Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Perjantaina laajiksella tykkirinteet ihan ok, toki paljon lasketuissa oli kinoksia ja jäistä. Luonnonlumirinteet ei itselle natsanneet. Aika pieni valikoima kun vertaa Himokseen. Eiköhän muutkin ole niillä korkeuksilla kunnossa?Onko kukaan käynyt laajavuorella tai riihivuorella? Onko mäet vielä missä kunnossa? Entäs himos?
Perjantaina laajiksella tykkirinteet ihan ok, toki paljon lasketuissa oli kinoksia ja jäistä. Luonnonlumirinteet ei itselle natsanneet. Aika pieni valikoima kun vertaa Himokseen. Eiköhän muutkin ole niillä korkeuksilla kunnossa?
En oleOotko käynyt riihivuorella? Kokemuksia
Riihivuori ihan täysin laskettavissa kaikki rinteet.Onko kukaan käynyt laajavuorella tai riihivuorella? Onko mäet vielä missä kunnossa? Entäs himos?
Ei mitään heikkoa riihivuorella. Tämän viikon pakkaset teki hyvää.Ootko käynyt riihivuorella? Kokemuksia
Oliko lyhyellä varoitusajalla lähtö? Saitko halvat lennot jollain spesiaalijutulla vai oliko ihan yleinen hyvä tarjous? Kuulostaa juuri sellaiselta reissulta, joista itsekin paljon haaveilen ja pitäisi vain olla oikeaan aikaan valmiina lähtemään ja bongata niitä tarjouksia. Lentojen hinnat ollut tällä kaudella pullonkaulana, kun parikin reissuikkunaa mennyt lentojen hintojen kanssa jahkailuun.Tuli käytyä vielä Monterosassa kolmen päivän reissu kun sattui saamaan lennot edullisesti. Toinen kerta siellä ja hintaan nähden aivan loistava paikka. Happy ski -alennuksella kolmen päivän hissilippu 86€. Happy Ski Monterosa | Visit Monterosa - Inverno
Hissit ovat suurimmaksi osaksi vähän ikääntyneitä mutta rinteet iltapäivälläkin pääosin hyvässä kunnossa ja italialainen rento meininki kohteessa.
Aurinko paistoi ja sai erinomaiset kevätlaskut vielä tähän kauden päätteeksi. Eilen tuli kahdella ensimmäisellä laskulla yhteensä 16km![]()
About kuukausi etukäteen otettiin lennot. Sattui tulemaan hyvä Norwegianin tarjous Bergamoon. Sen jälkeen vasta katsottiin kohde josta löytyy edullinen majoitus. To-su reissu lennot, majoitus, vuokra-auto ja hissilippu about 400€. Siihen vielä sitten ruuat päälle.Oliko lyhyellä varoitusajalla lähtö? Saitko halvat lennot jollain spesiaalijutulla vai oliko ihan yleinen hyvä tarjous? Kuulostaa juuri sellaiselta reissulta, joista itsekin paljon haaveilen ja pitäisi vain olla oikeaan aikaan valmiina lähtemään ja bongata niitä tarjouksia. Lentojen hinnat ollut tällä kaudella pullonkaulana, kun parikin reissuikkunaa mennyt lentojen hintojen kanssa jahkailuun.
Vähän torsoksi taitaa tälläkin kerralla jäädä oma tekeminen loppukauden osalta. Pohjoisesta kotiutumisen jälkeen pari viikkoa tässä kaiveltu nenää ja mietitty löytyisikö laadukkaita carvingkelejä vielä jostain. Optio olisi Rukan suunnalla pyörähtää yhtenä viikonloppuna, mutta katsotaan nyt. Jos vielä saisi pienen pakkasjakson pohjoisemmaksi, voisi olosuhteet parantua merkittävästi.
Aika halvalla ootte päässeetAbout kuukausi etukäteen otettiin lennot. Sattui tulemaan hyvä Norwegianin tarjous Bergamoon. Sen jälkeen vasta katsottiin kohde josta löytyy edullinen majoitus. To-su reissu lennot, majoitus, vuokra-auto ja hissilippu about 400€. Siihen vielä sitten ruuat päälle.