Suoraan vaan iPhone 11
[404] Sivua ei löytynyt
www.verkkokauppa.com
Kooltaan isompi ja painavampi kuin XS.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Suoraan vaan iPhone 11
[404] Sivua ei löytynyt
www.verkkokauppa.com
Ehkä A70?
![]()
Samsung Galaxy A70 älypuhelin (sininen) - Gigantti verkkokauppa
Samsung Galaxy A70 -älypuhelimessa on suuri 4 500 mAh akku, ja se tukee 25 W pikalatausta. Näyttöön integroitu sormenjälkilukija awww.gigantti.fi
Kooltaan isompi ja painavampi kuin XS.
Otat jonkun puhelimen ja Googletat millaisia kuvia sillä saa. Esim. Notebookcheck on siitä hyvä sivusto, että esimerkeissä kuvataan yleensä aina samoja kohteita, joten eri malleilla otetut kuvat ovat vertailukelpoisia.
Tuli hommattua käytettynä sopuhintaan S10e. Vaimo on hyvin tyytyväinen valintaan. Kiitti vielä vinkeistä kaikille!Tuo muistikorttipaikan puuttuminen ja näytön "hukkatila" nousi kynnyskysymykseksi Pixel 3a:n kohdalla, vaikka muuten varmasti onkin pätevä peli.
Kiitti tuosta S10e vinkistä. Löysinkin yhden lupaavan käytetyn, ja loppuviikosta tehdään siitä mahdollisesti kaupat.
Tämä vielä tarjouksessa. Aika hyvä puhelin 279€ hintaan.300€ hintaluokassa paras puhelin, painotus kameralla?
Mi 9se.300€ hintaluokassa paras puhelin, painotus kameralla?
Joo. Tuntuu, että koko kapula menee välillä syväjäähän eikä tee mitään ennen kuin herättelee puhelinta ja sovelluksia itse. Mutta oli hyvä tietää tätäkin ketjua lukemalla, että 999 eurolla voi saada Huawein, joka toimii hienosti. Niin voi 179 eurollakin, mutta näemmä ei välttämättä sitten just 299 eurolla. Puhelimen tärkein tehtävä meikäläiselle on olla luotettavasti toimiva viestintäväline, eikä siinä oikein akkukesto lohduta, jos viestit eivät välity luotettavasti ja reaaliaikaisesti ilman tarvetta refreshailla tilannetta itse. Niitä luvattuja päivityksiä odotellessa...Tuon saman ollemme huomanneet vaimon Huaweissa. Ei tykkää tulla kaikkien viestintä-appien ilmoitukset aina läpi, vaan pitää käynnistää ko. appi että se "herää".
On siinä Huliweissa hyvääkin, suorituskyky ja akkukesto todella loistavia.
Muista en tiedä mutta paremalle puoliskolle haettiin reilu viikko sitten note 8 pro DNA:lta ja on ollut tyytyväinen ainakin toistaiseksi joka suhteessa, hänkin kuvailee paljon mm. keikoilla mutta ei ole tuota uutta luuria vielä päässyt sierllä kokeilemaan. Android 10 päivitys+tammikuun(?) tietoturvat tuli tällä viikolla ladattavaksi, eli ainakin jossain määrin päivityksiäkin tulee. Tuntumaltaan tuo note on ainakin omaan käteen todella hyvän ja laadukkaan tuntuinen, muistikorttipaikka, 3,5mm plugi ja pikalataus löytyy ja myyntirasiassa tulee mukana jopa ihan toimiva suojakuori joten sitäkään ei välttämättä tarvitse ostaa.tekstiä
Pitkän pähkäilun jälkeen nappasin Xiaomi Mi 9t espanjan amazonista 260e hintaan (pikatoimituksella 276e) Pitäisi olla alle 300e kova luuri noilla spekseillä. Alunperin olin dna hakemassa Xiaomi redmi note 8 pro 259e mutta samaan hintaan 9t oli nobrainer
Motorolasta on myös kokemuksia, tosiaan itselläni on tällä kyseisellä hetkellä käytössä tuo Moto G5. Puhelin on ollut kyllä kaikin puolin muutoin erittäin loistava, mutta musiikin lisääminen ollaan kyllä tehty sen verran hankalaksi ettei sitä viitsi ihan kovin usein tehdä.
Google chromella voit käyttää kääntäjää mitä itsekki käytin nii onnistuu tuo navigointi tuolla.Mielenkiintoinen vaihtari.. Hieman lähdin selailemaan tuota amazon.es:ssää mutta eipä tuo Espanian kieli oikein kovin helposti taitu, niin pitänee kysellä josko jokin kavereista osaisi jeesata asiassa.. Ellen päädy nyt Motorolan laitteeseen niin Mi 9t on vahva ehdokas kyllä.
Ai perkele tilasin juuri eilen Ranskan amazonista saman mutta 290€. kerkeeköhän perua? Tuleeko tuokin EU:n sisältä ettei tarvitse tulleja maksaa?Pitkän pähkäilun jälkeen nappasin Xiaomi Mi 9t espanjan amazonista 260e hintaan (pikatoimituksella 276e) Pitäisi olla alle 300e kova luuri noilla spekseillä. Alunperin olin dna hakemassa Xiaomi redmi note 8 pro 259e mutta samaan hintaan 9t oli nobrainer
Ihan Amazonin omalta varastolta tulee nuo fullfilled by amazon tuotteet eli EU sisältä tulee. Tuossa kuva juuri ennen maksua eli 266e normaali toimituksen kanssa. https://www.amazon.es/gp/product/B07SRD9TFQ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1Ai perkele tilasin juuri eilen Ranskan amazonista saman mutta 290€. kerkeeköhän perua? Tuleeko tuokin EU:n sisältä ettei tarvitse tulleja maksaa?
Kiitos avustaIhan Amazonin omalta varastolta tulee nuo fullfilled by amazon tuotteet eli EU sisältä tulee. Tuossa kuva juuri ennen maksua eli 266e normaali toimituksen kanssa. https://www.amazon.es/gp/product/B07SRD9TFQ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
![]()
Taitaa koskea vain matkustajaliikennettä, käsittääkseni rahti kulkee normaalisti. Amazonista jos tilaat, niin siellä aspa ainakin osaa asiansa ja ongelmatapauksissakin uskon homman hoituvan (rahat takaisin jos ei muuta).Realme X2 Pro tuli yllätyksenä ja siinä vaikuttaisi tulevan tehotkin kaupan päälle, mahtaakohan sitä saada tilattuakaan nyt hetkeen jos espanja laittoi rajat kiinni? Ja tietysti kiinnostaa muutkin vaihtoehdot.
Jos akunkesto on oikeasti tärkeä ominaisuus, niin kannattaa panostaa samantien iPhone 11 Pro malliin, jos vain budgetti taipuu. Akunkestossa on iso harppaus Xs:ään nähden. Toki akunkesto paranee Xs:lläkin iPhone 8:iin nähden. Xs:n hinta on käynyt Hinta.fin mukaan alimmillaan siinä 650€:ssa.Olisiko iPhone XS riittävä päivitys kasiin? Oikeastaan muuten tyytyväinen mutta akku ei meinaa enää riittää. 11 on turhan iso kooltansa ja Pro hinnaltansa.
Onko noita XS:siä ollut jossain tarjouksissa vai onko tuo vähän alle 700 ihan sopiva hinta tuosta?
Huhujen mukaan ylihuomenna julkaistava Nokia 8.2 voisi olla aika hyvä Nokia 8.2 - Price in India, Full Specifications & Features (17th Mar 2020) at Gadgets NowParas puhelin seuraavilla spekseillä?
- mahdollisimman tehokas suoritin
- huippukamera
- suuri akku
- pitkälle taatut android päivitykset
- hinta noin 300-500€
Faija tuossa soitteli ja sanoi että puhelin pitäisi hommata, että olisko suosituksia ~200e hintaluokassa?
Käytöstä en osaa sanoa, kun on jäämässä eläkkeelle niin tiedä sitten mitä puuhailee kaikella sillä ajalla. Joku varma perusluuri siis.
Nokia 6.2 DNA:lla 149 € + maksuton toimitus ja palautus.
Sormenjälkilukija, NFC, FM-radio, 3,5 millimetrin kuulokeliitäntä, microSD-muistikorttipaikka, ilmoitusvalo, USB-C-liitäntä ja jämäkkä alumiinirunko. Puhdas Android 9 Pie ja tulossa Android 10 sekä Android 11. DNA:lta kolmen vuoden takuu. Kuuluu Android One -ohjelmaan, joten saa tietoturvapäivityksiä ainakin syksyyn 2022 asti enintään kuukauden välein. Android One: Secure, up-to-date and easy to use.
Nokia 6.2 32 Gt, Musta | DNA
Kirjotin työsopparin ja ne lupas, et saan ostaa työsuhdepuhelimeksi jonkun 700 eurolla, sit kun työsuhde virallisesti alkaa (jos se koronan takia nyt koskaan edes alkaa...). Oon vähän hukas, et mihin sitä kantsis panostaa, mut Applen vehjettä en halua. Nykyinen puhelimeni on Sonyn xPeria z3 compact ja se on ollut ainakin sopivan kokoinen.
Jotain kriteereitä, joita olen miettinyt:
- Hyvä akunkesto ja nopea lataantuminen
- Koko about ton Sony xperia z3 compactin luokkaa
- Hyvä tuki kaikelle räpeltämiselle, kun voi olla, et tulee koodattua jotain mobiilisoftaa joskus
- Mahdollisimman vähän esiasennettua kamaa
- Mielellään miniplug-liitäntä, et saa kuulokkeet suoraan ilman mitään adaptereita. Mietin myös, et onkohan noil kuulokevahvistimilla tai äänipiireillä mitään eroa nois puhelimissa? Onkohan missään testattu niitä?
- Tuki joskus mahdollisesti ostettavalle urheilukellolle, tai sykemittarille (todennäköisesti Polarin)
Käyttö olis varmaa aika perus sometusta ja joskus videoiden katselua. Ehkä sil uudel puhelimella tulis sit aktivoiduttua Instagramissakin yms., kun nykyisessä puhelimessa on kamera rikki, eikä voi oikein ottaa kuvia noihin palveluihin pelkällä etukameralla. Toi 700 euron budjetti on tavallaan ehkä ihan liioteltukkin firman puolesta, mut kyl se koko summa kannattanee pyrkiä silti käyttämään.
Oisko teil ideoita, mikä olis hyvä puhelin, joka menis näihin kriteereihin?
Joo, pitää käydä kyl jossain käpistelemässä noita S-sarjalaisia täs, kuha kerkee. Näyttäs S10+ irtoovan joissain mestoissa hintaan 699, joka menis just budjettiin. Tosin se perus S10 olis pienempi ja siinä mielessä mun kannalta parempi. Tai sit tosiaan toi S10e... Noi hinnatki tietty sit vaihtelee eri paikkojen välillä. One Plussatki houkuttelis, mut jos ne on hirveitä halkoja ni ei ehkä sitten.Eipä tosiaan muita yhtä hyviä vaihtoehtoja ole pienemmän luurin kannalta, joten harkitse hankkimista. Ei ero järkyttävä ole tuohon Xperia Z3 Compactiin (GSMarenan lukemat: 101h vs 83h).
Työnantaja sponssaa osan puhelimen hinnasta ja valikoima on sellainen, että jäljellä on pari vaihtoehtoa Samsung Galaxy S10 ja S10+. Onko plussassa jotain sellaista, josta kannattaa maksaa vajaa satanen enemmän? Etukamera siinä taisi olla parempi, mutta selfiet ei oo mun prioriteettilistalla kovin korkealla.
Onko sen nyt aivan pakko olla lumia? Taitaa olla ehkä järkevintä vaan ostaa se android ja asentaa siihen windows phone launcher ( esim launcher 10 ) johon saa myös nuo live tilet.Vanhus tahtoisi lumia puhelimen. Sillä varmaankin voi vielä soittaa mutta toimiiko siinä fb messenger sovellus enää?
Tuota sai kesällä myyntiin tullessa 300 eurolla.Ei noita pieniä oikein ole enää, edes vähän kompaktimpia ovat Huawei P30, Xiaomi Mi 9 SE, Samsung Galaxy S10 ja Galaxy S10e. Suosittelen käyttämään koko 300 € ja hankkimaan OLED-näyttöisen Xiaomi Mi 9 Liten mainiolla akkukestolla. Kamera on hyvä, ulkoasu tyylikäs, suoritintehoa riittävästi peruskäyttöön ja päivitystenkin tuleminen hyvällä tolalla, josko ei tule järin nopeasti pakolti. Pitäisi siis saada Android 11 aikanaan ja MIUI-käyttöliittymä päivittyy silloin tällöin. Tämä on tosiaan nyt edullisin puhelin missä on kehuttava OLED-näyttö ja se on pienempi mitä Redmi Note 8 Pro. Suomesta saa myös 64 Gt versiota parisen kymppiä halvemmalla.
Xiaomi Mi 9 lite 128GB Sininen | Hinta.fi
Katso päivän paras tarjous. Xiaomi Mi 9 lite puolueettomassa hintavertailussa.hinta.fi
MUOK. Onkin näköjään Mi 9 SE:n hinta jo 300 €, mitä en tiennyt, kiitos @FlyingAntero. Unohtui muutenkin puhelin mainita.
Muista vain että akkukestossa on tuntuva ero sitten, GSMArenan mittaustavalla 106h vs 73h Mi 9 Liten hyväksi. Kestoa voisi kohtalaiseksi kuvailla, mutta kamerakokonaisuus on parempi, joten aika suositeltava puhelin kaikkiaan.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.