Mitä io-techit katsoo? Arvostele ja kommentoi viimeksi katsomiasi leffoja.

Ihan mielenkiinnosta mikä tuossa on heikkoa ”tänä päivänä?”
No onhan noi tulituskohtaukset tahattoman koomisia. Heitetään kranaatti tai ammutaan kranaatti, niin jokaisesta bunkkerista lentää räjähdyksen voimasta aina kaksi kolme ukkelia. Tämän tiesi leffaa katsellessa aina etukäteen. Ja tämä toistuu aika hemmetin monta kertaa. Muutenkin sotiminen oli enemmän tai vähemmän ehtaa kasarisotaa Rambon tyyliin. Tulituksen määrä kompeisoi osumatarkkuuden ja strategian.
 
Viimeksi muokattu:
Afterburn, kantsii kannattaa kattoo traileri pelkästää nimittäi leffa on siihe laitettu, paremmaks ei muutu. Mutta jos tykkää b-luokan leffoista nii sitte. Elotonta näyttelyä joka iikalta... Onkoha Samuel L Jacksonilla joku tauti kun löytyy suomen mainoksista ja tämmösistä umpisurkeista leffoista? Kerää viimeset rahat perheelleensä?
 
Bugonia (2025)

Yorgos Lanthimoksen uusin. Vaimo näistä Yorgoksen leffoista tykkää, itse olen enemmän aidan päällä. Tykkäsin enemmän Lobsterista, tämä vähän laahasi joskin Lanthimoksen tyyliin muutama kohtaus onnistui hätkäyttämään. Mitään hyvänmielen leffoja nämä ei ikinä ole, mutta näissä leffoissa on kuitenkin oma maailmansa, samaan tapaan kuin Wes Andersoninkin.

Kaiken kaikkiaan ihan ok leffa, mutta yhteiskuntakritiikki jäi minusta vähän vaisuksi.
 
Substance oli tullut HBOlle joten siitä lauantain alkuiltaan kevyttä body horroria. Lapasestahan tuo lopussa lähtee railakkaasti mutta jotenkin noin se kai pitikin lopettaa. En sano huonoksi mutta tuskin katson toiste.
 
Substance oli tullut HBOlle joten siitä lauantain alkuiltaan kevyttä body horroria. Lapasestahan tuo lopussa lähtee railakkaasti mutta jotenkin noin se kai pitikin lopettaa. En sano huonoksi mutta tuskin katson toiste.
Sama. Se oli melkoinen kokemus alusta loppuun. Kantaaottava, kovasti paljasta pintaa, eikä missään nimessä elokuvana huono, mutta ei toisaalta kestä ainakaan omalla kohdalla toista katselua. Lopussa vedetään oikein kunnolla överiksi kasarisplatterien tapaan.

3/5
 
Viimeksi muokattu:
Täällä myös katsottu Substance. Alku oli ihan hyvää mutta sitten meniihän lörinäks ja varsinkin se loppu. Ja ai että mä vihaan leffoja mitkä on ohjattu ja kuvattu "taiteellisesti" ja kikkaillaan joka asian kanssa. Se on melko hyvä merkki siitä että leffa joko todella taiteellinen josta tavan tallaaja ei ymmärrä mitään tai sitten se muuten vaan on melkoista sekasotkua jossa sen vähänkään logiikan voi heittää roskakoriin, niinkuin tässä tuo loppuoli. Rupes ihan vituttamaan koska tosiaan alkoi ihan lupaavasti. Jos tää olis tehty perinteisen elokuvan tyyliin ilman tekotaiteellisuutta ja loppu olis ollu parempi niin olis voinu olla hyväkin leffa.
Mutta tällä tyylillä 2/10
 
Event Horizon (1997)

Paul W. S. Andersonin ohjaama scifileffa, jossa neitsytmatkallaan kadonnut samanniminen tutkimusalus palaa yllättäen seitsemän vuoden jälkeen. Pelastusryhmä lähtee selvittämään, mitä on tapahtunut, vaikkei kenties kannattaisi... Ihan jees, joskin paikoitellen vähän hölmö ja moni hahmoista jäi täysin vaille taustoitusta. Muistelen kuulleeni, että tätä leikeltiin aika paljon, olisiko samalla mennyt vähän oleellisempaakin saksien tielle. :hmm:
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
300 622
Viestejä
5 129 661
Jäsenet
81 838
Uusin jäsen
Farm

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom