- Liittynyt
- 17.10.2016
- Viestejä
- 7 525
Eli tämän perusteella hyvä ostos nyt seuraavaksi kolmeksi tms. vuodeksi OP7 Pro 4G olisi parempi vaihtoehto kuin OP7 Pro 5g?
Kyllä ainakin minun mielestäni. Maksat ylimääräistä siitä 5G luurista mikä on vielä kehityskulkunsa alkuvaiheilla ja lisäksi maksat verkkojen kehityksestä, kun halvimmat 5G liittymät taitavat maksaa sen 40€/kk. Ehkä fiksumpaa mennä 4G ja siirtyä 5G:hen 2-3v päästä ellei halua olla uuden teknologian early adopteri ja maksaa premiumia siitä. Itseäni ainakin rehellisesti sanottuna luurin hintaa enemmän kanittaisi nuo liittymien hinnat. Olen aina maksanut puhelinliittymäni alle 20€/kk enkä kyllä mielelläni yli sen maksaisi jatkossakaan. Niin paljoa erikoista 5G ei taida peruskuluttajalle puhelinkäyttöön tuoda, että siitä kannattaisi hirveitä ekstraa maksaa. Eri asia sitten yrityskäyttö, kodinnetti jne. joissa nopeuksia ja viiveitä saa oikeasti hyödynnettyä.
Tietty jos hiukan yli menee mutta on oikeesti järkevämpi ostos niin mikä ettei. OnePlussaa en haluaisi, vaan kokeilla jotain uutta. Onko järkevämpää kuin vanhemmat Galaxy S-mallit?