- Liittynyt
- 21.10.2016
- Viestejä
- 13 916
Ei ollut edes kyse siitä, että olisivat mitenkään myrkyllisempiä, vaan että mukamas lisäisivät tupakointia ja muita nikotiinituotteiden käyttöä. e: Kun taas näillä "virallisilla" toimijoilla nikotiini toimii mukamas erilailla ja markkinointiki mukamas hillittyä.Mielenkiintoinen pointti. Olisko Nicotinellin ym. valmistus tarkemmin valvottua kun kyseessä on lääkinnällinen tuote. Sitten joidenkien pienien merkin nikotiinipussit tehdään suunnilleen autotallissa ja ei tiedä mitä kiinapaskaa sinne päätyy. Toki sitten on nämä isot valmistajat kuten Velo joilla on varmasti prosessit kunnossa ja tuotteet turvallisia (ei nämä silti mitään terveystuotteita ole, nikotiini itse on jo myrkky). Jotkut alihankkii pussit isoilta ja lyö vaan omat tarrat.
Paradoksi että Nicotinell on ainoa näistä joka on itselle tuottanut vatsavaivoja jostain syystä. Liekö joku makeutusaine mikä ei sovi itselle..
Viimeksi muokattu:
eiköhän se "vähemmän vaarallisessa muodossa" ole parempi termi käyttää. Markkinointi mennyt perille, kun nikotiinituotteita pidetään "terveys-tuotteina".
