Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Eikö tuohon juuri ole saanut 6€/kk tarjouksen?nykyinen liittymä moin rento 4g. onko kellään kokemusta että tarjoaako moi tuohon hyvää vastatarjousta jos laittaa liittymän siirtymään muualle?
Kyllähän Moi noita winbackkeja on tarjonnut, mutta sekin taitaa mennä aika valikoidusti. Eivät siis kaikille sitä tarjoa. Tarjoavatkohan vain niille asikkaille jotka ovat heille kannattavaisimpia..Moi ei minusta ole koskaan tarjonnut "tiskinalta" liittymiä halvemmalla hinnalla. Ne hinnat mitä Moin sivuilla on ovat kaikille samat vaikka vaihtaisi operaattoria. (Poislukien ne jotka ovat tilanneet Moin liittymän silloin 9 euroa/kk aikakaudella. Heillä tuo hinta pysyy toistaiseksi samana).
22.90e 200m on tarjottu, nykyinen 21.90e 200m...Tänne tuli tänään viimeisin tarjous 200M 17,99 24kk+80€ Keskon lahjakortti,100M Tarkasta ei vielä ole tullut kuin 14,99 12kk,mikä on nykyinen liittymä,onko alle 10€ tuota vielä saanut? (jos ei,niinTelia 50M 9,99 on sitten vahvoilla)
25.4. siirtymässä MOI:lle,jotkuthan oli täällä saanut MOI:lta 100M 6€,kun laittaa taas takaisin siirron Elisalle hetken päästä.
Siirtohetki ymmärtääkseni on takaraja, eli jos siirtyy klo 12.34 niin 12.33 ehtii vielä perumaan, jos nyt haluaa noin viimetinkaan jättää...
Siirtohetki ymmärtääkseni on takaraja, eli jos siirtyy klo 12.34 niin 12.33 ehtii vielä perumaan, jos nyt haluaa noin viimetinkaan jättää...
Alle tunti kun on aikaa, niin ehtii vielä. On omakohtaista kokemusta. Liittymän piti siirtyä muistaakseni n. klo 11:00, ja kymmenen jälkeen kun soitti, niin asiakaspalvelija otti yhteyttä siirtojonoon ja sai vielä pelastettua sieltä.No ei todellakaan ehdi.
Tarjous paranee,nyt tuli viesti 200M 16,99€ 24kk+80€ Keskon lahjakortti+Ruutu+ kuukaudeksi.Tänne tuli tänään viimeisin tarjous 200M 17,99 24kk+80€ Keskon lahjakortti,100M Tarkasta ei vielä ole tullut kuin 14,99 12kk,mikä on nykyinen liittymä,onko alle 10€ tuota vielä saanut? (jos ei,niinTelia 50M 9,99 on sitten vahvoilla)
25.4. siirtymässä MOI:lle,jotkuthan oli täällä saanut MOI:lta 100M 6€,kun laittaa taas takaisin siirron Elisalle hetken päästä.
Milloin tilasit uuden liittymän?Tarjous paranee,nyt tuli viesti 200M 16,99€ 24kk+80€ Keskon lahjakortti+Ruutu+ kuukaudeksi.
Tekee enään 13,66€ jos jakaa Keskon lahjakortin 24kk.
15.4. ja huomenna siirtyisi MOI:lle.Milloin tilasit uuden liittymän?
Eli siis puoliväkisin yrittävät sinne 200M liittymään ajaa. Aika kova nousu Tarkassa tuosta 8.99€/kk -> 14.99€/kk.15.4. ja huomenna siirtyisi MOI:lle.
Ei ole muita liittymiä Elisalla kuin tämä Tarkka 100M 8,99€,loppuu vajaan kuukauden päästä.
Kova nousu,samassa linjassa MOI:n nousun kanssa 9€/kk -> 15€/kk.Eli siis puoliväkisin yrittävät sinne 200M liittymään ajaa. Aika kova nousu Tarkassa tuosta 8.99€/kk -> 14.99€/kk.
Vaimolla tuli kallis käynti Telialla. Otti itselleen Rajaton 200 M- liittymän ja tarttui sitten Elisan WinBack-tarjoukseen.
Nyt tuli lasku, jossa 50€ sopimussakko määräaikaisen irtisanomisesta. Ei ollut itse tajunnut tuon olevan määräaikainen sopimus kun oli käsityksessä, että tarkoitti vain hinnan määräaikaisuutta niinkuin yleisestikkin tottunut näiden olevan.
Juuri oli ehtinyt mennä umpeen tuo 14vrk peruutusoikeuskin... Kahden viikon käytölle (puhelut 1min 34s ja 1kpl tekstiviestejä) jäi hintaa 69,25€
Koitti vedota Telian asiakaspalvelussa inhimilliseen virheeseen ja kohtuullistaa sakkoa, mutta eipä auttanut.
En ole itsekään ollut tietoinen, että näitä määräaikaisia puhelinliittymiä jälleen myydään. Luulin itsekin että ne poistuivat jo vuosia sitten enkä ole itsekään kiinnittänyt niin tarkkaa huomiota näihin.
Varoituksena muille, jotka tarjouksia kyttäävät että vaarana on tarttua määräaikaiseen sopimukseen !
Ehkä tämä (salainen huippudiili sinulle).Varmaankin muuten mutta, tarjoushintaan 27,99€/kk.
Voi elämän karut kävyt! Hommasin muksuille pari viikkoa sitten Telian 20mb rajaton 19.90€ kk liittymät ja nyt on uusille avauksille tarjous 14.90€ /12kk + Särkänniemen rannekkeet kylkeen. Ei koske numeronsiirtoja. Toinen liittymistä olisi ollut uusi. Menee hermot kun näiden kans on aina väärässä paikassa väärään aikaan. Pitäiskö laittaa elisalle 10mb liittymiin siirto ja toivoa jotain winbäkkiä
Eikö nuo vanhat saa sanottua irti ja otettu tilalle tuon halvemman uudella numerolla?
Millä sais lapselle(6v) halvimman kk maksullisen pelkän puhelinnumeron.. nettii ei tartte. Oisko joku prepaid? Soittoja ei tule kuin 1kpl/kk. Lähinnä saa vastata jos isi soittaa
Onks tähän linkkiä?Voi elämän karut kävyt! Hommasin muksuille pari viikkoa sitten Telian 20mb rajaton 19.90€ kk liittymät ja nyt on uusille avauksille tarjous 14.90€ /12kk + Särkänniemen rannekkeet kylkeen. Ei koske numeronsiirtoja. Toinen liittymistä olisi ollut uusi. Menee hermot kun näiden kans on aina väärässä paikassa väärään aikaan. Pitäiskö laittaa elisalle 10mb liittymiin siirto ja toivoa jotain winbäkkiä
Onks tähän linkkiä?
Edit(käsi.. en löytänyt)
Itse mietin, että miten tuota seurataan/todennetaan, että käyttäjä on lapsi. Lähinnä voiko aikuisellekin hankkia kyseinen liittymä![]()
Ei siinä uutta numeroa tarvitse olla. Tarkoittaa vaan, ettei tuota saa jos on jo Telian liittymä. Toiselta operaattorilta liittymän siis saa siirrettyä tuolla tarjouksellaTuskin niitä kiinnostaa hittojakaan onko liittymän käyttäjä lapsi tai vaikka 90-vuotias.
Tuolla uuden numeron vaatimuksilla haluttu estää ettei sitä aikuiset ottaisi.
Onhan sitä itse kukin jonkun lapsi. Tosin siitä omasta lapsuudesta voi olla jo muutama vuosi vierähtänyt.
Kyllä siinä lukee suoraan, että etu ei koske numeronsiirtoja.Ei siinä uutta numeroa tarvitse olla. Tarkoittaa vaan, ettei tuota saa jos on jo Telian liittymä. Toiselta operaattorilta liittymän siis saa siirrettyä tuolla tarjouksella
Onkohan meillä eri linkit, kun itsellä (mobiilissa) ei lue. Samoin saan valittua siirrettävän numeron. Ei vain ole nyt vielä määräaikaa saanu irti omasta liittymästä, niin ei onnistu siirron tekeminen loppuun astiKyllä siinä lukee suoraan, että etu ei koske numeronsiirtoja.

Miksi 5g, jos 200m riittää?Millaisia tarjouksia 5G liittymistä on viime aikoina saatu? Nykyinen 5G Huoleton 300M 29,99€/kk, miettinyt että onko saatavissa parempaa diiliä kuin 27,99€? Eikä toisaalta ole varmaankaan merkitystä vaikka nopeus laskisi esim. 200 megaan, suoratoistot tulee katsottua telkkarilla.
Miksi 5g, jos 200m riittää?
Hyvä pointti, tuntuu vaan että joka puolella pakkomyydään 5g liittymiä![]()
Kyllä onnistuu. Olen tämän itse n. 7 vuotta sitten omaan liittymääni tehnyt. En muista tarkemmin, mutta muistaakseni vaati liikkeessä käynnin.Osaako joku sanoa että onnistuuko prepaidin vaihtaminen ns. normaaliin liittymään niin että numero säilyisi? Isälle tuli älypuhelin hankittua kun hän sellaisen nyt vihdoin päätti hommata ja hänellä todella monta vuotta ollut käytössä DNAn prepaid-liittymä eikä luonnollisesti haluaisi luopua numerostaa. Sinänsä mikään ei varsinaisesti estäisi prepaidissä pysymistä, mutta koitin tuossa lueskella miten toi datapaketti toimii noissa ja niiden kanssa alkoi hinnoittelu menemään samoihin kuin ihan normaalilla liittymällä, että tuntuu vähän turhalta kikkailla prepaidin kanssa.
Chatistä olen itse saanut jatkoa alehintoihin. Ilman numsi rumbaa.Telian alennettu hinta on päättymässä ja pitäisi kilpailuttaa liittymä. Onko edelleen varmin tapa saada halvin liittymä laittaa numeronsiirto Moi:lle?
Numeronsiirto vetämään ihan sama minne, kun siirto aktiivinen niin nappaa itsepalveluna:Telian alennettu hinta on päättymässä ja pitäisi kilpailuttaa liittymä. Onko edelleen varmin tapa saada halvin liittymä laittaa numeronsiirto Moi:lle?
Ei irronnut ruinaamalla.Numeronsiirto vetämään ihan sama minne, kun siirto aktiivinen niin nappaa itsepalveluna:
Erikoisetu sinulle | Telia
www.telia.fi
Tai jos haluat tuon saman setin 17,99e/kk niin sen voi saada chatista ruinaamalla
No perskuta. On toki tuo 19,99e ja 30e lahjakorttikin nykyhintoihin peilaten asiallinen diili.Ei irronnut ruinaamalla.
Sanoi vain että 27,90e on paras mitä on mahdollista saada. Muistutti myös, että Telialta tulee jatkuvasti uusia loistavia tarjouksia että kannattaa seurata tarkasti!No perskuta. On toki tuo 19,99e ja 30e lahjakorttikin nykyhintoihin peilaten asiallinen diili.
Olihan sulla numeronsiirto siis vetämässä jonnekkin toisaalle Telialta kun menit kyseleen? Ilman sitä ei saa kyl mitään järkevää tarjousta.Sanoi vain että 27,90e on paras mitä on mahdollista saada. Muistutti myös, että Telialta tulee jatkuvasti uusia loistavia tarjouksia että kannattaa seurata tarkasti!
12kk 29.99€ vai 12kk ajan 29.99€/kkKävin Elisan palvelupuodissa. Latausliittymään tarjosi Elisa Rajaton 5G -liittymää 300 megan netillä 12 kk ajaksi 29,99 eurolla.
Jäi kaupat tekemättä, koska mitään kohtuuhintaisempaa ei kuulemma ole. Puhetta ja viestejä maks. euron edestä ja dataa menee 20 Gt kk.
Huomionarvoisinta kaupanteossa oli se, että myyjä väitti, ettei Latausliittymä 4G 50M toimi ikuisesti, koska 4G-verkkoa ollaan ajamassa alas. Kysyin, mihin tämä perustuu, että eikö 2G verkko lähtee ennen tuota 4G-verkkoa. Myyjä vaan naama peruslukemilla sanoi, että ei voi kertoa Elisan liikesalaisuuksista enempää.
Kokonaiskuva oli se, että hän yritti myydä väkisin 5G-liittymää epämääräisillä argumenteilla. Latausliittymällä jatketaan.
12 kk ajan tuo tarjous ja siis jos päivittäisi latausliittymän laskuttavaan Elisan liittymään.12kk 29.99€ vai 12kk ajan 29.99€/kk
Ikävä että noin valehtelevat/pelottelevat asiakasta. Kehuisivat ennemmin 5G:tä, kun pelottelisivat.. Mutta kunhan nyt ensin saataisiin yleisesti 5G (standalone) käyttöön, että edes se 5G liittymä toimisi ilman 4G:täHuomionarvoisinta kaupanteossa oli se, että myyjä väitti, ettei Latausliittymä 4G 50M toimi ikuisesti, koska 4G-verkkoa ollaan ajamassa alas. Kysyin, mihin tämä perustuu, että eikö 2G verkko lähtee ennen tuota 4G-verkkoa. Myyjä vaan naama peruslukemilla sanoi, että ei voi kertoa Elisan liikesalaisuuksista enempää.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.