- Liittynyt
- 19.10.2016
- Viestejä
- 6 681
Kohonneista maksa-arvoista on toki hyvä jutella lääkärin kanssa, muuten kyllä kuulostaa melko tuuhealta menolta. Laillisuuskysymyksiin en ota kantaa, mutta noin niinkuin epäillyn pöihdeongelman takia koulusta potkiminen kuulostaa mielenkiintoiselta.
Käsittääkseni lääkkeiden väärinkäytön, huumeiden ja viinan takia potkitaan nykyisin ihan jumalattomasti hoitajaopiskelijoita pois. Sitten ihan hoitajiakin saa vastaavien syiden vuoksi potkuja harva se päivä.
Sitä en tiedä mitä mahdollisuuksia on riitauttaa potkut, kun noiden asioiden kanssa ollaan nykyisin aika hysteerisia. Ensin on vuosikaudet itselääkintä ollut ilmainen työsuhde-etu ja sitten kun joidenkin isompien väärinkäytösten takia on otettu tiukempi linja, niin sitten ollaa toisessa ääripäässä.