Tämä. Tuo takuu on aika jees.Lidlin asemassa on tuo asema, jota ebay-kolveissa ei ole. Sekin on Biltemassa vitosen:
Juotoskolvin teline
Minulla oli Verkkokauppa.comin halpisasema joskus ja se lopetti lämpenemisen ja maksoi varmaan 20€ aikoinaan. Kyllä sillä silti sai kolvattua jotain pieniä juttuja koko rahan edestä ennen hajoamista. Todennäköisesti normaali-ihmisellä se on kaapissa 363 päivää vuodesta.
Nähtävästi tuohon vielä saa takuun ja minkä vaan ongelman sattuessa sen voi vaan viedä takaisin ja Lidlin kassamyyjä varmasti uskoo ja antaa rahat takaisin.
Tarpeita on erilaisia, jos juottelee edes kerran viikkoon, niin voi olla ihan hyvä idea, että ei osta "edes" 30€ kolvia. Jos taas juottaa 3 piuhaa ja yhden pienen piirilevysarjan niin 10€ kolvilla pärjännee ihan hyvin.
3d prontterin kasaili ihan hyvin verkkiksen analogisäädettävällä kolvilla.