Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ei vaan lähe. Yhden Laineen Patrikin tää joukkue tarttis.Lähtiskö ny
Ei vaan lähe. Yhden Laineen Patrikin tää joukkue tarttis.
Ei tuo peli kauheesti vielä vakuuttanut. Kanadalta tulee turpaan. Sveitsin ja Norjan kanssa tulee tiukkaa.

Se kampanja koski viikko ennen kisojen alkua ostettuja tuotteita.Tullut kateltua tv'stä noita Suomen pelejä, niissähän on sitten mainoksia ja sen olenkin pistänyt merkille ettei taida ByggMaxx enää uskoa Suomen voittoon vaikka alussa niin mainostivat "jos ja kun Suomi voittaa mestaruuden".. Nyt ei näy tuota mainosta ja vaikuttaisi että on uusi mainos pikaisesti laitettu tilalle![]()
Se kampanja koski viikko ennen kisojen alkua ostettuja tuotteita.
Aa niinkö se sit menikin. Eivät sit luopuneetkaan uskosta.![]()
Löytyihän se Suomen hyökkäykseen lähdön taktiikan alkuperä.
(OFFTOPIC) Täh. Mitä tuossa tapahtu? Miksei kukaan edes yrittäny karvata kiekkoa? Ei olleet edes maalin takana. Miksi tuosta aloitus määrättiin tuohon päätyyn? Mitä väärää tekivät? Ymmärrän, että olis perseilyä, jos tuollaista ylivoimalla tekis (sitäkin on muistaakseni mm-historiassa tapahtunut)
Hockey world reacts to Flyers, Lightning tactics Tuossa vähän aiheesta.
Vihellys taisi tulla siitä että hyökkäävä joukkue ei tuomarin mielestä pelannut aktiivisesti. Nähty joskus MM-kisoissa, en ole varma onko NHLssä sääntöä asiasta kun en seuraa änäriä.
Sääntökirjassa on juurikin tälläinen sääntö että kiekkoa pitäisi pyrkiä aktiivisesti pelaamaan eteenpäin. Kyllä tuo taitaa iha NHL:stäkin löytyä ja tuossa sitä tosiaan käytettiin. Aika huvittava tilanne kyllä![]()
1-3-1 eli keskialue tukossa. Mieluustihan sitä odottaisi vastustajan tulevan kiekon perään ja rikkovan muodostelmansa, jotta pääsee itse hyökkäämään helpommin.Mikäs se alkuperäinen syy tuollaiselle "pelailulle" oli?
Mikäs se alkuperäinen syy tuollaiselle "pelailulle" oli?
Jos kiekko on alueella, sinne saa kenttäpelaajatkin mennä. Mitään hakkaamista ei varsinaisesti ollut tilanteessa.Miten voidaan maali hyväksyä jos maalivahdin alueella on 2-3 vastustajan pelaajaa hakkaamassa ? On kyllä niin penkin alle mennyt tämä turnaus että sikäli ihan sama mutta kiinnostaa vaan onko tuo ihan normaali tuomio ?
Jos kiekko on alueella, sinne saa kenttäpelaajatkin mennä. Mitään hakkaamista ei varsinaisesti ollut tilanteessa.
Aivan varmasti on pitkälle sitä että valmentaja yrittää peluuttaa liian vaikeita taktiikoita, kun peliä pitäisi enemmän pelata vaistolla ja nopealla avauksella.Kuinkahan iso osa joukkueen ongelmista johtuu oikeesti valmentajasta?
Tai siis on tullu hirveesti harhasyöttöjä, merkkausvirheitä, lauotaan metrin päästä kolme metriä ohi, lauotaan aina päin vastustajaa jne jne?
Et onks se tyyliin 70% pelaajien paskuutta ja 30% valmennuksesta johtuvia ongelmia?
Kuinkahan iso osa joukkueen ongelmista johtuu oikeesti valmentajasta?
Tai siis on tullu hirveesti harhasyöttöjä, merkkausvirheitä, lauotaan metrin päästä kolme metriä ohi, lauotaan aina päin vastustajaa jne jne?
Et onks se tyyliin 70% pelaajien paskuutta ja 30% valmennuksesta johtuvia ongelmia?
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.