Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Hyvää joulua!
Osallistu io-techin piparikakkutalokilpailuun 2025 Linkki osallistumisketjuun >>>
SER-huutokaupat hyväntekeväisyyteen käynnissä! Linkki huutokauppaan >>>
Messi ei koskaan uransa aikana pelannut kovimmissa liigoissa. Ei olis pärjännyt valioliigassa
Ranskan liigasta kovat statsit... Laita 0,6 kerroin ja saat kovan sarjan arvosanat. Seuraavaksi varmaan joku SJK:n tähdistä maailman huippua...Sinä siinä trollaat ilman mitään realistista näkökulmaa, minä ja valioliiga asenteella. Annoin jo argumentin tilastosivusta, joka mittaa muutakin kuin maaleja, koko kaudesta ja tärkeimmistä kisoista.
Toivon että inter voittaa, mutta on se city vaa ollu kova. Tosin tää on yksi matsi, joten interillä hyvät mahikset voittaa.
Omasta mielestä taas paras finaali vuosiin! Aikaisempina vuosina välierät ovat tarjonneet paljon parempaa viihdettä, mutta tänä vuonna aivan päin vastoin.Aika vaisu matsi oli..
Tänään sitten Suomi-Slovenia täydellä Olympiastadikalla..
Olihan tuolla stadikalla vähän eri meininki kuin skodan mömmömmeissä.
Onko leijonilla edes tollaista pohjoiskaarteen tapaista maajoukkue-fanikulttuuria, joka pitää ääntä ja laittaa koko muun yleisön pitään ääntä?Olihan tuolla stadikalla vähän eri meininki kuin skodan mömmömmeissä.
Jälleen kerran Suomi turvaa karsinnoissa kotikentän taikaan. Huuhkajat pelasi nyt neljännen perättäisen tappiottoman ottelunsa Olympiastadionilla.
Näyttää siltä, että kannattajakatsomo Pohjoiskaarre olisi kasvanut aivan uudelle tasolle parin viime vuoden aikana. Se on nykyään vaikuttava valkoinen muuri, jonka kannustukseen joukkue voi tukeutua.
No siis ennen sillä kakkossijalla pääsi jatkokarsintaan. Kisoille kävi aika kova inflaatio, kun joukkuemääriä nostettiin, vaikka taitaa vieläkin olla kovemmat kuin mm-kisat noin keskimäärin. Nyt on vielä ykköskorin maakin ykköskorissa isäntänä eikä mikään neloskoriin kuuluva.Aika komiaa, että Suomi on, kaikkien lohkomaiden pelattua neljä matsia, kärjessä omassa lohkossaan..Matseja on toki vielä jäljellä, mut top2 sija ei ole mikään "satu" kuten ennen saattoi olla. Lohkovoittokaan ei olis mahdottomuus, herran jestas
![]()
Aika komiaa, että Suomi on, kaikkien lohkomaiden pelattua neljä matsia, kärjessä omassa lohkossaan..Matseja on toki vielä jäljellä, mut top2 sija ei ole mikään "satu" kuten ennen saattoi olla. Lohkovoittokaan ei olis mahdottomuus, herran jestas
![]()
Mitä sitten? Vois nyt joskus jotain pihviä lisätä viesteihinsä eikä aina takoa noita chätti-onelinereita, joita on kaiketi jo sallittu jostain syystä melkein 2200 viestin verran.. 4 peliä pelattu, kaikkien osalta. Ei vaan yks san marinoa vastaan. 6(?) jäljellä.Toisaalta toi San Marino nyt oli ihan pakkovoitto,selvä peli..
www.mnufc.com
www.mlssoccer.com
Viime yönä taylor messi kaksikko 2+1 molemmille 4-0 voitossa. Eihän ne Messin taidot yhdessä kesässä häviä, joten ei siinä ihmeellistä, että dominoi. Vauhti hidastuu, mutta onhan tuo syöttötyöskentely vuosien varrella kehittynyt aivan julmetun kovaksi.![]()
Ekan ottelun ratkaisi 94min vaparilla, ja toisessa pisti meidän Robert Taylorin kanssa molemmat 2+1. Jotenkin surrealistista seurata maailman parhaan pelaamista MLS:ssä. Näyttää liigan huonoin joukkua muuttuneen täysin Messin, Busquetsin ja pätevän koutsin kanssa. Vielä on kaksi vapaata ulkomaalaispelaajan kiintiössä vapaana, ilmeisesti Alba ja Suarez tulossa.
Tuskinpa on Taylor ennen Messin siirtoa edes koskaan haaveillu pelaavansa Messin kaa. Varmaa melko makkeimillaan.![]()
Ekan ottelun ratkaisi 94min vaparilla, ja toisessa pisti meidän Robert Taylorin kanssa molemmat 2+1. Jotenkin surrealistista seurata maailman parhaan pelaamista MLS:ssä. Näyttää liigan huonoin joukkua muuttuneen täysin Messin, Busquetsin ja pätevän koutsin kanssa. Vielä on kaksi vapaata ulkomaalaispelaajan kiintiössä vapaana, ilmeisesti Alba ja Suarez tulossa.
– Jos joku olisi sanonut minulle muutama vuosi sitten, että pelaan tulevaisuudessa Sergio Busquetsin ja Messin kanssa, olisin nauranut heille päin naamaa, Taylor toteaa.
Menee Kane saga hankalaksi.
Tää kausihan lähti hyvin käyntiin.
Louis Van Ghoul on tullut vanhuudenhöperöksi.Nyt Louis Van Gaal väittää et Qatarissa Lionel Messistä piti väkisin saada maailmanmestari..jotain et sovittu juttu
Louis Van Ghoul on tullut vanhuudenhöperöksi.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.