- Liittynyt
- 14.04.2024
- Viestejä
- 282
Puoliso haki kalliimman noista Lenovon läppäreistä ja 200€ alea varten kelpasi ikivanha Ideapad kaapin perältä. 699€ jäi siis hintaa tälle
Kiitos @semmossii !
Olihan tuo ihan ok kone, jämäkkä laatu, hyvä, näyttö, hyvä näppis ja touchpad, suht kevyt. Seuraavien asioiden takia palautui:Mahtava kyllä tuo 2.8K OLED, seuraavaksi täytyy varmaan hakea pöytäkoneeseen vastaavat näytöt.. Kalliiksi tulee nämä heräteostokset.
Akkukesto ei ollut lähelläkään 30h, oikeasti n. 6-8h ja koneessa lähti melkein heti tuulettimet päälle, eikä ole niin hiljainen kuin oletti. Macbookki on kyllä niin paljon edellä Windows kannettavia, ettei taida helposti löytyä samalla hinnalla (899€ vs. 699€) kilpailijoita vastakkaisesta leiristä. Etsinnät jatkukoon. Hyvä että kelpasi muille!