Tilasin 100kg pastilleja.
Pakettiautomaatissa on IP lasku.Eipä tarvitse lakimiehen valitusta käyttää. Kiitos Fazer.
Postaatkin kuvia sitten!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tilasin 100kg pastilleja.
Pakettiautomaatissa on IP lasku.Eipä tarvitse lakimiehen valitusta käyttää. Kiitos Fazer.
Eli sä oot se ksylitolhiiri jonka takia en saanut pastillejaTilasin 100 kiloa ksylitolipastilleja hintaan 30e, hyödyntäen tuota lahjakorttikikkaa. Lisäksi pyysin jo valmiiksi lakimiestä kirjoittamaan valituksen, jos sattuvat perumaan tilaukseni.
Ei se ksylitoli tee niistä pastilleista sen terveellisempiä.Tässä piti itselläkin olla tarkkanaksylitolipastilleja onneksi voinee mutustella ihan hyvällä omalla tunnolla, muut tilatut oli sitten lähinnä niitä "fanituotteita", eli paitaa jne.
Miten niin? Eikö se kirjaimellisesti tee niistä terveellisempiä kuin sokeripastillit?Ei se ksylitoli tee niistä pastilleista sen terveellisempiä.
Miten niin? Eikö se kirjaimellisesti tee niistä terveellisempiä kuin sokeripastillit?
Pakettiautomaatissa on IP lasku.
Postaatkin kuvia sitten!
Joudun tuottamaan teille pettymyksen, oikeasti tilasin vain yhden viiden kilon boksin. Eikä tule edes omaan käyttöön, vaan vien sisaruksen lapsille.Eli sä oot se ksylitolhiiri jonka takia en saanut pastilleja![]()
SamaNyt on kyllä nopeaa toimintaa. Eilen tuli lähetysvahvistus ja nyt jo haettavissa.
Voi olla aika 1st world problem, mutta onkohan tätä jossain uutisena joka ei ole kirjautumismuurin takana?No eipä juuri, tuo lähinnä hirveän jatkuvan ripulin ja jos niitä kokoajan puputtaa niin
hammaskiille lähtee.
Ilmeisesti jotain muitakin terveysriskejä saattaa olla Ksylitolista huolestuttava tutkimustieto – Tätä se tarkoittaa
Muutama ruoan päälle varmaan ihan hyvä juttu jos malttaa pitää siinä![]()
Voi olla aika 1st world problem, mutta onkohan tätä jossain uutisena joka ei ole kirjautumismuurin takana?
Harmillista että suklaa pilaantuu syömiskelvottomaksi sillä sekunnilla kun parasta ennen -päivämäärä ohittuu.Tais kyllä olla uno reverse card fazerilta: suklaan parasta ennen päiväys on syyskuun alussa. Alle 4kk aikaa vetää 3 kiloa suklaata. Taisivat lähettää kaikki vanhentumassa olevat suklaat eteenpäin. Hyvä kikka tyhjentää vähän varastoja ja saada jengi luulemaan että nyt saatiin sitä hyvää halvalla. Joka tosin pitää sinänsä paikkansa kun tässä pääsee nyt syömään kilo kaupalla suklaata kauheassa kiireessä läpi kesän.
Eipä niillä kaupan hyllyssä olevilla suklaillakaan paljoa pidempi parasta ennen -päiväys ole.Tais kyllä olla uno reverse card fazerilta: suklaan parasta ennen päiväys on syyskuun alussa. Alle 4kk aikaa vetää 3 kiloa suklaata. Taisivat lähettää kaikki vanhentumassa olevat suklaat eteenpäin. Hyvä kikka tyhjentää vähän varastoja ja saada jengi luulemaan että nyt saatiin sitä hyvää halvalla. Joka tosin pitää sinänsä paikkansa kun tässä pääsee nyt syömään kilo kaupalla suklaata kauheassa kiireessä läpi kesän.
Mikäli saa tuoretta tuplaa linjastolta, ei sitä tunnista samaksi kuin mitä kaupassa myydään. :----D Tuoreena todella herkunmoista. Vaan nuo "folio" kääreet ei niinkään vaikuttane makuun kuin pahvit joita pakkauksissa, kai.Eipä niillä kaupan hyllyssä olevilla suklaillakaan paljoa pidempi parasta ennen -päiväys ole.
Tuolla tuotesivullahan oli myös maininta "Boksin päiväys määräytyy vanhimman levyn päiväyksen mukaan, joka on tällä hetkellä 24.6.2025".Tais kyllä olla uno reverse card fazerilta: suklaan parasta ennen päiväys on syyskuun alussa. Alle 4kk aikaa vetää 3 kiloa suklaata. Taisivat lähettää kaikki vanhentumassa olevat suklaat eteenpäin. Hyvä kikka tyhjentää vähän varastoja ja saada jengi luulemaan että nyt saatiin sitä hyvää halvalla. Joka tosin pitää sinänsä paikkansa kun tässä pääsee nyt syömään kilo kaupalla suklaata kauheassa kiireessä läpi kesän.
Ei säilytysajalla niin ole vaikutusta, mutta lämpötilalla on. Siinä mielessä nyt on huono aika hamstrata suklaata, vaikea saada säilymään kesähelteiden yli. Itsekin ostin aivan liikaa pääsiäissuklaita Lidlin alennuksista.Tais kyllä olla uno reverse card fazerilta: suklaan parasta ennen päiväys on syyskuun alussa. Alle 4kk aikaa vetää 3 kiloa suklaata. Taisivat lähettää kaikki vanhentumassa olevat suklaat eteenpäin. Hyvä kikka tyhjentää vähän varastoja ja saada jengi luulemaan että nyt saatiin sitä hyvää halvalla. Joka tosin pitää sinänsä paikkansa kun tässä pääsee nyt syömään kilo kaupalla suklaata kauheassa kiireessä läpi kesän.
Asun sisätiloissa Suomessa, en ulkosalla, aika vakaa 22-26 kesät talvet himas lämpö. Uskoisin että ruuan säilöminen onnistuu tänäkin kesänä.Ei säilytysajalla niin ole vaikutusta, mutta lämpötilalla on. Siinä mielessä nyt on huono aika hamstrata suklaata, vaikea saada säilymään kesähelteiden yli. Itsekin ostin aivan liikaa pääsiäissuklaita Lidlin alennuksista.
Miksei suklaita voisi laittaa vaikka pakkaseen? Itse tykkään jopa syödä noita suoraan pakkasesta. Lontoonrae Fazer levy suoraan pakkasesta rouskutettuna on ihan parasta herkkuaEi säilytysajalla niin ole vaikutusta, mutta lämpötilalla on. Siinä mielessä nyt on huono aika hamstrata suklaata, vaikea saada säilymään kesähelteiden yli. Itsekin ostin aivan liikaa pääsiäissuklaita Lidlin alennuksista.
budapestit pakastimesta ja kuppi kahvia se oma guilty pleasureMiksei suklaita voisi laittaa vaikka pakkaseen? Itse tykkään jopa syödä noita suoraan pakkasesta. Lontoonrae Fazer levy suoraan pakkasesta rouskutettuna on ihan parasta herkkua