Mekaaniset näppäimistöt

HE näppäimistönä hankittuna Keychron K8 HE SE

langallisena ainoastaan sain toimimaan applikaation. jännä ominaisuus. Minusta selvä kauneusvirhe.
minua näppäinhatut ei mielytä. Tuntuu liukkailta kaipaisin kuppimaisempaa otetta. Kuvassa esimerkkinä miltä alkaa näyttämään kun iskee steelseries prism:at kiinni, mitkä ovat vanhassa laudassa vielä. Kameraan hohkaa, omaan silmään ei.


1767201676235.png
Jos alkuperäiset näppäinhatut jäävät tarpeettomiksi, voisin ostaa ne pois kuleksimasta
 
Onko suosituksia langattomista pelinäppäimistöstä? Tällä hetkellä löytyy logitekin G715 lightspeed, mutta ärsyttää nuo jatkuvat ongelmat ohjelmiston kanssa, ja jollei sitä käytä niin ei säädöt pysy mihin ne säätänyt... Etenkin helvetimoine valoshow koko ajan jollei ohjelmisto ole päällä.
 
Piti äidille hankkia uusi näppis kun vanha microsoft wireless laser 7000 teki ferrarit eli tuo pinnoite alkoi irtomaan ja on tahmea.
Valitsin keychron K10 Max ja ei ole omaa kokemusta keychron näppiksistä mutta ainakin on logitech näppäimistöä parempi kun jo tuo g hub ohjelmisto on armory crate tasoa 0,1% parempi eli umpisurkea.
Oisko ollut muita suht halpoja langattomia täyskokoisia näppäimistöjä mitä saa edullisesti?
95€ maksoi punasilla kytkimillä.
 
Oisko ollut muita suht halpoja langattomia täyskokoisia näppäimistöjä mitä saa edullisesti?
Akko 5108B Plus on melko usein hyvässä tarjouksessa Akkon omilla EU-sivuilla ja heidän Amazon-kaupassaan, jolloin hinta on luokkaa 60 euroa ja täyttää asetetut ehdot. Muovinen runko kyllä ja tray mount tarjoaa aika meh kirjoitustuntuman.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
297 345
Viestejä
5 072 729
Jäsenet
81 286
Uusin jäsen
aurinka

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom