Minulla on myynnissä tuote 50€, josta on tullut kaksi 40€ tarjousta - molemmat samalta tyypiltä. Jotenkin vaan en ole saanut kauppoja vietyä loppuun. Vaikka niinkuin joka kerta olisi "heti illalla noutamassa".
Nyt sitten toisen tyypin kanssa olin sopimassa kauppoja, ja nähtävästi 50€ ei ole ongelma, mutta hän pääsee hakemaan tuotteen vasta 10 päivän päästä. No menin sitten sanomaan "käy, jos saadaan noutoajat sopimaan". Nyt kai aika on sovittu (lähetin ehdotuksen), mutta tekee tuota samaa, kuin toinen ostaja - kesken kaupanteon vaan radiohiljaisuus päälle, niinkuin olisi löytänyt juuri taustalla paremman diilin ja odottaa, mitä sen kanssa käy..
Kai minä nyt varaan, kun alustavasti suostuin. Jos tästä seuraa vielä tinkimistä, niin en ole tyytyväinen. Kyseessä on näyttö, jonka paketti on roskiksessa, niin toridiili ei nyt käy. Sillä olisi jo kaupat tehty useaan kertaan.