- Liittynyt
- 27.02.2018
- Viestejä
- 2 457
Ihan väittelyketjun hengessä menty, ei mitään elämää isompaaEi tää niin vakavaa ole. Ei pitäisi mennä mun eriävät mielipiteet noin tunteisiin aina. Jospa jatketaan seuraavaksi itse ketjun aiheessa.


Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ihan väittelyketjun hengessä menty, ei mitään elämää isompaaEi tää niin vakavaa ole. Ei pitäisi mennä mun eriävät mielipiteet noin tunteisiin aina. Jospa jatketaan seuraavaksi itse ketjun aiheessa.
Samoin kuin.pelaisit välillä, se helpottaa![]()
Mitä muuten pelasit viimeksi?Samoin kuin.
Counter strike kakkosta. Ei löydy xboxille tuota sitten.Mitä muuten pelasit viimeksi?
Ei ole uusi peli niin ei lasketaCounter strike kakkosta. Ei löydy xboxille tuota sitten.
aivan joo, mutta halo: combat evolved on hyvä esimerkki siitä kuinka mäsän pelitarjonta on nykyään timanttia.Ei ole uusi peli niin ei lasketa![]()
Halo pelisarjaan ei ole sen jälkeen lisäystä tullutkaanaivan joo, mutta halo: combat evolved on hyvä esimerkki siitä kuinka mäsän pelitarjonta on nykyään timanttia.
Pojan tietokoneella tuota pystyis pelaamaan, BO6 kuitenkin vei mennessäänCounter strike kakkosta. Ei löydy xboxille tuota sitten.
Mihin lasketaEi ole uusi peli niin ei lasketa![]()
Oho, kutsunnoissakin käyty sitten ja kohta vissiin muuttaakin jo kotoa. Meinasitko peliluolan rakentaa vapautuvaan huoneeseen?Pojan tietokoneella tuota pystyis pelaamaan, BO6 kuitenkin vei mennessään![]()
2019 vuoden Crash ajopelistäkin tuli yllättäen hauska peli kun game passiin saapui.Mihin lasketaja ihan pienenä muistutuksena että ihan muut tahot täällä on ollut aina naljailemassa vanhoista peleistä
viime viikolla passiin tuli crash team racing, joka on vanha peli mutta sitäkin hauskempi muksujen kanssa.
Lasten pelit on hauskoja2019 vuoden Crash ajopelistäkin tuli yllättäen hauska peli kun game passiin saapui.
Ei vielä kahteen vuoteen. En tartte peliluolaa kun pelaaminen ja multimedia hoituu olohuoneessaOho, kutsunnoissakin käyty sitten ja kohta vissiin muuttaakin jo kotoa. Meinasitko peliluolan rakentaa vapautuvaan huoneeseen?
Ei ole ikärajoja noudatettu siis. Melkosta menoa.Ei vielä kahteen vuoteen.
Ei lasten peleissä ole mitään vikaa. Mariot ja Astro Botit ovat kovia pelejä kuten useimmat Crash Bandicoot pelitkin silloin kauan sitten. Minähän en kuulu niihin pelaajiin joille peli muuttuu hyväksi vasta kun se ilmestyy suosikki vuokrapalveluun.Lasten pelit on hauskojasinäpä kun et tunnetusti vanhoja pelejä pelaa
![]()
Sinällään outo kommentti, koska crasheja tuli pelattua jo silloin ps1 aikaan kun se oli pleikka excluEi lasten peleissä ole mitään vikaa. Mariot ja Astro Botit ovat kovia pelejä kuten useimmat Crash Bandicoot pelitkin silloin kauan sitten. Minähän en kuulu niihin pelaajiin joille peli muuttuu hyväksi vasta kun se ilmestyy suosikki vuokrapalveluun.
Mikä syy ODST ja Reach ignoraamiselle? Ovat ihan omia pelejään. Kaikki pitkään Halo sarjan parissa olleet ovat huomanneet selvän laskukehityksen sarjan pelien laadussa. Infinite oli varsinkin hyvä esimerkki hutiloidusta kehityksestä ja miten pihalle saatiin keskeneräinen tuote.Kuusi peliä joiden pisteet yhteensä 544. Siitä pikainen laskutoimitus. Sit seuraa vänkääminen lisäreistä ja strategia peleistä
![]()
Ei ole ikärajoja noudatettu siis. Melkosta menoa.
Master chiefin puuttuminen lienee yks aika iso tekijä, 87p pelejä yhteensä eli ei todellakaan huonoja. Jokainen nuita pelejä pelannut voi vahvistaa että Infinite on parempi kuin halo 5. Niin siis mitä autoja siinä sitten pitäisi ollaMikä syy ODST ja Reach ignoraamiselle? Ovat ihan omia pelejään. Kaikki pitkään Halo sarjan parissa olleet ovat huomanneet selvän laskukehityksen sarjan pelien laadussa. Infinite oli varsinkin hyvä esimerkki hutiloidusta kehityksestä ja miten pihalle saatiin keskeneräinen tuote.
Samanlainen trendi havaittavissa muissakin Xboxin nimikkeissä. Rima todellakin on matalalla jos näitä viimmeaikaisia tuotoksia fanittaa, itse ainakin odottaisin enemmän. Tosin jotkut tyytyy vähempään ja kait se on ok. Se tripla A tason viimmeistely puuttuu täysin. Taitaa se Horizon 5 olla edelleen se viimmeisin varteenotettava xbox peli. Motorsport osoittautui laiskaksi tekeleeksi jossa aina vaan kierrätetään niitä autoja ja ratoja sieltä Xbox 360 aikakaudelta. Toivottavasti se Gears 6 on hyvä.
Tässäkin on se että se rima on todella matalalla, ei sinänsä mikään saavutus.vahvistaa että Infinite on parempi kuin halo 5
Tuossa tarkoitin sitä että ne 3d mallit ovat kierrätettyjä. Markkinointirummutukset "built from the ground up", vaikka todellisuudessa käytetään samoja vanhoja malleja. Tätä ei esim Polyphony tee vaan ne autot skannataan paremmin seuraavaan iteraatioon jolloin tulee parempaa ja yksityiskohtaisempaa jälkeä. Tältä osin olen pettynyt tuohon T10 touhuun.Niin siis mitä autoja siinä sitten pitäisi olla
"built from the ground up" HAHAHA! Vuotta myöhemmin ovat vasta alkaneet valikoimaan sattuman varassa autoja joita parantelevat, sen sijaan että olisivat tämän saaneet julkaisuun pakettiin siihen 80€ peliin. Säälittävää ja laiskaa touhua tripla A studiolta.Despite this, Turn 10 keeps reusing old car models, with some players believing the Silvia hasn’t been updated since the first Forza Motorsport game on the original Xbox in 2005. Thankfully, this is set to change as the Nissan Silvia has been closed.
Kovat on kriteerit kaverilla silloin, no kukin tavallaan. Itse miellä riman alituksiksi concorden kaltaiset teokset. Onpa turismolla pleikka peliksi omituiset user scoretTässäkin on se että se rima on todella matalalla, ei sinänsä mikään saavutus.
Tuossa tarkoitin sitä että ne 3d mallit ovat kierrätettyjä. Markkinointirummutukset "built from the ground up", vaikka todellisuudessa käytetään samoja vanhoja malleja. Tätä ei esim Polyphony tee vaan ne autot skannataan paremmin seuraavaan iteraatioon jolloin tulee parempaa ja yksityiskohtaisempaa jälkeä. Tältä osin olen pettynyt tuohon T10 touhuun.
"built from the ground up" HAHAHA! Vuotta myöhemmin ovat vasta alkaneet valikoimaan sattuman varassa autoja joita parantelevat, sen sijaan että olisivat tämän saaneet julkaisuun pakettiin siihen 80€ peliin. Säälittävää ja laiskaa touhua tripla A studiolta.
Kovat on kriteerit kaverilla silloin, no kukin tavallaan. Itse miellä riman alituksiksi concorden kaltaiset teokset. Onpa turismolla pleikka peliksi omituiset user scoret
![]()
Siitä vaan puuttuu aika paljon niitä legendaarisia jdm autojaUusin Forza on kyllä aivan surkea räpellys ja MASSIIVINEN downgrade verrattuna Forza 7:aan. Nyt reilu vuosi julkaisusta ja ominaisuuksia puuttuu mieletön määrä puhumattakaan moninpelin bugeista.
Olihan GT7:llakin julkaisussa monenmoista ongelmaa mutta nyt se on sentään erittäin hyvässä kunnossa ja huomattavasti parempi ja ominaisuusrikkaampi kuin uusin Forza.
Sekin myös. Toisaalta oli Forza tai GT niin tuntuu että joka päivitysessä tulee vaan samoja rata-autoja eikä mitään oikeasti kiinnostavaa ja erikoista.Siitä vaan puuttuu aika paljon niitä legendaarisia jdm autoja![]()
Uusin Forza on kyllä aivan surkea räpellys ja MASSIIVINEN downgrade verrattuna Forza 7:aan. Nyt reilu vuosi julkaisusta ja ominaisuuksia puuttuu mieletön määrä puhumattakaan moninpelin bugeista.
Olihan GT7:llakin julkaisussa monenmoista ongelmaa mutta nyt se on sentään erittäin hyvässä kunnossa ja huomattavasti parempi ja ominaisuusrikkaampi kuin uusin Forza.
Tämäpä hyvinkin, Horizon 5 on taas itelläkin tullu tahkottua, eikä malttaisi odottaa seuraavaa osaaSekin myös. Toisaalta oli Forza tai GT niin tuntuu että joka päivitysessä tulee vaan samoja rata-autoja eikä mitään oikeasti kiinnostavaa ja erikoista.
Onneksi on Forza Horizon missä voi sekoilla laidasta laitaan autolla kuin autolla.
Laitoin sähköpostia asiaan liittyen Microsoftille niin he muuttivat kantansa ja refund meni läpi.Täytyy miettiä jääkö Microsoftin palautuspolitiikan takia Series X viimeiseksi Xbox konsoliksi, vaikka kaikki generaatiot olen matkan varrella omistanut.
Ostin BF alennuksista pelin, enkä huomannut ettei se ole Series optimoitu kuten monet sarjan muut pelit ja pyöri tyyliin 720p resoluutiolla 30fps, enkä sellaista jaksa pelata. Laitoin pelistä refundin ja sieltä tuli hylkäävä päätös saatesanoin: "Asiakkaat ovat oikeutettuja rajalliseen määrään hyvityksiä vuotta kohti, ja olet osaltasi saavuttanut tämän vuoden rajasi.". Tuo on sinänsä omituista, että en ole elämässäni hakenut hyvitystä yhdestäkään pelistä. Peli oli ollut päällä alle 30 minuuttia ja ostamisesta oli muutama tunti.
Peli maksoi ehkä 7€, mutta hinta ei ole se ongelma vaan periaate. En ihan ymmärrä minkä takia en saa hyvitystä ja jää kyllä vähän ikävä fiilis tuollaisesta.
No pitää jatkossa hankkia muutkin kuin yksinoikeuspelit PS5:lle ja yrittää oppia tykkäämään sen ohjaimesta. Xboxin kapula on vain tuntunut käteen kivemmalta.
Kyllä, ensi keväänä tulee pleikkarilleKyllä tuo Indy täytyy heti ostaa, kun PS5:lle julkaistaan. Kaiketi ensi keväänä?
Millä alustalla nuo myynnit on saavutettu?Melkoinen floppi taisi olla Indy tämän ketjun asiantuntijoiden keskuudessa.![]()
Millä alustalla nuo myynnit on saavutettu?
Steamissa ei ainakaan moista ihmettä ole tapahtunut ja luulin että mäsä ei julkaise vastaavaa tietoa.
Eli siellä alettas olemaan goty luokkaaSe että kyseinen peli on myynyt varsin heikosti on täysin itsenäinen fakta siitä että peli ei ole (ainakaan vielä) goty -tasoa.
Tänä vuonna GOTY ja uudestaan ensivuonna kun peli saapuu PayStationille.Eli siellä alettas olemaan goty luokkaa![]()
Melkoinen floppi taisi olla Indy tämän ketjun asiantuntijoiden keskuudessa.
Missä? Miksi?Eli siellä alettas olemaan goty luokkaa![]()
Joo ehdottomasti jatkoa odotellessa! Toivottavasti edes vaikka DLC:n merkeissä.Toivottavasti menestyy että saadaan jatkoa. Ei ole ihan läpi itsellä vielä, mutta aivan mahtava peli. Sopivan kieliposkessa actionia paikoittain, pääosin seikkailua ja hiiviskelyä kauniissa maisemissa.
Kyllä on Order of Giants tulossa oletettavasti, koska semmoinen on luvattu ultimate editionin mukanaJoo ehdottomasti jatkoa odotellessa! Toivottavasti edes vaikka DLC:n merkeissä.
Oho, mennyt ihan kokonaan ohi itsellä. Mahtava juttu!Kyllä on Order of Giants tulossa oletettavasti, koska semmoinen on luvattu ultimate editionin mukana![]()
Täällä asiantuntijoiden ennakkoon hehkuttama kävelysimukin kärsii kovasti myyntien heikkoudesta mäsän omien sanojen mukaan. Ja mäsä ei julkaise siinäkään tapauksessa myyntilukuja. Kovasti kuulemma harmittaa kun tekivät pelistä yksinoikeuden ja nythän siellä suunnitellaan ihan kaikkien pelien tuomista muille alustoilleMillä alustalla nuo myynnit on saavutettu?
Steamissa ei ainakaan moista ihmettä ole tapahtunut ja luulin että mäsä ei julkaise vastaavaa tietoa.
Milloinkohan mäsä kertoo että peli on myyny miljoonan? Jos ei moista ilmoita niin voitaneen olettaa että on myynyt alle.![]()
En minä tiedä, sinun viestejä lainasinMissä? Miksi?
Mutta miksi? Mitä yritit niillä osoittaa?En minä tiedä, sinun viestejä lainasin![]()
Ei tuo eka tainnut olla mikään myyntimenestys vaikka multiplatta olikin. Ihan mukavasti menee stalker 2 ja Indiana Jonesilla vaikka ne gamepassiin julkaistiinkin. Toki ei ne nyt mihinkään Astro botin lukemiin voi yltää, sen verran kovaa myyntitykitystä on sillä ollut.Täällä asiantuntijoiden ennakkoon hehkuttama kävelysimukin kärsii kovasti myyntien heikkoudesta mäsän omien sanojen mukaan. Ja mäsä ei julkaise siinäkään tapauksessa myyntilukuja. Kovasti kuulemma harmittaa kun tekivät pelistä yksinoikeuden ja nythän siellä suunnitellaan ihan kaikkien pelien tuomista muille alustoilleEhkä se Game Pass jytkytys ei ollutkaan toivottu rahasampo.
Niin siis Indiana Jonesihan on osoittautunut myyntimenestykseksi, joten joko se on sinun kriteereillä goty tasoa?Mutta miksi? Mitä yritit niillä osoittaa?
Lueppa vielä ihan huolellisesti mitä lainasit.Niin siis Indiana Jonesihan on osoittautunut myyntimenestykseksi, joten joko se on sinun kriteereillä goty tasoa?
Luetaan sit yhdessäLueppa vielä ihan huolellisesti mitä lainasit.
Se että kyseinen peli on myynyt varsin heikosti on täysin itsenäinen fakta siitä että peli ei ole (ainakaan vielä) goty -tasoa.
Seikkailupelejä kaikki, kuvakulma nyt on eri mutta samaan kategoriaan nuo omissa kirjoissa menee.Toivottavasti menestyy peli, hauska oli näin Uncharted/Tomb Raider fanina (vaikka tätähän ei jostain syystä saa Unchartediin verrata, mutta sille nyt vähemmän yllättäen ei mitään sen kummempaa perustelua saatu)
Mitä luulet että ”on täysin itsenäinen fakta” tarkoittaa?Luetaan sit yhdessämitä tarkalleen ottaen tarkoitit tällä?
Väittelyketjussa kun ollaan, niin tottakai asiat esitetään tulkinnanvaraisestiMitä luulet että ”on täysin itsenäinen fakta” tarkoittaa?
Voin paljastaa että vastaus kysymykseesi on että myynnit ja goty -status ei liity toisiinsa millään tapaa.
![]()