Kerro miksi tänään vituttaa! :(

Otetaan Bolt Tukholmassa. Mutta eipäs otetakaan, kun Nordean mielestä on liian epäilyttävää eikä suostu käsittelemään maksua. Eikä siellä tietenkään ole asiakaspalvelussa ketään tänään töissä.
 
Tänään ei mikään närästä suuresti, mutta kaksi asiaa tässä keväällä on jotenkin mietityttänyt

1. Puolituttavat ostavat uusia tavaroita, mutta eivät ota niitä heti käyttöön vaan laittavat jonnekin kaappiin odottamaan. Yhdellä on mennyt jo yli vuosi, kahdella muulla tulee puoli vuotta täyteen. En käsitä. Polttiko raha taskussa ja se oli pakko muuttaa roinaksi.

2. Puolituttu on aiemmin kärsinyt ajoittain mielenterveysongelmista, mutta nyt se tuntuu jääneen kokoajan päälle. Ja nyt se suunnittelee melko suuria muutoksia elämäänsä. Olen lähes 100% varma että suuret muutokset menevät pahasti perseelleen juuri sen takia, että pää pitäisi olla edes jotenkuten kunnossa. Mutta en voi tehdä enkä oikein sanoakaan mitään, katselen vain kun ns. titanic ajaa jäävuoreen.
 
Flunssa. Perinteisesti vapailla. Pesukonekkin leipoi laakeristaan. Uusi tulossa tiistaina, jaksaisi siivota vielä sen pesäkolon valmiiksi.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
304 634
Viestejä
5 169 939
Jäsenet
82 511
Uusin jäsen
Teetee80

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom