiden uusien pelien tekemistä.