Ei tainnut olla kuin etukäteen maksu ja santun pätkä tarjolla.Pitikö maksaa heti vai otitko laskun?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ei tainnut olla kuin etukäteen maksu ja santun pätkä tarjolla.Pitikö maksaa heti vai otitko laskun?
Voiko tilauksen perua millon vaan ja saada rahat takaisin, jos saakin jostain muualta kortin ja on Cruzbrokerilla 1000e sisässä.Ei tainnut olla kuin etukäteen maksu ja santun pätkä tarjolla.
Mun korvaan vähän särähtää tuo sun väittämä että jono ei nuissa ole kovin pitkällä. Jos siis tilaus on tehty viime vuoden syksyllä ja vielläkin sen päivän tilauksia toimitellaan![]()
Itse ymmärsin tuon niin, että jonon purku ei ole kovin pitkällä - ei niin, että ei olisi pitkä jono jäljellä.![]()
Do we have so many strix lovers on iotech, or maybe something else?I think it was over 100 orders for strix, tuf etc in Cruz broker after 30 mins I made first order
I just really want atleast one 3080Do we have so many strix lovers on iotech, or maybe something else?
Ei, koska ei voi ostaa?
Jimmsille tainnu tulla MSI:n 3080 Gaming X Trioja, kun sellainen heti aamulla postitettiin.
Edit. julkaisupäivänä kello 16.18 tilattu eli eipä jono ole noissakaan kovin paljoa edennyt. Jos olen pysynyt kärryillä, niin näistä alussa tilatuista peruttiin tähän mennessä vain 10-20kpl.
Pitikö maksaa heti vai otitko laskun?
Kuinkas tuota ei näy tuotelistauksissa ollenkaan, mutta näkyy manuaalisella haulla? Onkohan muitakin tuollaisia "piilokortteja"?![]()
MSI GeForce RTX 3070 SUPRIM X 8GB näytönohjain - Tietokonekomponentit
Ampere-arkkitehtuuriin pohjautuva MSI GeForce RTX 3070 SUPRIM X 8GB -näytönohjain tarjoaa äärimmäistä suorituskykyä pelaamiseen. Näytönohjain pysyy viileänä kovassakin rasituksessa jykevän jäähdytysjärjestelmän ansiosta.www.gigantti.fi
Varastossa +5
On niitä ollut ennenkin. Oliko joku suprim x 3090 joskus. Löytyy 5Kuinkas tuota ei näy tuotelistauksissa ollenkaan, mutta näkyy manuaalisella haulla? Onkohan muitakin tuollaisia "piilokortteja"?
No luulis joo että pikkuhiljaa alkaa saatavuutta olemaan, toivottavasti.Pakko kai niitä on muillekkin alkaa valumaan jos noin reippaasti tulee proshoppiin.
Muistatko mitä näytti saapumispäiväksi kun tilasit? Omalla tilaushetkellä näytti kaikille korteille saapumisajankohdaksi 8.4. niin tietäisin voiko odottaa korttia kenties jopa ennen sitä..Tänään tullut gigantilta toimitusvahvistus Evgan 3080 XC3 Ultrasta joka tilattu 13.12.
Tuota samaa 8.4 näytti itelläkin.Muistatko mitä näytti saapumispäiväksi kun tilasit? Omalla tilaushetkellä näytti kaikille korteille saapumisajankohdaksi 8.4. niin tietäisin voiko odottaa korttia kenties jopa ennen sitä..
no ihan samanlaisia pyyntejä täälläkin. Tonnilla ei myy kukaan tällä hetkellä, vaikka saisi 200e voittoa.Hyvä että jengi rupee saamaan näitä tippuu noi tori pyynnöt samalla.
Nii joo perseestä käytetyistä korteista pyydetään vittu 1400€, jos ois tolla hintaa ostanut ja ois avaamaton niin ei siinä sit mitään.no ihan samanlaisia pyyntejä täälläkin. Tonnilla ei myy kukaan tällä hetkellä, vaikka saisi 200e voittoa.
Noh noh. Vähän on rumia sanoja, mutta muuten on asiaa. Tulee joppareille kiire, kun nyt näyttää tapahtuvan parannusta 3080-korttien saatavuudessa. Ja onko satsattu 3080-korttien tekemiseen, kun 3080ti huhuilee nurkan takana? Ei nuo korttivalmistajat tyhmiä ole, markkinan kanssa pitää pelata vähän.Nii joo perseestä käytetyistä korteista pyydetään vittu 1400€, jos ois tolla hintaa ostanut ja ois avaamaton niin ei siinä sit mitään.
Tänään tullut gigantilta toimitusvahvistus Evgan 3080 XC3 Ultrasta joka tilattu 13.12.
Sama täällä, tilasin FTW3 Ultran 9.12 ja viime yönä tuli toimitusvahvistus. En kumminkaan vielä uskalla juhlia koska toimituksen seurannassa on statuksena "odottaa lähetystä kuljetettavaksi". Aika varmaahan tuon nyt pitäisi olla, mutta onhan tämä koko kuvio ollut sellainen farssi, että en ihmettelisi vaikka tuo olisi jokin virhe. Jännä sinänsä, että kortti tulee jo nyt sillä kolme päivää tilauksen jälkeen toimituspäiväksi muutettiin 12.4. Mielenkiintoista on myös se, että tilasin FTW3 Gaming kortin Jimmsiltä julkaisupäivänä (vahvistus spostissa 16:12) ja olen edelleen jonossa sijalla 1-5, mutta mitään toivoa kortin saamisesta ei ole. Tarkka jonosijoitus oli 3, kun tiedustelin sitä syyskuussa. Jännä, että Jimms ei onnistu lainkaan saamaan näitä Evgan kortteja vaikka niitä nyt tuntuu kumminkin vähän olevan saatavilla.Tänään tullut gigantilta toimitusvahvistus Evgan 3080 XC3 Ultrasta joka tilattu 13.12.
Mitäköhän tähän vastaisi, ilman että masennut täysin. Aiemmin kirjoittelin, että TUF on suosituin kortti ja sen takia nimenomaan OC-TUF on määritelty siten, että sitä toimitetaan lähtökohtaisesti muutamille jälleenmyyjille ja me emme ole yksi niistä, koska olemme liian pieni. Meillä ei ole jonossa kuin noin 40-50, koska muutaman toimitetun lisäksi olemme kyselleet jonolaisilta halukkuutta mm. 3080 Strixiin sekä 3080 Strix whiteen (toki hinta korkeampi) sekä uskon että vakuutteluillani siitä, että meiltä näitä ei kannata ostaa on toiminutOsaako Datatronicin mies sanoa paljonko tuf 3080 OC:n jono suurinpiirtein teillä on? Proshopista, Jimmsiltä ja ehkä myös verkkiksestä sen näkee tai saa jotenkin pääteltyä, mutta Datatronicilta ei saa oikein yhtälöä luotua. Puhutaan varmaa sadoista, jotka ovat vielä jonossa, heittääkö paljon, jos laitan luvuksi esimerkiksi 300? Onko näitä kortteja teille tullut kuinka julkaisupäivän jälkeen?
Onko se paljon, että Proshopiin tulee 80 korttia... minusta ei. Tuo firma on aika iso kuitenkin...No luulis joo että pikkuhiljaa alkaa saatavuutta olemaan, toivottavasti.
Jonoon jäi noilla ton jälkeen enää n. 30 toimitettavaa. Eli siihen suhteutettuna ihan hyvä satsi.Onko se paljon, että Proshopiin tulee 80 korttia... minusta ei. Tuo firma on aika iso kuitenkin...
Proshop ApS has 350 employees at this location and generates $214.69 million in sales (USD).
Toi firma on tuon 100 kertaa isompi kuin me niin jos me saisimme 0,8 korttia olisi se samassa suhteessa![]()
Heh, ga102 ja ga104 halvemmat versiot kärsivät edelleen (aivan sattumalta) toimitusvaikeuksista!https://www.proshop.fi/RTX-30series-overview (Updated: 25.01.2021 at 08.57)
3060Ti tilauksia toimittamatta: 838
3060Ti tulossa olevat kortit: 65
3070 tilauksia toimittamatta: 633
3070 tulossa olevat kortit: 324
3080 tilauksia toimittamatta: 3194
3080 tulossa olevat kortit: 180
3090 tilauksia toimittamatta: 120
3090 tulossa olevat kortit: 67
Heh, ga102 ja ga104 halvemmat versiot kärsivät edelleen (aivan sattumalta) toimitusvaikeuksista!
Mitäköhän tähän vastaisi, ilman että masennut täysin. Aiemmin kirjoittelin, että TUF on suosituin kortti ja sen takia nimenomaan OC-TUF on määritelty siten, että sitä toimitetaan lähtökohtaisesti muutamille jälleenmyyjille ja me emme ole yksi niistä, koska olemme liian pieni. Meillä ei ole jonossa kuin noin 40-50, koska muutaman toimitetun lisäksi olemme kyselleet jonolaisilta halukkuutta mm. 3080 Strixiin sekä 3080 Strix whiteen (toki hinta korkeampi) sekä uskon että vakuutteluillani siitä, että meiltä näitä ei kannata ostaa on toiminut. Meille ei siis missään tapauksessa kannata laittaa OC-Tuf arpaa sisään. Esim. 3080 Strixeissä päästiin toimittamaan 22.12 asti tänään eli se ei ole kovin paha, koska jonossa on aika vähän porukkaa. Whitejä ei olla listattu ollenkaan, jotta niitä voidaan sitten tarjota upgreidiksi/myydä myymälässä.
Huvittavaa on se, että helmikuun alkupuolella meidän pitäisi saada sen verran 3090 white strixejä, että olemme niitä saaneet sen jälkeen ENEMMÄN kuin 3080 OC Tuffeja... Näissä korttien saapumisessa on isoja eroja kyllä. Tänäänkin saapui 6 kpl 3060 kortteja (ei ole vapailla saldoilla) ja huomenna pitäisi tulla 5 kpl 3060 ja 5 kpl 3070...
Kipurajaa etsimässä T:AsusNoniin... ja sitten sain tiedon tukkurilta että Asus nostaa taas hintoja 10%:ia. Meilläkin hinnat taas nousi. Tämmöistä en ole kyllä ikinä nähnyt...
Näissäkin on pitkä jono eli MSI on meille todellinen murheenkryyni. Juuri näitä kortteja meille pitäisi tällä/ensiviikolla saapua hurjat 5 kpl ja ne ovat ensimmäiset jotka saamme tätä korttia... Eli varsin vanhoihin tilauksiin nämä meneeMikäköhän teillä mahtaa olla tilanne msi rtx 3070 gaming x trio:n kanssa? Ostin viikko sitten. Onko mitään mahdollisuutta saada sitä ennen toukokuuta?
Eiköhän porukka oo jo hakattu tunnottomaksi ja ostetaan vaanKipurajaa etsimässä T:Asus
Ja sekin meni jo..MSI GeForce RTX 3070 SUPRIM X suoraan verkkiksen outletista hintaan 899€.Eli tyylikkäästi 90 senttiä ovh:ta halvemmalla.