Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ilmeeni kun tää topic toistaa varioituna samaa 2 kysymystä ja niiden vastausta sen 29 sivua.
![]()
Jep... itelle riittäny 1kk yleensä jos jotain kiinnostavaa pelattavaa ollu. Ei oo tarvinu hamstrata johonki maailmanloppuun asti game passia![]()
Hyvä sulle, itse maksan sen 36kk etukäteen sen takia ettei tarvitse arvailla onko GP voimassa vai ei. Ja lapset pelaa GP pelejä koko ajan muutenkin.
Hintalaatu suhde täysin ylivoimainen mihinkään muuhun striimaus palveluun verrattuna.
Jaa, ite laskin että kun ostan kaksi peliä julkaisun aikoihin niin ne tulee maksaa sen 120€-130€. Tuohon samaan hintaan sain kolme vuotta game passia. Kyllä mä mielummin pelaan sen kolme vuotta niitä game passin pelejä kuin niitä kahta peliä mitä ostin täyteen hintaan. Ai niin, ja tuleehan siihen game passin hintaan niitä games with gold ja nettipeli. Nettipelaamisen olisin muutenkin joutunut ostamaan.Jep... itelle riittäny 1kk yleensä jos jotain kiinnostavaa pelattavaa ollu. Ei oo tarvinu hamstrata johonki maailmanloppuun asti game passia![]()
Sama. Satunnaiseen tilailuun tuo on ollut ihan hyvä ratkaisu. Parhaat pelit ovat palvelun ulkopuolella niin turha maksaa jatkuvasta tilauksesta.Jep... itelle riittäny 1kk yleensä jos jotain kiinnostavaa pelattavaa ollu. Ei oo tarvinu hamstrata johonki maailmanloppuun asti game passia![]()
Eihän niitä kahta arveluttavaa peliä tarvitse ostaa uunituoreena. Säästää paljon rahaa kun muutaman kuukauden odottelee alennuksia. Levypelien osalta on myös mahdollista myydä eteenpäin.Jaa, ite laskin että kun ostan kaksi peliä julkaisun aikoihin niin ne tulee maksaa sen 120€-130€. Tuohon samaan hintaan sain kolme vuotta game passia. Kyllä mä mielummin pelaan sen kolme vuotta niitä game passin pelejä kuin niitä kahta peliä mitä ostin täyteen hintaan. Ai niin, ja tuleehan siihen game passin hintaan niitä games with gold ja nettipeli. Nettipelaamisen olisin muutenkin joutunut ostamaan.
No ei toki tarvitse ostaa uunituoreena. Tuolla nyt oli ainakin Octopath traveler ja NieR Automata mitkä olisin ostanut jokatapauksessa, niihin olis se 50€ ainakin mennyt heittämällä. Onhan tuo nyt hyvä diili että saa tommosen pelikirjaston käyttöönsä 3,60€ kuussa.Sama. Satunnaiseen tilailuun tuo on ollut ihan hyvä ratkaisu. Parhaat pelit ovat palvelun ulkopuolella niin turha maksaa jatkuvasta tilauksesta.
Eihän niitä kahta arveluttavaa peliä tarvitse ostaa uunituoreena. Säästää paljon rahaa kun muutaman kuukauden odottelee alennuksia. Levypelien osalta on myös mahdollista myydä eteenpäin.
Xbox Game Pass mainostaa että nyt pääset pelaamaan näitä EA pelejä ilmaiseksi. Klikkaus avaa EA Desktop (tms) pelikaupan joka sitten kerjää maksua kuitenkin pelistä, eikö näiden pitänyt kuulua nyt PC:n game passiin, vai mitä en nyt ymmärrä (Juu ja tunnukset on linkattu ms<->ea).
Kerran testiksi boottasin ESO:n mutta koska omistan Series X:n niin en tuolle pilvipelaamiselle näe mitään tarvetta itsellä.Joko olette päässeet kokeilemaan?
Kokeilin eilen yhtä peliä ja se vaan räpsytteli aikansa latausta ruudulla, kunnes tuli ilmoitus että liian monta sisäänkirjautumisyritystä, kokeile myöhemmin uudelleen.
![]()
Joo, no nyt testailin isolla näytöllä kompuutterissa... Ei kyllä edes oikein joku Gears Tacticsin tyylinen peli iske... Suhmurainen kuva, päivittyy laiskasti...Kerran testiksi boottasin ESO:n mutta koska omistan Series X:n niin en tuolle pilvipelaamiselle näe mitään tarvetta itsellä.
Minkä tyypin yhteydellä kokeilit? Valokuitu vai 5g? Mikä yhteytesi ping on normaalisti helsinkiin ja oliko laitteessa laitettu DNS:ksi yleensä nopein Cloudfare:n 1.1.1.1/1.0.0.1 ?Joo, no nyt testailin isolla näytöllä kompuutterissa... Ei kyllä edes oikein joku Gears Tacticsin tyylinen peli iske... Suhmurainen kuva, päivittyy laiskasti...
Jetpac oli kyllä ehkä jopa ihan pelattava... Ainakin se Specu "emulaatio"-versio...
Lapset kokeilivat pelata kahta peliä (100/100 netti) ja plussaa siitä, että kryptokolikkojen louhintaa ei tarvitse keskeyttää pelaamisen ajaksi
Huomenna lisää testejä eri peleillä.
Täytyy siinä vaiheessa jos pelit lagaa. Mainaan kuitenkin aika maltillisilla kelloilla ja näytönohjain näyttää 47 astetta ja tuulettimia tuskin kuulee, jollei laita korvaa koneeseen kiinni.Kannattaa ehkä kokeilla vapauttaa vähän resuja siihen kuvan purkamiseen. En väitä, että auttaa, mutta kokeilisin.
250/50, V.FAST-"valokuitu". Ping Helsinki kertoo, että ei saa niin kauas yhteyksiä ja DNS on operaattorin oma, koska benchin mukaan muut on hitaampia....Minkä tyypin yhteydellä kokeilit? Valokuitu vai 5g? Mikä yhteytesi ping on normaalisti helsinkiin ja oliko laitteessa laitettu DNS:ksi yleensä nopein Cloudfare:n 1.1.1.1/1.0.0.1 ?
Mainitaanpa täälläkin Game Passista löytämäni helmi jota olen viimeaikoina tahkonut.. elikäs tuo reaaliaikainen strategiapeli Desperados III.
Sujuva pelata ohjaimellakin, tarjoaa mukavasti taktista pähkäilyä ja tykkään tästä trial & error -pelisuunnittelusta, että tallettaa saa ja kannattaa jatkuvasti. Tarina on melko perus, mutta ajaa asiansa. Ääninäyttely ja musiikit aivan priimaa.
Ois jäänyt ilman GP:tä tämäkin kokeilematta. Täysihintaisena 60e peli, mutta arvioisin olevan hinnan arvoinen. Mukavasti löytyy nykyään näitä konsolillakin sujuvasti pelattavia strategia- ja managerointipelejä. Frostpunk kannattaa myös katsastaa.
Mainitaanpa täälläkin Game Passista löytämäni helmi jota olen viimeaikoina tahkonut.. elikäs tuo reaaliaikainen strategiapeli Desperados III.
Sujuva pelata ohjaimellakin, tarjoaa mukavasti taktista pähkäilyä ja tykkään tästä trial & error -pelisuunnittelusta, että tallettaa saa ja kannattaa jatkuvasti. Tarina on melko perus, mutta ajaa asiansa. Ääninäyttely ja musiikit aivan priimaa.
Ois jäänyt ilman GP:tä tämäkin kokeilematta. Täysihintaisena 60e peli, mutta arvioisin olevan hinnan arvoinen. Mukavasti löytyy nykyään näitä konsolillakin sujuvasti pelattavia strategia- ja managerointipelejä. Frostpunk kannattaa myös katsastaa.
Lähde: Dirt 5's Xbox Game Pass Availability Created Lasting Player Count IncreaseSpeaking with the folks at GameOnDaily on their weekly podcast, Dirt 5 technical director David Springate reported that the impact of the game's release on Xbox Game Pass had been "absolutely fantastic," going on to elaborate that the player count was now "shockingly huge." It seems the game's debut on Game Pass resulted in a huge spike in engagement, and had "a positive effect on the game and the way it's talked about."
It's not just a flash in the pan, either. Springate went on: "That continues, as well, in that Game Pass had obviously an initial massive push, but it's sustained." The growth, of course, wasn't quite as drastic in the subsequent weeks since the game's arrival on the service, but the team at Codemasters seems very pleased with how Dirt 5 has managed to retain the influx of new players. Springate was also very complimentary of the staff at Microsoft who were on hand to help them with the process, including solving some of the problems that smaller developers might face when suddenly met with a tidal wave of Xbox Game Pass subscribers flooding servers only designed to host so many at once.
Avaa hieman, ei jaksa videota katsoa![]()
Tämän jälkeen tietokone aktivoi gamepassin kaikille käyttäjille koneella.
Storesta löytyvät pelit saa tosiaan tällä kikkailulla käyttöön, mutta EA Playn pelejä ei.
Spotify Premium (New Member Only): 4 Months of Ad-free Music – Available May 4
Play all your favorites with access to millions of tracks and podcasts titles. Ultimate members can enjoy ad-free music listening, music + podcast offline downloads, and on-demand listening with Spotify Premium for 4 months. Available for new Spotify Premium members only. Make sure you check with your regions since the terms might be different. For full details, see the offer in the Perks gallery on console, mobile or PC.
Leaving May 15
While we wait for these upcoming games to join the Xbox Game Pass library, it’s time to reshuffle your backlog before the games below leave. Remember to use your membership discount to save up to 20% to keep these games in your library!
- Alan Wake (Console and PC)
- Battlefleet Gothic: Armada 2 (PC)
- Dungeon of the Endless (Cloud, Console, and PC)
- Final Fantasy IX (Console and PC)
- Hotline Miami (PC)
- Plebby Quest: The Crusades (PC)
news.xbox.com
Harmi sulle.Suurin osa peleistä surkeita. Plague talea tuli muutama tunti pelattua, muuta ei löytynyt.
Eli täällä meillä on Petepeluri, joka ei kuitenkaan pelaaSuurin osa peleistä surkeita. Plague talea tuli muutama tunti pelattua, muuta ei löytynyt.
Olisi kiva pelata jos tarjolla olisi hyviä pelejä.Eli täällä meillä on Petepeluri, joka ei kuitenkaan pelaa
No, voi harmi![]()
Niinpä, toinen tykkää äidistä, toinen tyttärestä ja kolmas kaurapuurosta... Sanoi jo Niko Nirvi aikoinaan...Olisi kiva pelata jos tarjolla olisi hyviä pelejä.
Olisi kiva pelata jos tarjolla olisi hyviä pelejä.
Sunset Overdrive? Outer Wilds? Titanfall 2? NHL 21? FIFA 21? MLB 21? NBA 2K21? SW: Battlefront II? Forza Horizon 4? Destiny 2? Yakuza-pelit? Sea of Thieves? State of Decay 2? Hollow Knight? Dragon Age: Inquisition? Tell Me Why? Kingdom Hearts 3? Outriders? Dragon Quest XI?Ja on kyllä ollutkin! Esim:
Pelattavaa kyllä on. Ja paljon varmaan on sellaista, jota en ole vielä tajunnut testatakaan. Mutta subjektiivista tämä toki.
- Flight Simulator 2020
- Alien: Isolation
- Wreckfest
- Desperados 3
- Superhot
- What Remains of Edith Finch
- Control
- Doom Eternal
- Observation
- Wasteland 3
- Ori 1 ja 2
- Wolfenstein Youngblood
- Rite
- Blair Witch
- No Man's Sky
- Gears 5 ja Tactics
- jne.
Controlia voisi kokeilla jos toimii padilla. Vähän tuntuu olevan padilla pelattavia seikkailupelejä.Ja on kyllä ollutkin! Esim:
Pelattavaa kyllä on. Ja paljon varmaan on sellaista, jota en ole vielä tajunnut testatakaan. Mutta subjektiivista tämä toki.
- Flight Simulator 2020
- Alien: Isolation
- Wreckfest
- Desperados 3
- Superhot
- What Remains of Edith Finch
- Control
- Doom Eternal
- Observation
- Wasteland 3
- Ori 1 ja 2
- Wolfenstein Youngblood
- Rite
- Blair Witch
- No Man's Sky
- Gears 5 ja Tactics
- jne.
Controlia voisi kokeilla jos toimii padilla. Vähän tuntuu olevan padilla pelattavia seikkailupelejä.
Hyvin toimii pädillä, ja suosittelen lämpimästi. Loistava peli.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.