- Liittynyt
- 17.10.2016
- Viestejä
- 982
Linkki: https://www.youtube.com/watch?v=ZIpH6sMK51U
Ja päättäjät on muka huolissaan veronmaksajan pärjäämisestä. Videossa siis selitetään mistä bensan hinta muodostuu.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Hyvä että selvensit. Vituttaa nyt ton äijän pärstän näkeminen. Youtube alkoi jo uskoa "not interested" tuon ja esa riutan tunkeminen feediin on kivasti vähentynyt. Toki bensan hintakin ja kaikessa välistä vetäminen (sis. verottaminen) vituttaa jo ilman videotaVideossa siis selitetään mistä bensan hinta muodostuu.
Täysin samaa mieltä. Muuten tuo olisi lähinnä vain "ärsyttävää", mutta se muuttuu vittumaiseksi siinä vaiheessa, kun itse kysymys hukkuu kaikkeen mölinään asian vierestä. Tai sitten sellainen joka olisi osannut kertoa asian laidan oikeasti, ohittaa sen koska näennäisesti siihen on jo vastattu eikä kukaan kaikkia viestejä tai ketjuja aina viitsi lukea alusta loppuun.Ihmiset, jotka käyttää tekoälyä lähteenä.
Extravituttava, jos selvästi itse ilmaisee aiheen olevan jokin monimutkainen, niin vastauksena tulee joku screenshotti googletiivistelmästä ilman mitään saatesanoja, ikään kuin että "oletko sinä tyhmä, katso kuinka helposti minä löysin "vastauksen" ongelmaasi". Sitten se tekoälyn käyttämä lähde pitää itse omalla vaivalla käydä etsimässä ja toteamassa, että tässä puhutaan jostain aivan eri asiasta, tai se on tasoa foorumihuutelu.
Helpointa sulkea pois yksinkertaisimmat ongelmat ensimmäisenä.Ja sitten nämä ongelmaketjuihin vastailevat joidenka anti jokaiseen ketjuun on tasolla " oletko tarkistanut, että johdot on kiinni".
Onko tästä jotain näyttöä? Linkki tutkimukseen kiitos.ja note to self..... NÄYTTÖKAAPELIN MOLEMMAT PÄÄT OLTAVA KYTKETTYNÄ!!!!! (saatata liittyä tai ola liittymättä...)
Voi kun noihin osais edes joskus yhdistää sen laitteensa alle tunnin näpertelyllä. Avaa äppi, paina nappia printteristä, paina nappia äpistä, yhdistä molemmat samaan verkkoon, älä ole varma onko printteri verkossa, paina nappia äpistä, paina nappia printteristä, naputa nappeja niin vimmatusti ja huuda perkelettä ja lupaa itsellesi että tulevaisuudessa printtaat kaiken kirjastossa ja poltat printterin rituaalinomaisesti keskellä pihaa saadaksesi edes jostain jotain mielihyvää....Olisi kyllä auttanut taas kerran tuo muistutus. Tappelin kun vanha tulostin ei toiminut... Lopulta syy oli että USB kaapeli ei taas paikoilla... Ja nyt näyttää jättävän hiukan jälkiä tulostaessa. Mikä näissä on kun satasen värilaser ei edes kahtakymmentä vuotta toimi täysin ongelmitta...
Onko tästä jotain näyttöä? Linkki tutkimukseen kiitos.
(/sarkasmi, tää on toisinaan mielipide-pohjaisessa foorumikeskustelussa ilmenevä vitutusta herättävä piirre)
Onko normaaliakin sielläpäin?Enemmänkin nyt vituttaa. Heräsin kun joku saatana hakkasi ulko ovea ja valmiina soittamaan häkeen . Ei näkynyt enää kukaan ja nyt adrenaliini tapissa ei nukuta
Ei ollut kyllä ennen tapahtunut.Onko normaaliakin sielläpäin?
Oliko ensireaktiosi "soitan häkeen" , ennenkuin pyrit selvittämään kuka oven takana oli ja millä asialla?
Muista, että pääkopan sanomiset voi antaa mennä toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos. Ja yleensä kannattaakin.Se kun TIEDÄT et asioita pitäs saada tehtyä, TIEDÄT et fyysisest ei oo mitään estettä mutta toi saatanan pääkoppa vaan sanoo että "et muuten tee etkä muuten mene etkä edes liiku..."
Heh, hyvä vitsi. Pääkopan "ongelmista" kärsivänä vähän sama kuin joku sanoisi masentuneelle että ajattele positiivisesti tai ota itteäs niskasta kiinni.Muista, että pääkopan sanomiset voi antaa mennä toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos. Ja yleensä kannattaakin.
"Lähe salille". Perkele.Heh, hyvä vitsi. Pääkopan "ongelmista" kärsivänä vähän sama kuin joku sanoisi masentuneelle että ajattele positiivisesti tai ota itteäs niskasta kiinni.
Ei se ollut vitsi. Kyllähän se tietenkin harjoitusta vaatii, mutta ellei kärsi ihan oikeista pääkopan vaivoista, kuten skitsofreniasta, on se täysin mahdollista. Tietysti sitä hankalampaa, mikäli elää uskomuksessa, että ei voi asialle mitään.Heh, hyvä vitsi. Pääkopan "ongelmista" kärsivänä vähän sama kuin joku sanoisi masentuneelle että ajattele positiivisesti tai ota itteäs niskasta kiinni.
Ehdottomasti pitäis olla, kun kerran toimii joillakin keskusteluun osallistujilla.Minkähän takia käypähoitosuosituksissa ei ole mielenterveyden ongelmien kohdalla hoitona: ota ittees niskasta kiinni![]()
Jos nyt sivuutetaan tuo "ota ittees niskasta kiinni" -olkiukko, niin widely believed fact, että ihmisellä vaan ei ole mahdollisuutta vaikuttaa omiin ajatuksiinsa tai edes siihen, miten reagoi omiin ajatuksiinsa. Aina on helpompi olla uhri kuin ottaa vastuuta. Itse siitä kärsii, mutta kukin tyylillään.Minkähän takia käypähoitosuosituksissa ei ole mielenterveyden ongelmien kohdalla hoitona: ota ittees niskasta kiinni/s
Äh, ei kannata stressata sääennusteista, itsekin just katselin viikonlopun säätä niin yksi ennuste veikkaisi aurinkoista, toinen vesisadetta ja kolmas räntää. Varmaan joku noista kolmesta pitää paikkaansa mutta sitä en osaa sanoa mikäEhdottomasti pitäis olla, kun kerran toimii joillakin keskusteluun osallistujilla.
Ja jotta ei täysin ot:ksi menisi niin tänään vitutta tulevan viikonlopun sää. Pitäis mennä mökille tekemään paskahuussiremonttia niin eikö silloin just tule lunta ja räntää.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.