Iltapäivä/roskalehdeltä uusi pohjanoteeraus

Hyökkäys on ehkä väärä ja vahva sana jos ei vaan ymmärrä alkuperäisen postajaan pointtia. Mehän ajattelemme monesti erilailla asiosita joten otsikon lööpin tulkintakin on väkisten eri henkilöillä erinlaista. Jos kysyy että mikä tässä oli pohjanoteerausta, se ei ole hyökkäys.

Jos se tuntuu hyökkäykseltä, niin on liian herkkähipiäinen.

Ja sitä paitti, eriävät mielipiteet sitä keskustelua (turhaakin) generoivat. Keskusteluahan täällä ollaan generoimassa, eikö ?

Mitä tästä ketjusta tulisi jos kaikki olisivat joka asiasta sama mieltä ja peukkuja satelisi puolin toisin ?

Asiasta josta nyt itse aloitin "hyökkäyksen", olen edelleen sitä mieltä, että lööppi ei ole pohjanoteeraus. Mutta sammalla sen postaamisessa ei ole mitään pahaa, jos se jonkun toisen mielestä on sitä. Hyvä että postasi sen. Tulipahan vaihdettua taas muutama sana tuiki tuntemattomien ja mukavilta vaikuttavien ihmisten kanssa :thumbsup:
 
Pienemmistä miehistä ei ole syytä uutisoida.


"Poliisi pyysi aiemmin perjantaina havaintoja kadonneesta 60-vuotiaasta, noin 190-senttisestä miehestä.
Poliisi kiittää havainnoista."


Koko ilmoitus on ollut ihan naurettava, tärkein tuntomerkki on ollut 190cm pituus. Onko jengi juossut siellä mittanauhan kanssa mittailemassa, "..joo ei oo tää, alimittainen..."
 

Statistiikka

Viestiketjuista
298 614
Viestejä
5 088 857
Jäsenet
81 516
Uusin jäsen
marsipaanihani

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom