Hyvät tarjoukset -keskustelu

Tila
Keskustelu on suljettu.
Tilaamalla uutiskirjeen tulee muutamassa minuutissa sähköpostiin.

Tänne ei myöskään tullut mitään uutiskirjettä tai alennuskoodia, vaikka yritin tilata sitä uuteen sähköpostiosoitteeseen. Kokeilin myös selaimen incognito-tilassa.. :confused:

Edit: kyse siis tokmannin alekoodista
 
Itse ainakin harrastan tuota ihan näiden tarjouspäivien ja kampanjoiden ulkopuolellakin. Huomiona vaan että jos ostat jotain missä tulee esim. Pelikoodi kaupanpäälle niin palautettaessa tuote sen pelin hinta voidaan vähentää palautettavasta summasta
Ai vaikka ei olisi käyttänytkään koodia?
 
Itse ainakin harrastan tuota ihan näiden tarjouspäivien ja kampanjoiden ulkopuolellakin. Huomiona vaan että jos ostat jotain missä tulee esim. Pelikoodi kaupanpäälle niin palautettaessa tuote sen pelin hinta voidaan vähentää palautettavasta summasta
No ikinä ei oo käyny tollasta kun tullut palauteltua, joskus jopa jonkun pelin kerkesin aktivoimaankin :D
 
Tänne ei myöskään tullut mitään uutiskirjettä tai alennuskoodia, vaikka yritin tilata sitä uuteen sähköpostiosoitteeseen. Kokeilin myös selaimen incognito-tilassa.. :confused:

Edit: kyse siis tokmannin alekoodista

Itselle ei myöskään tullut koodia sieltä omista tiedoista rastia ruutuun laittamalla. Sain koodin todella nopsaan incognito tilassa siitä etusivun alareunasta laittamalla toisen sähköpostin siihen.
 
Amazon paketit taitaa nykyään kiertää kaikki varastot ennen suomeen tuloa.

upload_2019-11-10_19-17-25.png
 
Pyöristä mitään tietämättä - siellä näkyy olevan muitakin pyöriä samoihin hintoihin myynnissä, mikä tekee juuri tästä paremman tarjouksen?
Varmaan se että alumiinia ja fatbike, on yleensä n. 500-1000€

e. tosin on 3 osapuoli cdonilla ja ruotsissa, joten mitkää toimitukset ja palautukset ym. ei hoidu kivuttomasti.
 
Tuohon hintaan se on juurikin sitä mitä siltä voi odottaa eli tappaa varmasti kaiken kiinnostuksen pyöräilyyn. Jos kokee pyöräilyn masokistisena kuntoilumuotona niin tämä on juuri tehty sinulle!
Tuo 21kg on erittäin huono lähtökohta siihen, että pyöräily missään olosuhteessa on tuolla kevyttä vaikka rengas kantaisikin lumella ja pehmeässä maastossa. Pyörässä ei näytä olevan yhtään laadukasta osaakaan eli tuo on huono aihio päiviteltäväksikin ja korjattavaksi.
Kuitenkin käytettäväksi hupiajeluun alle 1km matkoille tuo on varmasti oiva peli, kunhan luonne sallii itsekurituksen.
 
Saksan amazonista sai 8 € alennuskupongin lisäksi, kun latasi amazonin tilille 80 €. Kivasti teran SSD 65,96 € (tosin 14 euroa nyt lojuu amazonin tilillä). Muistaa vaan maksutavaksi vaihtaa tilillä olevan saldon tilaushetkellä.
 
Onko verkkokaupan 11.11 tarjouksista tietoa tuleeko myyntiin puolilta öin, vai vasta näytille miyä saa aamusta
 
edit: jaah, ois taas pitäny päivittää sivu ennen vastailua..
 
Näyttäisi tulleen 11% alennus tokmannille, mutta esimerkiksi uutiskirjetarjouskoodini ei näytä toimivan.
Näyttää jopa näyttävän suoraan tuotteiden sivuilla tuon 11% alennuksen.
Mutta tuohon olisi kiva saada varmistus, ettei onnistuisi lisätä tuota 20% alennusta, ovatko pirut huomanneet, että voinu niputtaa...
 
Tais tulla verkkokaupalla tv mainokset kalliiksi, ei kyllä oikeen "päätarjousta" rgb lamput olis menny tuohon kategoriaan :)
 
Johan oli Verkkokaupassa päätarjoukset. Ei hitto sentään mitä paskaa.
En tosiaan kovin yllättynyt, mutta odotin kuitenkin heidän kovan mainostamisen takia edes yhtä/kahta parempaa päätarjousta, tyyliin edes keskiverto oho-tarjous. Nythän tosiaan noista "sivutarjouksista" löytyi paljon parempia diilejä. Itselleni toki mikään ei osunut tällä(-kään) kertaa.
 
Jätti kyllä verkkiksen tarjoukset kylmäksi. Tosin jos ois just nyt tarve uudelle APK:lle, niin tuo 179 euroa digitaalisesti ohjatusta kapeasta Whirlpoolista on kyllä hyvä hinta.
 
Verkkis saa imea karvaista, ei mikään ihme että kaupat aina tyhjinä. Ennakkotarjouksissa olisi ollut pari kiinnostavaa mutta ei tajunnut olla hereillä. Nämähän tarjoukset ovat täyttä paskaa, ettäs kehtaavat.
 
Olihan siellä PS4 ja Xbox One S ja muut hyvässä tarjouksessa?

Xbone S All-Digital eli levyasematon versio on järjetön vielä 200 eurollakin (jopa huomioiden mukana tulevat digipelit). Samalla rahalla on monesti saanut ihan oikeaakin S:ää, jolla myös katsoo UHD Blu-rayt eikä ole pelien suhteen pelkän digikaupan varassa.
 
OP5t ihan kohtuu hintaisena Verkkiksessä (299,-). Onhan se jo vanha malli, mutta käypä kapula vielä. Kutosta näyttää saavan satasen kalliimmalla.
 
Saksan amazonista sai 8 € alennuskupongin lisäksi, kun latasi amazonin tilille 80 €. Kivasti teran SSD 65,96 € (tosin 14 euroa nyt lojuu amazonin tilillä). Muistaa vaan maksutavaksi vaihtaa tilillä olevan saldon tilaushetkellä.

Jaha tein ite jotakin väärin kun en saanu tuollaista kuponkia :D No lähti siel semihalval kuitenkin 74€ SSD lätty. Ei taida olla iha nopeimmasta ja luotettavammista päästä joten siirrän varmaa pelit tälle lätylle
 
Cdon taisi poistaa listoiltaan kokonaan osan RX5700/XT malleista ja Asusksen yhtä mallia lukuunottamtta kaikki loput on väliaikaisesti loppu, hienoa toimintaa.
 
Cdon taisi poistaa listoiltaan kokonaan osan RX5700/XT malleista ja Asusksen yhtä mallia lukuunottamtta kaikki on väliaikaisesti loppu, hienoa toimintaa.

Jep. Kuten myös useat RTX 2070/Super jne. Itse kerkesin Pulsen nappaamaan 426€ hintaan, tuolloin oli Red Deviliäkin parisenkymppiä kalliimmalla, mutta Pulsen kanssa ei ole niin tarkkaa kotelon kanssa :D
 
Ei nyt Tokmannillakaan kaikki ole kunnossa, koska tarjouslehden tuotteita ei edes kaikkia löydy verkkokaupasta ja jos löytyy niin väärillä hinnoilla taikka loppu. Myöskään tarjouskirjeellä hankittu 20% alennuskoodi ei ole kelvollinen tällä hetkellä.

Katsotaan korjaantuuko tilanne huomenna, muuten jää tilaukset tekemättä...
 
Jopa Liittymätarjous on huonompi kuin normi winbackit. Vuonna 2017 sai rajattoman liittymän 11 euron kuukausimaksulla, nyt kehtaavat pyytää tismalleen samasta 18,90 e / kk.

Winbackit noin yleisesti ottaen ovat menneet huonompaan suuntaan viimevuosiin nähden ja ei tuo liittymä kyllä ole "tismalleen sama" kuin se 11e liittymä. Toki monelle käyttäjälle ajaa saman asian kuin se aiempi mutta on tuossa silti eroa paketin sisällössä ja kestossa.
 
Pikkuisen ihmettelin, kun en löydä verkkiksen etusivulta, enkä mistään muualtakaan noita Single's Day tarjouksia, kunnes tajusin, että olen kirjautuneena sivustolle tunnuksella, jonka tiedoissa on Y-tunnus. Ilmeisesti tämän takia minulle ei edes näytetä noita tarjouksia. Piti käydä incognito-tilassa kopioimassa linkki.
 
Pikkuisen ihmettelin, kun en löydä verkkiksen etusivulta, enkä mistään muualtakaan noita Single's Day tarjouksia, kunnes tajusin, että olen kirjautuneena sivustolle tunnuksella, jonka tiedoissa on Y-tunnus. Ilmeisesti tämän takia minulle ei edes näytetä noita tarjouksia. Piti käydä incognito-tilassa kopioimassa linkki.

Eipä siellä mitään hyviä ollut muutenkaan. Samaa krääsää samanlaisessa "tarjouksessa" kuin joka viikko on muutenkin.
 
Onko missään näkynyt Sonyn WH-1000XM3 kuulokkeita alle 250 euron hintaan?
Telia näitä ainakin myi pari viikkoa takaperin hintaan 249 Triplassa.
 
Olisko noista Verkkokaupan mesh-systeemeistä joku sopiva kuidun jatkeeksi 2-kerroksiseen omakotitaloon?

Mulla on TP-Linkin deco, en nyt muista mikä, mutta olen ollut tyytyväinen. Helposti sai koko taloon langattoman verkon. Itsellä on kaikki antennit Ethernitn perässä kiinni.
Kiinnikkeitä noiden mukana ei muistaakseni tullut.
 
Tila
Keskustelu on suljettu.

Statistiikka

Viestiketjuista
286 738
Viestejä
4 920 150
Jäsenet
79 245
Uusin jäsen
Robsukka

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom