• Hyvät tarjoukset -alueen ohjeet ja säännöt

    • Uuden tarjouksen kohdalla valmispohjan ja etuliitteen käyttö on pakollista!
    • Otsikkomuotoilu: Tuote, kauppa, tarjoushinta
    • Ainoastaan tarjouksia, jotka toimitetaan Suomeen
    • Ei ref-linkkejä
    • Venäjän hyökkäyksestä Ukrainaan huolimatta jotkut yritykset jatkavat Venäjällä liiketoimintaa. Tälläisissä tapauksissa tarjousketjuissa voi kertaalleen linkittää tähän viestiketjuun ja jatkaa keskustelua aiheesta siellä.

Tekniikka Nintendo Switch 2 pelikonsoli, Gigantti. 303€

Itsekin yleensä olen nämä tämmöiset tarjoukset missannut, mutta nyt kävi tuuri. Näytönohjainta tässä olin etsiskellyt mutta oli pakko tarttua nyt tähän. Tosin aika vähäisille tunneille tuo alkuperäisen switchin käyttökin on jäänyt..
 
Kauankohan kestää kun nyt siellä Giksulla arpovat että miten tähän caseen suhtaudutaan :D Itse pitäisin ilman muuta tätä myyjää velvoittavana hintana, kun ei ole mitään luokkaa 50 euroa vaan ainakin teoriassa ihan uskottava hinta kuluttajalle näin BF-alusaikana eikä mikään päivänselvä virhe.
 
Oli hieman vaikeuksia itselläkin perustella hankintaa, kun lyhyen ajan sisällä kasattu suht tehokas PC mylly ja lisäksi löytyy PS5 Pro ja Switch Oled. Tulipa kuitenkin pistettyä arpa menemään kun "tarjous" kuitenkin hyvä eikä tuollaiseen hintaa tule tätä saamaan pitkään aikaan kuitenkaan. Jos arpa menee läpi niin lähes uusi Switch Oled ja siihen liittyvät tarvikkeet sitten myyntiin niin eipä jää tälle 300e Switch 2:lle paljon hintaa :)
 
  • Tykkää
Reactions: Vee
Onnea voittaneille. Tulee foorumia päivitettyä ihan harrastusmielessä juuri tälläisten tarjousten perässä pitkin päivää ja tietenkin pari minuuttia tsekkaamisen jälkeen tulee tämmöistä :D
Saako näistä uusista tarjousketjuista jonkin push ilmoituksen? Ei menisi niin herkästi ohi. Nyt tulee vaan ketjuista joihin on itse kirjoittanut...
 
Itsekin tulee kerran päivässä katsottua tän foorumin tarjoukset, niin kun hinta oli sen verran alhaalla ni lähti ekstemporeostona tilaus sisään, tais lukea et 41 oli ostanut ennen jossain bannerissa. Jos nyt ei maistukaan switchillä peluu, niin ei tällä hinnalla ainakaan itse köyhtymään tästä ostoksesta pääse :smoke:
 
Mulla vielä "odottaa käsittelyä" tosin mulla nouto myymälästä. Mutta jos muillekin on lähetetty niin eiköhän tämäkin läpi mene 👍
Täälä kans nouto myymälästä, eikä mitään vielä tapahtunu. 14600k:n tarjouksessa otin kans myymälästä noudon, niin oli sama juttu, postilla tilanneille käsittely oli nopeampi. Et kyllä se switchi meillekkin tulee. :kippis:
 
Täälä päivittynyt sen verran että tämä ilmestyi tänään tilaukseen, nuo vaiheet siis, eilen tuota ei ollut vielä ollenkaan.

IMG_2269.jpeg
 
Itsellä myös nouto myymälästä pirkanmaan seudulta, niin tänään tuli tekstiviestillä ilta-seitsemän pintaan, että tilaus noudettavissa. Tilaus oli tehty about 15 minuuttia tän ketjun julkaisemisen jälkeen, et kyllä ne myymälänoudotkin sieltä alkaa valumaan :thumbsup:
 
Täällä vielä avoimena on tilaus... Luulisi että olisi jo käsitelty ja lähetetty jos huomenna arvioitu toimitus.
 
Tälle päivälle on oma arvio, eikä ole vieläkään tapahtunut seurannassa mitään. Tilausvahvistus 3min aloitusviestin jälkeen...
 
Luulen kanssa että noita nyt vaan meni sen verran paljon, että ei ihan pysty kaikille noita toimittaa samaan aikaan. Tuskin tarvitsee huolestua kun moni kuitenkin jo saanut ja tuli noista kuitenkin tilausvahvistukset jne.
 
Hmm, ei vieläkään mitään tietoa omasta noudosta. Arvioitu toimitusaika on tänään, mutta tilauksessa vain lukee "Tilauksesi on vastaanotettu ja odottaa käsittelyä." :hmm:
 
Ei tullut mitään kommenttia. Ihan normaali nouto keikka. Ei taida muutenkaan kovin reaaliajassa toimia tuo gigantin omat sivut tilausten osalta. Itselläkin lukee edelleen Tilaus tehty - Arvioitu toimitus tänään. Tekstiviesti kuitenkin tuli tuossa noin tunti sitten, että tilaus on noudettavissa.
 
Kysäisin joutessani Giksun chatista niin kuulema tavara on jo liikkeellä ja pitäisi olla tällä viikolla noudettavissa, kuten luvattu vaikka yhä näyttää tilana "Avoin". Sanoi että viimeisin merkintä kuljetuksessa ollut 3.11. Sisäinen kuljetus myymälään ei kuulema päivity tuonne seurantaan vaan kilahtaa vain tekstari kun on noudettavissa.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
291 151
Viestejä
4 978 540
Jäsenet
80 025
Uusin jäsen
mskart

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom