Hyvät tarjoukset -keskustelu

Tila
Keskustelu on suljettu.
Sama ku sulla firmwarea myöten näyttää olevan. Liekö sitten ollut mulla pöljän tuuria, kun säily kaikki klipsut ehjänä :D

Voi siinä vähän tuuriakin olla mukana, jos ekaa kertaa tekee, mutta itsehän en ole kyseistä lootaa edes vielä yrittänyt avata.
Jostain videosta vaan katselin, että heikon näköisiä klipsuja. Ja se videon jannu murjoi niitä säälimättä paskaksi, kun ei ilmeisesti takuu kiinnostanut.
 
Saattoi olla että muistin tilauspäivän hieman väärin kun laitoin kyselyyn että laite tilattiin 5.1 (vaikka jostain syystä Verkkokauppa laittoikin käsittelypäivän eli 8.1 kuittiin). Niin tai näin, uskaltaisin väittää että tuon 50 kahvikapselia kyllä tulee saamaan, perustuen siihen että se on minulle tänään tulleen seurantakoodin ja päätöksen mukaisesti tulossa, postin hallussa ja lajiteltu:

"
Loppusumma: Kapselit(50)
Välisumma 0.00 €

Toimituskulut Ilmainen

Loppusumma 0.00 €

Kapselit(50) Yksikköhinta
Kahvivalikoima 50-kahvikapselia
0.00 € x 1 Ilmainen

"

Kyselin tästä itseasissa nespresson asiakaspalvelusta ja vastaus oli:

"Kyseinen kampanja on käynnissä Verkkokauppa.com sivustolla ja mikäli olet ostanut kahvikoneesi jälleenmyyjiltämme jossa kampanja on käynnissä 31.1.2019 asti, pyydän että rekisteröit kahvikoneesi tämän sivuston kautta promotion jotta saat kaupanpäälliset kahvikapselit lunastettua.

Kampanja päättyi meidän omissa kanavissa 5.1.2019."

Itselle tuli kapselit tänään ja laitoin tilauspäiväksi 11.1
 
Muistaakseni ei loukkaannu, mutta ei vain toimi. Pinni kuuluu johonkin speksiin mitä ei ole missään koskaan käytetty ja/tai tuettu.

Edit:
How to Fix the 3.3V Pin Issue in White Label Disks Shucked From Western Digital 8TB Easystore Drives
Vähän epäilyttävä lähde, mutta väittää että uudessa ATA-speksissä on toiminto, jolla tuohon tiettyyn pinniin syöttämällä 3,3V voi ottaa levyn pois käytöstä ja jotkut virtalähteet sattuvat syöttämään sinne 3,3V koska niitä huvittaa (mikä on aika hölmöä, sillä jos vanha speksi määrittelee tuon käyttämättömäksi niin ei sitä tulisi kytkeä mihinkään...)

Lyhyesti: vika ei ole kiintolevyssä, vaan virtalähteessä ja speksissä
 
Osaatko sanoa, että mikä sekasikiö tuo oman purkin WD80EZAZ-11TDBA0 on?
5400 rpm:n perusteella tuo vaikuttaa normaalilta REDiltä.
Kolmen vuoden takuu ja firmware 83.H0A83 viittaa REDiin?

Lämmöt näyttää nousevan tuossa purkissa yli 50 asteen, kun tuota WD:n Lifeguardilla raiskaan. Reilu 10 tuntia vielä jäljellä ja lämmöt 49 astetta noin 20 asteen huoneenlämmössä.

Eikös tuo salauspaska koske näitä My bookejakin? Eli levy on pakko formatoida, jos sen siirtää kotelosta koneeseen?

Levyn R/N on US7SAL080 eli levy on Ultrastar He10-8 tai uudelta nimeltään Ultrastar® DC HC510. Lämmöt oli mullakin reilu 50 astetta, kun 5Tb WD green (Elements) oli melkein 10 astetta kylmempi vierellä. Myöskin greeniä selkeästi äänekkäämpi. Laitoin toiseen ketjuun, että levy ei kryptannut dataa oletuksena, kun salasanaa ei ole asetettu - voi siis heittää mihin tahansa ja palauttaa myös takaisin koteloon.
 
Viimeksi muokattu:
Levyn R/N on US7SAL080 eli levy on Ultrastar He10-8 tai uudelta nimeltään Ultrastar® DC HC510. Lämmöt oli mullakin reilu 50 astetta, kun 5Tb WD green (Elements) oli melkein 10 astetta kylmempi vierellä. Myöskin greeniä selkeästi äänekkäämpi. Laitoin toiseen ketjuun, että levy ei kryptannut dataa oletuksena, kun salasanaa ei ole asetettu - voi siis heittää mihin tahansa ja palauttaa myös takaisin koteloon.

Niinhän nuo jotkut väittävät, mutta eikös Ultrastarit ole 7200 rpm levyjä. Tämä on CDI:n mukaan 5400 rpm eli ainakin eri firmis, vaikka pitkälti samaa rautaa olisikin.
Jostain luin tuonkin, ettei salaa ilman salasanaa, mutta siitäkin oli paljon ristiriitaista tietoa. Mutta hyväs jos toimii noin.
Melua tuosta kirjoituksessa lähtee, mutta pääasia, että on idlenä jokseenkin hiljainen.
Oma neljä terainen RED on todella hiljainen ja hakuäänetkään eivät juuri kuulu. Onhan tuossa tuplat lukupäitä, mutta ei selitä mielestäni eroa. HGST:n variantilta tämä tuon takia vaikuttaa ja sieltähän nuo helium-levyt kai tulee.
 
Konkurssiin menneet BR-lelut ja Toys "r" us aloittavat loppuunmyynnin – Avaavat 10 liikettä keskiviikkona, kaksi Pirkanmaalla

BR-Leluista ja Toy R us myymälöistä kaikki tuotteet -50% Aamulehden mukaan. Toys R Us myymälöissä ollut myynnissä mm. Razer pelituotteita, konsoleita ja pelejä, Legoja ym. mitkä lähtee varmaan aika nopsaan tuolla -50% hinnalla.

Avoinna olevat liikkeet: BR Itis, BR Kamppi, Toys "r" us -liikkeet Vantaa, Lempäälän Ideapark, Turku, Espoo, Oulu-ideapark, Mylly, Tampereen Lielahti ja Jyväskylä.
 
Onko 55" töllöistä näkynyt 499e parempia tarjouksia? Siis Samsungia. Jotain LG:n mallia näky olevan 444e. Eikös loppuvuodesta ollu Samsungiakin 399e?
 
WD:n 8TB bookki oli Gigantissa vuoden loppuun 149€, mutta kun en ehtinyt sieltä ostamaan, niin tilasin Amazonista (156,29€) 15.1. ja muutamaa tuntia myöhemmin tuli viestiä, että arvioitu saapumisaika 21.1. Nopeaa toimintaa, jos alle viikossa tulee.
Ensitöikseni meinasin purkaa sen ja pistää Molex-SATA adapterin päähän (jos Corsair RM550x vaatii). Testaan samalla onko siinä salaus päällä, kuten 5TB bookissa oli.
Ja informoin asiasta sitä käsittelevään ketjuun.
 
Paneelilottoa meinasit pelata?

LG sentään myy LG:n paneeleilla eikä "tää on ehkä Samppa" -malliin. :D

Jaa semmostako se nykyään(kin) on. Töllö tulisi äidilleni, jolla on tällä hetkellä joku 30" postimerkki ja ei kuvassa varmastikaan huomaa eroa paneelien välillä. Onko nuo LG:n edullisimmat mallit nykyään IPS-paneeleja?
 
Jaa semmostako se nykyään(kin) on. Töllö tulisi äidilleni, jolla on tällä hetkellä joku 30" postimerkki ja ei kuvassa varmastikaan huomaa eroa paneelien välillä. Onko nuo LG:n edullisimmat mallit nykyään IPS-paneeleja?

Itse ostin LG 4k tv:n reilu vuosi sitten niin ei ainakaan itsellä ole ollut valittamista LG:n IPS paneelista, maksoi tuolloin 600e kyseinen malli.
 
Jaa semmostako se nykyään(kin) on. Töllö tulisi äidilleni, jolla on tällä hetkellä joku 30" postimerkki ja ei kuvassa varmastikaan huomaa eroa paneelien välillä. Onko nuo LG:n edullisimmat mallit nykyään IPS-paneeleja?

Osassa LG:n telkkareista on IPS ja osassa VA. Käsittääkseni esim. siinä Verkkiksen 55" OHO-tarjouksen LG:ssä oli IPS mutta 50" versiossa saattoi olla VA. Periaatteessahan yhden henkilön käyttöön VA voisi olla parempi, kun siinä on yleistettynä paremmat mustat ja huonommat katselukulmat kuin IPS-paneelissa.
 
Mitä kaikkia malleja tuo kusetus koskee? Olisi tarkoitus ostaa tänä vuonna sampan QLEDi tuumakoossa 65-75".

Kyse taitaa olla vuosien 2012-2014 malleista,ainakin edellisen sivun postauksen mukaan.Noitahan paneelivaihteluja on olllut muillakin valmistajilla silloin tällöin.Itsellekin tuli joskus 2010 Lg LD550 S-MVA-paneelilla IPS:n sijaan.Jälkikäteen ajatellen,ehkä parempi vaihtoehto paneeleista.Silloin taisi tulla kolmea eri paneelia kyseisellä mallilla.
 
Toisaalta halvemmissa LGn 4K-malleissa käytetään, ainakin IPS-paneelillisissa, "RGBW"-alipikseleitä, eli osa pisteistä on korvattu valkoisella. Lisää kirkkautta, huonommat mustat ja haaleammat värit, ja esim. PC-käytössä kuva ei ole niin terävä.
 
Viimeksi muokattu:
LG taas ainakin ennen käytti RGBW paneeleita, eli ei aito 4k...

edit. nukiuchi ehtikin ensin
Joo, tämäkin kuluttajan harhaan johtamista - mutta kuitenkin helpompi selvittää kuin tuo onko Samsungin samassa mallissa tänään Sharpin, Sampan ja jonkin kiinalaisen firman paneeli.

Kokojen puolestahan nuo ovat vaihdelleet toki, mutta sitten kun mennään saman tuumakoon, saman mallikoodin vehkeissä miten sattuu niin aika arpomista on. Tosin niin on aika yleisestikin koko laatu noissa halpamalleissa.
 
Kävikö joku tarkastamassa tuota Toys R Us'n konkurssiloppuunmyyntiä, oliko -50% enää mitään järkevää jäljellä kuluttajille?
 
Kävikö joku tarkastamassa tuota Toys R Us'n konkurssiloppuunmyyntiä, oliko -50% enää mitään järkevää jäljellä kuluttajille?
Nintendo switch konsolit oli kovin haluttuja 174.5€ hintaan. Itse ostin mario tennis aces 25€ & hyperx stinger 20€
 
Nintendo switch konsolit oli kovin haluttuja 174.5€ hintaan
No voi nyt #¤%, sitä juuri ajattelin, mutta en jaksanut vaivautua paikanpäälle sitten kuitenkaan. Kai niitä oli vielä lavakaupalla ja loput jaettiin ilmaiseksi ulko-ovella.
 
Kävikö joku tarkastamassa tuota Toys R Us'n konkurssiloppuunmyyntiä, oliko -50% enää mitään järkevää jäljellä kuluttajille?

Ainakin paikalliseen (Jyväskylä) myymälään oltiin tuotu täydennystä. Legoja ja muita leluja oli hyllyt täynnä vielä (taas). Elektroniikkapuolella oli aika tyhjää heti aamulla. Ei ollut Switchejä yhtäkään. Jonkin verran pelejä ja Razerin tuotteita. Esimerkiksi Red Dead Redemption 2 Onelle oli 30e.
 
No voi nyt #¤%, sitä juuri ajattelin, mutta en jaksanut vaivautua paikanpäälle sitten kuitenkaan. Kai niitä oli vielä lavakaupalla ja loput jaettiin ilmaiseksi ulko-ovella.
Noi halvimmat perusmallit meni alle tunnissa. Vielä jäi muutama Pokemon editon hintaan 229.5€. Ja kyseessä siis Espoon liike
 
Noi halvimmat perusmallit meni alle tunnissa. Vielä jäi muutama Pokemon editon hintaan 229.5€. Ja kyseessä siis Espoon liike

Oulun Ideaparkista nappasin viimesen pokemon edition. Myyjän mukaan laitteita saattaa vielä satunnaisesti tulla hyllyyn koska osa tavaroista on vielä varastossa.
 
Onko vantaan toys r us:lla ollut/tulossa vastaavaa konkurssiloppuunmyyntiä?

Edit. Löysin tiedon, näemmä eilen oli

Edit2. Todella hyvin tiedon löysinkin. Alempana tietäjät tiesi totuuden
 
Viimeksi muokattu:
Esim. aikanaan tais olla Seagatella 1TB/1.5TB lättyjä jossa oli firmiksessä virhe joka teki ne käyttökelvottomaks, jos ei ehtinyt päivittää ennen sitä.
juu, semmosen korjaamienn jälkikäteen oliki sitten operaatio. Vanhan noksun datapiuha että sai usbi comportin koneeseen, siitä piuhat jumppereille kirjastokortti kiekon nastohjen väliin että se käynnistyy debugtilaan ja netistä kopioitu taikaloitsu sisälle ja toivotaan parasta. koko vika siis oli int vs uint. se pyörähti negatiiviseksi ja bootti sekos.
 
Onko vantaan toys r us:lla ollut/tulossa vastaavaa konkurssiloppuunmyyntiä?

Edit. Löysin tiedon, näemmä eilen oli

Tänään alkoi konkurssiloppuunmyynti kaikissa liikkeissä (Myös Vantaa).
Osa noista liikkeistä ollut auki tammikuun alusta alkaen, mutta tänään vasta alettiin myymään varastoa tyhjäksi puoleen hintaan.
Lähteenä esimerkiksi Konkurssiin menneet BR-lelut ja Toys "r" us aloittavat loppuunmyynnin – Avaavat 10 liikettä keskiviikkona, kaksi Pirkanmaalla

"BR-lelut ja Toys "r" us aloittavat loppuunmyynnit kymmenessä liikkeessään keskiviikkona. Yhtiö kertoo myyvänsä kaikki loput tuotteet puoleen hintaan.
....
Loppuunmyynnissä ovat seuraavat liikkeet: BR Itis, BR Kamppi, Toys "r" us -liikkeet Vantaa, Lempäälän Ideapark, Turku, Espoo, Oulu-idea, Mylly, Tampereen Lielahti ja Jyväskylä."
 
Konkurssiin menneet BR-lelut ja Toys "r" us aloittavat loppuunmyynnin – Avaavat 10 liikettä keskiviikkona, kaksi Pirkanmaalla

BR-Leluista ja Toy R us myymälöistä kaikki tuotteet -50% Aamulehden mukaan. Toys R Us myymälöissä ollut myynnissä mm. Razer pelituotteita, konsoleita ja pelejä, Legoja ym. mitkä lähtee varmaan aika nopsaan tuolla -50% hinnalla.

Avoinna olevat liikkeet: BR Itis, BR Kamppi, Toys "r" us -liikkeet Vantaa, Lempäälän Ideapark, Turku, Espoo, Oulu-ideapark, Mylly, Tampereen Lielahti ja Jyväskylä.
Jyväskylässä oli vielä hyvin tavaraa hyllyssä 13:30-14:00. Lego-settejäkin monen eri hintaisia. Itsellä oli pitkään mietinnässä Mindstormin EV3 190€, mutta jäi sitten hyllyyn. Konsolipelejä oli jonkin verran Xbox Onelle, jopa Red Dead Redemption II. Lisätarvikkeita ei juurikaan nykyiselle konsolisukupolvelle ollut. PC:n tarvikkeetkin aika vähissä. Snowball iCE mikrofoneja oli jonkinmoinen läjä. Samaten jotain halpaa pelituolia oli.

Itselle mukaan lähti pari Switchin peliä, yksi lautapeli ja muutama pokemon boosteri. Ei oikein lahjojakaan osannut etukäteen hamsteroida, kun Pokemon kortitkin alkaa olla menneen talven lumia.
 
Onkohan tuossa ovh:ssa kuinka paljon ilmaa ku ei löydy muualta samaa näyttöä...

Niin ja verothan tuohon tulee päälle.
Löysin tämän, lienee sama mutta hinnat varmaan keksitty päästä? Verollinen
EDIT: Mitä ''Resoluutio: 1000 dpi'' meinaa, sama suomeksi
hinta: 990,76 € :lol::lol:
Älynäyttö, Visual, LCD, 19" - KauppaKartanoCom
EDIT: Mitä ''Resoluutio: 1000 dpi'' meinaa :confused::confused:https://www.kauppakartano.com/älynäytöt/NAY-VAL-älynäyttö-visual-lcd-19.htm
 
Viimeksi muokattu:
Viimeksi muokattu:
Ainakin softa puolta vanhentavat/tekevät käyttökelvotonta siitä älytelevisio puolella.
 
Televisio joka tullu markkinoille 2007... jollakin menny konkat huononksi vuonna 2017... jep paskan myivät.
Taktisesti vieläpä kalleimmat komponentit menny hajalle(n. 0,10-1€/kpl).
Kyllähän tuosta Samsungin "planned obsolence":sta joku joskus ihan TV dokkarinkin teki.

Muuten hyvissä telkuissa oli käytetty esim. kuivavia konkkia, jne osia joiden ikä oli lyhyt (5v) ja korjaus hankalaa ei-ammattilaiselle.

Samalla tavallahan Samppa teki esim. laser printtereissään musteen "kulumisen" laskurilla jonka pystyi vaihtochipillä nollaamaan...
 
Samppa taitaa olla ainoo josta löytyy ns. kaikki appit, tarkottaen siis Netflix, HBO, Viaplay, Ruutu, Yle Areena, Katsomo ja mitä näitä on... Eli helppokäyttöistä vanhemmalle väelle, kun saman kaukosäätimen ja laitteen päässä on paitsi tavan tv-kanavat niin myös nuo kaikki palvelut.
 
Samppa taitaa olla ainoo josta löytyy ns. kaikki appit, tarkottaen siis Netflix, HBO, Viaplay, Ruutu, Yle Areena, Katsomo ja mitä näitä on... Eli helppokäyttöistä vanhemmalle väelle, kun saman kaukosäätimen ja laitteen päässä on paitsi tavan tv-kanavat niin myös nuo kaikki palvelut.
Elisa Viihde ja ei vanhene, kun uusi laite lähetetään tilalle, jos niin meinaa käydä.
 
Elisa Viihde ja ei vanhene, kun uusi laite lähetetään tilalle, jos niin meinaa käydä.

:rofl: Kerrotko miksi olisi järkevää maksaa Elisalle 20€(?) kuukausimaksuja tyhjästä/pelkästä laitteesta? Kaikki mitä Elisaviihteestä näkee tuolla kk-maksulla, on muutenkin ilmaista materiaalia. Jos irtisanot Elisaviihteen, niin sillä laitteella ei tee mitään -ei katsota ilmeisesti edes dvb-t2 lähetyksiä...eli digiboksiakaan siitä ei saa. Vuodessa 240€, kahdessa vuodessa 480€. Just sain vanhemmilta vihdoin irtisanottua kahden vuoden määräaikaisen - joku myyjäketku oli sen heille myynyt nettiliittymän mukana muka kaupanpäällisenä(käytännössä maksoivat nettiliittymästä enemmän ja reilusti liikaa).
 
  • Tykkää
Reactions: MrM
:rofl: Kerrotko miksi olisi järkevää maksaa Elisalle 20€(?) kuukausimaksuja tyhjästä/pelkästä laitteesta? Kaikki mitä Elisaviihteestä näkee tuolla kk-maksulla, on muutenkin ilmaista materiaalia. Jos irtisanot Elisaviihteen, niin sillä laitteella ei tee mitään -ei katsota ilmeisesti edes dvb-t2 lähetyksiä...eli digiboksiakaan siitä ei saa. Vuodessa 240€, kahdessa vuodessa 480€. Just sain vanhemmilta vihdoin irtisanottua kahden vuoden määräaikaisen - joku myyjäketku oli sen heille myynyt nettiliittymän mukana muka kaupanpäällisenä(käytännössä maksoivat nettiliittymästä enemmän ja reilusti liikaa).
Se varmaan riippunee vähän missä asuu ja mitä sinne on saatavilla.
Itellä Elisan kuitu taloyhtiössä oletus 10/10M, mutta Viihteen tilaamalla saa 100/10M ja Viihteen palvelut.
Toinen vaihtoehto ois Telian ADSL, max 24M käytännössä 6-8M, niin kuin Elisankin ADSL.
Mielestäni aika nobrainer, mutta kiva, jos muilla on enemmän vaihtoehtoja.
Toki 4G sitten erikseen, mutta tämä nyt esimerkkinä yhteen pieneen kohtaan laajassa Suomessa.
 
Aina on tullut ostettua junaliput yksittäin, mutta nyt huomasin, että ompa tuo sarjalipu halpa varsinkin kun se on nyt -25% ja opiskelija alennus päälle. :) Sai vielä ottaa paikan ravintolavaunun yläkerrasta (duettoplus), joka on normisti +4€ lipun hintaan omalla kulku välillä.
 
:rofl: Kerrotko miksi olisi järkevää maksaa Elisalle 20€(?) kuukausimaksuja tyhjästä/pelkästä laitteesta? Kaikki mitä Elisaviihteestä näkee tuolla kk-maksulla, on muutenkin ilmaista materiaalia. Jos irtisanot Elisaviihteen, niin sillä laitteella ei tee mitään -ei katsota ilmeisesti edes dvb-t2 lähetyksiä...eli digiboksiakaan siitä ei saa. Vuodessa 240€, kahdessa vuodessa 480€. Just sain vanhemmilta vihdoin irtisanottua kahden vuoden määräaikaisen - joku myyjäketku oli sen heille myynyt nettiliittymän mukana muka kaupanpäällisenä(käytännössä maksoivat nettiliittymästä enemmän ja reilusti liikaa).

Elisan kaapelitalouksissa tuo on halvempi useimmiten eli 29€/kk elisa viihde ja mukaan 100/10 yhteys. Ei tarvitse ostaa kortteja vaan näkee mtv3 hd jne muut ilman korttia. Voi katsella nauhotukset mistä vaan ja millä vaan laitteella. En tiedä mitä tosin tarkoitat noilla ilmaisilla materiaaleilla? Eihän tuo ole mikään kanavapaketti eikä kukaan varmaan niin ole väittänyt? Myös vanhemmalla töllöllä toimii kaikki älyominaisuudet eli netflix jne eikä tarvitse olla päivittelemässä töllöä kun menee vanhaksi eikä enää sovellusversio ole riittävällä tasolla.

Toistuvien tallennusten helppous. Lyöt päälle simpsonit* niin se tallentaa kaikki simpsonit hamaan tappiin asti jne. Ei tarvitse olla etsimässä niitä aina erikseen. Simpsonit tosin huono esimerkki kun tulee paljon samoja jaksoja uudestaan, mutta tuota käytämme _paljon_. Onko tuollaista ominaisuutta nykysin digibokseissa? Luulisi että se periaatteessa voisi olla mahdollista toteuttaa normi bokseillekkin.
 
Elisan kaapelitalouksissa tuo on halvempi useimmiten eli 29€/kk elisa viihde ja mukaan 100/10 yhteys. Ei tarvitse ostaa kortteja vaan näkee mtv3 hd jne muut ilman korttia. Voi katsella nauhotukset mistä vaan ja millä vaan laitteella. En tiedä mitä tosin tarkoitat noilla ilmaisilla materiaaleilla? Eihän tuo ole mikään kanavapaketti eikä kukaan varmaan niin ole väittänyt? Myös vanhemmalla töllöllä toimii kaikki älyominaisuudet eli netflix jne eikä tarvitse olla päivittelemässä töllöä kun menee vanhaksi eikä enää sovellusversio ole riittävällä tasolla.

Toistuvien tallennusten helppous. Lyöt päälle simpsonit* niin se tallentaa kaikki simpsonit hamaan tappiin asti jne. Ei tarvitse olla etsimässä niitä aina erikseen. Simpsonit tosin huono esimerkki kun tulee paljon samoja jaksoja uudestaan, mutta tuota käytämme _paljon_. Onko tuollaista ominaisuutta nykysin digibokseissa? Luulisi että se periaatteessa voisi olla mahdollista toteuttaa normi bokseillekkin.

Wbox hd2 ainakin osaa. Paljon muuta se ei sitten osaakaan taikka ainakaan jaksa vakiona (konkat ja kiintolevy vaihtoon). Dnan "oma boxi" tuohan on mutta cmore ,200/20 netti ja ohjelmakortti yht.hintaan 39€ kuussa. Kestänen tuon
 
LG:n WebOS on valovuoden Samsungia edellä ja sisältää nuo luettelemasi applikaatiot.

Eipä taida HBO Nordicia edelleenkään olla muilla kuin Samsungilla, ainakaan HBO Nordicin omien verkkosivujen mukaan. Tarkkuutta. No mutta se siitä, enemmän toisen ketjun juttuja nämä.

Siitä en sitten tiedä mitä tuo valovuoden edellä käytännössä tarkottaa, pitää varmaan ottaa selvää. :) Ainakaan omassa Samsungissani ei ole ollut koskaan ongelmia (jumeja, bugeja tai muuta boottauksen tarvetta esim.), ja uusimman päivityksen myötä UI toimii sutjakammin myös cold-startin jälkeen.

Elisa Viihde ja ei vanhene, kun uusi laite lähetetään tilalle, jos niin meinaa käydä.

Arvasin että joku vetää nämä ufoboksit mukaan. #naamapalmu
Ihan kiva jos ne joillekin sopii mutta monilla ei ole niille mitään käyttöä saati mitään rahan arvoista hyötyä. Mitä sillä ylimääräisellä laitteella (ja kaukosäätimellä) tekee, kun TV:stä löytyy kaikki tarvittava? Lisäksi sitten teliaviihteen ja elisaviihteen omat sekoilut ja ongelmansa, nou thänks.

No se siitä.
 
Tila
Keskustelu on suljettu.

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
283 303
Viestejä
4 867 786
Jäsenet
78 630
Uusin jäsen
Nafu

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom