Ok, no sitten. Laadukasta toimintaa cdonilta, not.Täällä on ruutukaappauksia ollut mitätöidyistä tilauksista.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ok, no sitten. Laadukasta toimintaa cdonilta, not.Täällä on ruutukaappauksia ollut mitätöidyistä tilauksista.
Joo. Vertailun vuoksi Verkkokauppa.com, josta itselläni vain hyviä kokemuksia. Mainostivat taannoin puhelinta 33 % halvemmalla hinnalla, mutta nettisivulla hinta oli normaali. Tilausta ei siis pystynyt tekemään virheelliseen hintaan. Pistin silti heille postia ja muistutin että mainostajana heitän sitoo huolellisuusvelvoite. Se ei kuitenkaan tarkoita että heidän tarvitsisi myydä virheelliseen hintaan. Sen ne kuitenkin ihan oma-aloitteisesti tekivät.Katso edelliseltä sivulta laittamani kuva. Ilmoittivat myös sähköpostilla. Jännä sinänsä että yleensä annettaisi joku lahjakortti tai jonkinlainen hyvitys möhlimisestä, mutta tarjosivat vain näyttöä täydellä hinnalla.
Missä tuollainen ehto on? Katsoin Telian laitemyyntiehdot enkä löytänyt erikoisehtoa, sen sijaanMikäs mahtaa olla Telian palautus taktiikka?
Jos tilaa laitteen ja testaa niin voiko palauttaa ihan samallailla kun esim Jimms?
Vai ottaako ne ton 30% siitä hinnasta mitä ne mainitsee sivuillaan?
joka ei tietenkään ota kantaa kuin siihen voiko palauttaa ylipäänsä. Tosin olen katsomassa pienempää ja halvempaa laitetta kuin tässä ilmeisesti keskusteltu monitori.Telia sanoi:Palautusoikeuden edellytyksenä on, että palautettava Laite ja sen myyntipakkaus ovat olennaisesti muuttumattomia sekä myyntikelpoisia.
2000 lumen taskulamppu ilman akkua 9e
Jos tämä on se Alonefire E9 tai joku muu brändäys samasta kiinamallista niin ei se kyllä pääse lähellekkään 2000lm. Jotain 800 voi odottaa litiumakulla.
Lightning dealeissa muuten ilmaiset postit taitaa saada, kun tuotteiden normaali myyntihinta ylittää 39e:n rajan.
Itsekin etsin Amazonista ja mietiskelin tätä: https://www.amazon.de/dp/B071JQD55Q/_encoding=UTF8?coliid=I3MQQV17LY0L7H&colid=1BGZR3PIAP41U.Kaipaisin myös vinkkejä bluetooth lähettimestä(/vastaanottimesta), mutta erityisesti olkkarikäyttöön. LG WebOS 2 töllö ei näytä tukevan bluetooth kuulokkeita eikä nykyisestä vahvistimesta löydy BT tukea. Olisikohan tuollainen käypä: https://www.amazon.de/dp/B074PQZTF1. Löytyisi optinen meno/läpivienti ja salamatarjouksessa noin 10:30. Tai löytyisikö ebaysta riittävä?
Vuosi sitten ostin halvan analogisen vastaanottimen puhelimesta ulkoiseen kaiuttimeen äänen viemiseksi. Se osoittautui kelvottomaksi, äänentaso liian matala eikä sisältänyt digitaalista liitäntää.
Toi 39e raja on ihan kaikissa Amazon.de:n itsensä toimittamissa tuotteissa Suomeen.
EDIT: Äh, tosiaan taisitkin tarkoittaa sitä että hinnan ei noissa lightning tarjouksissa tarvii ylittää sitä 39e, vaan että alkuperäinen hinta riittää olla sen yli...
Itsekin etsin Amazonista ja mietiskelin tätä: https://www.amazon.de/dp/B071JQD55Q/_encoding=UTF8?coliid=I3MQQV17LY0L7H&colid=1BGZR3PIAP41U.
Aika samanlaiset speksit näyttäisi olevan äkkiseltään. Tässä on hieman enempi arvosteluita, mutta normihinta hieman alhaisempi. Odottelen varmaan vielä maanantaihin ja katson olisiko Cyber Mondayn kautta mitään lisää tilattavaa Amazonista.![]()
Hups, vähän lähti lapasestaAku Ankan kaupassa iso läjä tarjouksia jatkuu edelleen. Erityisesti läjä taskareita 2€/kpl, jopa tupla- ja triplanumerot.
Black Friday - jättierätaskareita vain 2 €/kpl!

https://www.amazon.de/gp/product/B01BE9GNXS/
Ok, aika samalta näyttää. Jos hyvän valon pidemmälle matkalle saisi olisin tyytyväinen. Sama pätee pyöränvaloon, pääasiassa kaupungissa katuvalaistuksessa ajelen niin mitään älytöntä valonheitintä ei voi käyttää.
Tuollahan se on mainittu:Missä tuollainen ehto on? Katsoin Telian laitemyyntiehdot enkä löytänyt erikoisehtoa, sen sijaan
joka ei tietenkään ota kantaa kuin siihen voiko palauttaa ylipäänsä. Tosin olen katsomassa pienempää ja halvempaa laitetta kuin tässä ilmeisesti keskusteltu monitori.
Itse tuli tilattua:Nyt kun BF-tarjoukset ovat päättyneet enemmistöllä suomalaisista kaupoista (paitsi ne, jotka jatkaa koko viikonlopun tai kyber-maanantaihin asti), niin mielenkiinnosta tiedustelen, mitä ihmisillä lopulta tarttui matkaan?
Gigantin huomisen tarjoukset julki.
Tietokone-, tabletti- ja kameratarjoukset - Gigantti
Mainittakoon yksi hyvä tarjous:
Tuote: Asus PG279Q
Hinta: 649€
Kauppa: Gigantti
Voimassa: Cyber Monday
Linkki: Asus ROG Swift PG279Q 27"e; pelinäyttö (musta) - Pelinäytöt

Gigantin huomisen tarjoukset julki.
Tietokone-, tabletti- ja kameratarjoukset - Gigantti
Mainittakoon yksi hyvä tarjous:
Tuote: Asus PG279Q
Hinta: 649€
Kauppa: Gigantti
Voimassa: Cyber Monday
Linkki: Asus ROG Swift PG279Q 27"e; pelinäyttö (musta) - Pelinäytöt
Perhana, just perjantaina tilasin ton Asuksen näytön Multitronicilta hintaan 799€![]()
Pitää varmaan laittaa tuoltakin sit tilaukseen, jos ei muuten niin palauttaa sitten huonommalla paneelilla varustetun takaisin.2 viikon palautusoikeus etäkaupassa... Siitä vaan palauttelemaan.![]()
Joo. Vertailun vuoksi Verkkokauppa.com, josta itselläni vain hyviä kokemuksia. Mainostivat taannoin puhelinta 33 % halvemmalla hinnalla, mutta nettisivulla hinta oli normaali. Tilausta ei siis pystynyt tekemään virheelliseen hintaan. Pistin silti heille postia ja muistutin että mainostajana heitän sitoo huolellisuusvelvoite. Se ei kuitenkaan tarkoita että heidän tarvitsisi myydä virheelliseen hintaan. Sen ne kuitenkin ihan oma-aloitteisesti tekivät.
Erikoista. Itse sain luurin, kun pistin AsPaan sähköpostia ja kysyin, miten toimitaan kun haluan tilata ja verkkokaupan hinta on eri, kuin mainostettu. Pyysivät pistämään tilauksen sisään ja sitten maililla tilausnumero perään, niin muuttavat hinnan manuaalisesti.Oliko Xiaomi Mi A1 kyseessä? Itse "valitin" tapauksesta ja ilmoitin haluavani ostaa mainostettuun 199 € hintaan. Vastaus: "Valitettavasti viikkokirjeessä oli hintavirhe".
Samoin meni mulla. Tosin asia siirtyi aika pian reklamaatiokäsittelijälle, ja hän tuon päätöksen pystyi tekemään. Normiaspan vastaus oli aluksi tuo "Hintavirhe, no can do.".Erikoista. Itse sain luurin, kun pistin AsPaan sähköpostia ja kysyin, miten toimitaan kun haluan tilata ja verkkokaupan hinta on eri, kuin mainostettu. Pyysivät pistämään tilauksen sisään ja sitten maililla tilausnumero perään, niin muuttavat hinnan manuaalisesti.
Tuote: Turtle Beach Ear Force Z22 Headset
Hinta: 14,95 €
Kauppa: Gigantti
Voimassa: Cyber Monday
Linkki: Turtle Beach Ear Force Z22 Headset - PC pelaaminen
Tilasin myös, ei ongelmia tilaamisessa. Nyt tilaushistoriassa lukee, että ei saatavilla, mutta muutenkin toimitusaika oli 2-7 pv.Ostin noin klo 00.02 tänään ja hävisivät samantien sivuilta... Gigantin kusetusta, vissiin yksi kappale ollut noita?toimiiko muilla tuo linkki enää? No sainpahan luurit...

Gigantin huomisen tarjoukset julki.
Tietokone-, tabletti- ja kameratarjoukset - Gigantti
Mainittakoon yksi hyvä tarjous:
Tuote: Asus PG279Q
Hinta: 649€
Kauppa: Gigantti
Voimassa: Cyber Monday
Linkki: Asus ROG Swift PG279Q 27"e; pelinäyttö (musta) - Pelinäytöt
Miten kivuttomasti Gigantin kanssa onnistuu palautusrumba, jos sattuu kakkaa käteen?
Miten kivuttomasti Gigantin kanssa onnistuu palautusrumba, jos sattuu kakkaa käteen?
Sanoisin Gigantin olevan jopa paras elektroniikkaa myyvä yritys Suomessa palautusoikeuden suhteen. Voit palauttaa tuotteen postitse tai viedä sen suoraan myymälään, ihan sama mistä olet ostanut. Palauttaessa katsovat vain, että tuote on kunnossa/ei ulkoisia jälkiä ja rahat tulevat takaisin parin päivän sisään (toisin kuin esim. Powerilla, jossa heidän säännösten mukaan rahojen palautusaika on muistaakseni viim. 1kk sisään). Periaatteessa Giganttiin ei vissiin tarvitse palauttaa pakkauksia ja muuta vaan voit käydä lätkäisemässä pelkän tuotteen tiskille (suosittelen silti palauttamaan pakkauksineen).
Olen mm. palauttanut hiiren ja blenderin tuonne lähes kuukauden käytön jälkeen (hankin paremmat tilalle samasta puljusta) eikä ollut mitään ongelmia. Verrokkina esimerkiksi Jimms on ilmeisesti nykyään aika tarkka joistain tuotteista, esimerkiksi näytöistä saattavat tarkistaa käyttöajan ja muistelisin lukeneeni, että sen ylittäessä ~2h voi jopa tulla ongelmia.
Tässä nuo Gigantin palautusehdot tarkemmin: Markkinoiden paras palautusoikeus - Gigantti
Nyt tilaaminen onnistuu normaalisti.Ostin noin klo 00.02 tänään ja hävisivät samantien sivuilta... Gigantin kusetusta, vissiin yksi kappale ollut noita?toimiiko muilla tuo linkki enää? No sainpahan luurit...
Amazon.de warehouse dealeista Garmin Vivosmart HR+ aktiivisuusranneke 20% alennuksella hinnaksi jää 67€. En saa linkkiä laitettua oikein.
Laitoin myös loton vetämään. Nyt jännitetään voittiko vai eiLaitoin lottorivin vetämään, katsotaan minkälainen BLB-IPSGlow hirvitys sieltä tulee![]()
Pitää valita osastoksi warehouse deals ja sieltä etsiä tuo tuote. Siellä hintana näkyy jotain 84€ mutta ostoskorin viimeisessä vaiheessa hinta korjautuu.Miten löydän tämän? Ei sano amazonin warehouse diilit mitään..
Laitoin lottorivin vetämään, katsotaan minkälainen BLB-IPSGlow hirvitys sieltä tulee![]()
Toimisko tämä linkki? https://www.amazon.de/Garmin-vívosm...511768200&sr=8-3&keywords=garmin+vivosmart+hrMiten löydän tämän? Ei sano amazonin warehouse diilit mitään..
Löytyi muutenkin ja pistin tilaukseen. Löytyy kyllä tuollakin linkillä.
Dirt Devil M607 SpiderOnko joku nähnyt hyviä robotti-imuri -tarjouksia missään?
Dirt Devil M607 Spider
Tuollainen on Saksassa, mutta en tiedä onko aivan kuraa. Ei kovin kallis
Suomalaisilta operaattoreilta (esim. Elisa) löytyy 400e hintaan.Tuote: Sony Xperia XZ1 Compact
Hinta: 420,65 € sis. "nopea" toimitus
Kauppa: Amazon.fr
Voimassa: tämän päivän?
Linkki: https://www.amazon.fr/gp/product/B075CQXKJ5/
Myös Gigantissa 399e.Suomalsisilta operaattoreilta (esim. Elisa) löytyy 400e hintaan.
Muokkasin viestiä.Clasun alennuksista (cybermonday kaikki -15%, ilmaiset toimitukset) erottuu led lisävalopaneeli. Alennuskoodilla (vaikka goccfi) putoaa vielä 10 pinnaa lisää.
20*5W Cree-led, 6600 lumen, 54 cm leveä. Ref 25. E-hyväksytty.
76,46 € jäi siis hinnaksi.
Asennuttaminen tulee paneelia kalliimmaksi, itse näpräten jää erittäin edulliseksi.
https://www.clasohlson.com/fi/LED-lis%C3%A4valopaneeli-100-W/Pr366293000
Koodi (goccfi) toimii ainoastaan uusille clubi tunnuksille ensimmäisen oston yhteydessä. Ainakin eilen vielä toimi näin.Ei toimi kympin lisäkoodi, väittää koodin olevan virheellinen? Onko muut saaneet tänään toimimaan tuon ekstrakoodin?
Koodi (goccfi) toimii ainoastaan uusille clubi tunnuksille ensimmäisen oston yhteydessä. Ainakin eilen vielä toimi näin.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.