Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Hyvää joulua!
Osallistu io-techin piparikakkutalokilpailuun 2025 Linkki osallistumisketjuun >>>
SER-huutokaupat hyväntekeväisyyteen käynnissä! Linkki huutokauppaan >>>
Nyt en ymmärrä yhtää. Onko tää jostain Arizonasta tms. aavikko-usasta? Siltiki pirun korkee maamerkki, jos on oikee.Marssin eka mäkkäri
![]()
Olisikohan nuo jotain voimalan piippuja. -> Henkilöautoilun osuus "vain" n.10% päästöistä ja niistä nillitetään, kun samaan aikaan energiasektorin osuus 70%. Esson-baari huumoria.Meni yli... Viitataanko tässä noilla savupiipuilla, että ne ois katsastuskonttorin omia piippuja, vai mikä tässä nyt oli se pointti?
Ilmeisesti esso huumoria, , noin puolet ko päästöistä tulee liikenteestä, lähinnä (vanhat?) bensakoneet, maalikko mutuna nimenomaan puhdistekniikat on ne päästöt romahduttaneet liikenteessä.Olisikohan nuo jotain voimalan piippuja. -> Henkilöautoilun osuus "vain" n.10% päästöistä ja niistä nillitetään, kun samaan aikaan energiasektorin osuus 70%. Esson-baari huumoria.
Tutunnäköinen paikka
F&F4 remake?
Päätit sitten kopioida kaikki kuvat jostain räbän edellisestä meemiketjusta tänne?
Hauska kuva,
En tajunnut?
No jotain samaa mietin, mutta kun kyseessä Fingerpori niin odottaisin jotain älykkäämpää...
Jep. Kun vääntää massatuontantona strippejä, niin ei kaikki voi olla hyviä.Jarlalla huonopäivä![]()
![]()
Kevyttä ja ilmastoystävällistä toiveruokaa.
Ei kauheen hyvä, kun se sanonta kuuluu, että kylmä kahvi kaunistaa.
Kannattaa talvisin putsata se oma parkkipaikka ainakin silloin tällöin:
![]()
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.