- Liittynyt
- 04.07.2017
- Viestejä
- 421
Ryöstäjä firma yrittää viimeisiä kalastuksia.Kiitos viaplayn koodista, toimii.
Luurilla kokeilin aika-ajoja katella ja kielenä oli ruotsi.. en saanut vaihdettua.
Vaihdoin tietokoneelle ja kielenä oletuksena suomi.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ryöstäjä firma yrittää viimeisiä kalastuksia.Kiitos viaplayn koodista, toimii.
Luurilla kokeilin aika-ajoja katella ja kielenä oli ruotsi.. en saanut vaihdettua.
Vaihdoin tietokoneelle ja kielenä oletuksena suomi.
Sama. En osaa tuota kieltä vaihtaa puhelimella.Kiitos viaplayn koodista, toimii.
Luurilla kokeilin aika-ajoja katella ja kielenä oli ruotsi.. en saanut vaihdettua.
Vaihdoin tietokoneelle ja kielenä oletuksena suomi.
Sama. En osaa tuota kieltä vaihtaa puhelimella.
Viaplay Total 1kk ilmaiseksi. Ei ole tietoa kauanko on voimassa.
Koodi: DFNCGWSB
Lainattu toisesta ketjusta tännekin kun tuo Total sisältää Formulat
Spa + Zandvoort. MotoGP jatkuu ensi vkl Silverstonessa + Itävallan kisa. Indyissä pari kisaa vai olisiko jopa kolme.Käytännössä siis annetaan Belgian viikonloppu ilmaiseksi kun tästä lähtee kuukauden tauko formuloihinhyvää mainosta jos kisoja vielä keskeytellään sadekelin vuoksi.
Löytyyhän sieltä muutakin kuin formulat niin on ainakin aikaa niitä katsella.
Käytännössä siis annetaan Belgian viikonloppu ilmaiseksi kun tästä lähtee kuukauden tauko formuloihinhyvää mainosta jos kisoja vielä keskeytellään sadekelin vuoksi.
Löytyyhän sieltä muutakin kuin formulat niin on ainakin aikaa niitä katsella.
Xiaomi 11T puhelin ja Telian liittymä. Joku melko vanha chromecast sitten telkkarissa.Mikä laite? Ainakin täällä iOS, LG webos ja Android TV laitteilla kielenä on Suomi eikä sitä pysty vaihtamaan.
Edit: Tämä koski siis tallenteita. Suorista lähetyksistä en tiedä vielä.
Xiaomi 11T puhelin ja Telian liittymä. Joku melko vanha chromecast sitten telkkarissa.
Tekstityksen saa vaihdettua suomeksi, mutta formulan selostukset oli ruotsiksi. Täytyy kai viritellä kannettava telkkariin kiinni, niin kieli pitäisi sitten itsestään vaihtua.
Edit:
Käynnistin puhelimen uudelleen, niin Viaplay muuttui suomenkieliseksi![]()
Viaplay Total 1kk ilmaiseksi. Ei ole tietoa kauanko on voimassa.
Koodi: DFNCGWSB
Lainattu toisesta ketjusta tännekin kun tuo Total sisältää Formulat
Ihmeellistä. Sovelluksen ohjelmatiedoissa lukee että selostajina ovat Niki Juusela & Ossi Oikarinen. Olisiko käynyt niin että olet ladannut ruotsalaisen Viaplay sovelluksen Elisa Viihde Viaplay sovelluksen sijaan?
Kokeile käynnistää puhelin uudelleen.En löydä ainakaan itse play kaupasta muuta sovellusta kuin "viaplay". Tuolta näyttää sivut puhelimella. Ruotsia ja suomea sekasin. Formulat tulee ruotsinkielellä.
![]()
Kappas se auttoi, kiitos. Nyt on kieliasetukset kohdillaan.Kokeile käynnistää puhelin uudelleen.
Eilen oli ruotsiksi. Tänään uudelleenkäynnistin puhelimen, niin sovellus ja selostus on aivan oikein suomeksiKuulostaa kyllä hienolta tuo Viaplayn meininki kieliongelmineen jne. Jotkut vielä maksaa tuosta shaibasta 45e/kk
Kiitoksia koodista, hyvin näkyy.Viaplay Total 1kk ilmaiseksi. Ei ole tietoa kauanko on voimassa.
Koodi: DFNCGWSB
Lainattu toisesta ketjusta tännekin kun tuo Total sisältää Formulat
Sama hommaToimiiko maksavilla asiakkailla viaplay? Täällä sanoo että jokin meni vikaan eikä lähde lähetys pyörimään.
Ei kannatakkaan.Toimii, vaikken maksakkaan.![]()
Viaplayn Häkkinen ohjelma toimii ainakin hyvin. Tämän päivän kisa taitaa alkaa klo 18.05?Toimiiko maksavilla asiakkailla viaplay? Täällä sanoo että jokin meni vikaan eikä lähde lähetys pyörimään.
Toimiiko vielä? Kaksi jaksoa näkyi Häkkistä, mutta ei näy enää yhtään mitään.Toimii, vaikken maksakkaan.![]()
Katkaisin puhelimesta lähetyksen telkkariin. Nyt siis näkyy taas. Ootko testannut?Toimiiko maksavilla asiakkailla viaplay? Täällä sanoo että jokin meni vikaan eikä lähde lähetys pyörimään.
Alko toimimaan kun rämppäs tarpeeksi kauan ”yritä uudelleen” -nappia. Kyseessä siis samsunging älyTV.Katkaisin puhelimesta lähetyksen telkkariin. Nyt siis näkyy taas. Ootko testannut?
Ehdin saada tuon ja nyt on aika paljon katsottavaa loman ajaksi.Spa + Zandvoort. MotoGP jatkuu ensi vkl Silverstonessa + Itävallan kisa. Indyissä pari kisaa vai olisiko jopa kolme.
Siellä on myös Verstappen, Häkkinen, Haaland, Coloradon SC behind the scenes etc dokkarit.
Kyllä siellä katseltavaa riittää kuukaudeksi.
OT: Indy 500 voitto myös löytyy Neweyltä suunnittelijana March85C:lla. Suunnitteli myös hiton nopean Leyton House March 881 F1:ssä yms.Ehdin saada tuon ja nyt on aika paljon katsottavaa loman ajaksi.
Häkkinen dokkarit katsoin jo ja nyt jatkuu Verstappenilla. Eli näköjään tuolta löytyy paljon mielenkiintoista moottoriurheilu juttua.
Häkkinen piti auton suunnittelijaa erittäin tärkeänä, että kaksi mestaruutta tuli. Adrian Newey – Wikipedia
Myös Sennan Williams oli Neweyn suunnittelema. Suomi wikipediassa olikin vaan tosi lyhyesti hepusta. Tuossa enemmän: Adrian Newey - Wikipedia . 64v mutta vielä jaksaa formulat kiinnostaa.
Kyllä tuosta Viaplaysta voisi 45€ maksaakin (kerran) ja urakoida sitten kaikki filmit läpi.


Olisko käynyt niin, että toi Puola tilaus lopetettu/lakkautunut, koska otettu VPN:n kautta.. F1TV alkanut vaikeuttamaan/estämäänkin VPN kikkailuja. Sinänsä jännä, kun monilla toimii edelleen ihan normaalisti ja jotkut putoo pois F1TV-palvelusta, kuten ilmeisesti sulle käynyt.Onkos muilla kikkaillut f1tv? Eilen yritin katella aika-ajoja, niin ei käynyt.
Googlen mukaan kaikki kunnossa, mutta F1:n mukaan ei ole mitään tilausta olemassakaan. F1TV:n supportissa ehdottelivat vaan tilauksen perumista, refundia ja uudelleen tilaamista korjauksena. Googlen supportissa sanoivat, etteivät oikein voi asialle mitään.
Sen verran jännä kausi ollut, että jos tuo ei lähde toimimaan ja päädyn peruuttamaan, niin tilatkoon kuka oli keksinytkin.
Juu ei kiitos.![]()
Raportti: Apple harkitsee huimaa miljarditarjousta Formula 1:n esittämisestä – tavoitteena ajan myötä maailmanlaajuiset oikeudet
Apple harkitsee jättitarjouksen tekemistä Formula 1 -oikeuksista, raportoi Business F1 viimeisimmässä lehdessään. Apple on viime aikoina panostanutmobiili.fi
Uhka vai mahdollisuus?
Juu ei kiitos.
Eipä taitaisi paljon kolmannen osapuolen sovellukset kuten Multiview F1 toimia tuon jälkeen, ei ainakaan samassa laajuudessa kuin nyt.
Ja tuo kuulostaa vain Viaplay V2 jossa pitää olla kaikki se ylimääräinen Apple Tv höttö mukana, tuon F1TV yhden paketin sijaan.
Juu ehkä Kälviän eukonkannon piirimestaruuksista ei tule 8K lähetystä, mutta kyllähän jenkkilä on täynnä erinäisiä siannahkaisen päärynäpallon kainalokuljetuksia ja muuta vastaavaa "sisältöä" mitä tunkea mukaan väkisin, vaikka sieltä jokin sport only tilaus tulisikin.
Niin eiköhän tuo hintakin nousisi ainakin 30€kk urheilulle ja all in tilaukselle jokin 50€kk hinta.
Että itse mieluummin pysyn F1TV asiakkaana tasan niin kauan kun vaan se on mahdollista.
Kyllä sieltä ihan kaikki lähetykset näkee.Tuli viaplay lopetettu ja otettua F1 TV Pro. Onhan tämä F1tvpro ihan paska, eihän tällä näe ku kisat limenä, muista taoahtumista sitten vaan koosteet.
Tässähän olis Applen paikka iskeä kun ovat F1 lähetyksien ostamista ajatelleet, ei haittaa vaikka nordicista vähän tulis tukkaan kun idea on ottaa koko maailman F1 lähetykset omiin nimiin. Hintahan ei varmasti oo alaspäin tulossa jos apple ottaa haltuun.![]()
F1-oikeudet myynnissä – Suomessa outo tilanne
Saako kotimainen formulafani katsoa kisoja suomeksi selostettuna vuonna 2025 ja siitä eteenpäin? Se on vielä epäselvää.www.iltalehti.fi
Pohjoismaiden F1 televisio-oikeudet olisi myynnissä ensi kauden jälkeiselle ajalle. Eli kausi 2025-2026 ja eteenpäin. Hinta ollut Pohjoismaiden osalta noin 25 miljoonaa euroa vuodessa.
Siinähän on jollekkin hyvä sauma päästä ylimääräisistä rahoistaan eroon. Saa nähdä löytyykö riittävän hölmöä tahoa kun Viaplay on lähes konkurssikypsä ja MTV mainostelevisio on tehnyt Suomessa tappiota
vuoden 2011 jälkeen 160 miljoonaa euroa.
Todennäköisesti 2025 alkavalla kaudella F1 talleissa ei ole ainuttakaan kuskia Pohjoismaista.
Voi olla että ainoa taho joka myy virallisesti F1 lähetysten katselua Suomeen on sen jälkeen F1 TV Pro nettistriiminä.
Ehkä joskus 2030 vuodesta eteenpäin Apple saattaisi iskeä. Sky:llä soppari Brittilä ja Irlanti 2029 vuoden loppuun, sekä Sky Saksa ja Hollanti säilyttävät oikeutensa vuoden 2027 loppuun.Tässähän olis Applen paikka iskeä kun ovat F1 lähetyksien ostamista ajatelleet, ei haittaa vaikka nordicista vähän tulis tukkaan kun idea on ottaa koko maailman F1 lähetykset omiin nimiin. Hintahan ei varmasti oo alaspäin tulossa jos apple ottaa haltuun.
Ei vieläkään telsuun app:a.Saa nähdä alkaako tulla lokalisointeja eri maihin. Joko muuten F1tv löytyy appsina esim android-tv:siin?
Ei vieläkään telsuun app:a.
![]()
Stream Formula 1 live | F1 TV
Watch all F1 sessions live with F1 TV. See more of the drivers with the 20 onboard cameras, live team radios and exclusive live timing.www.formula1.com
![]()
Saa sideloaduttua GoogleTV/AndroidTV telsuun ja toimimaankin. Tosin viimeisin f1tv apk lopetri toimintansa, kun ei päivitettyä versiota ollut saatavilla.Ainakin erilliseen Google TV aparaattiin Google Play kauppa antaisi asentaa kyseisen sovelluksen.
En tiedä miksei Android TV laitteeseen onnistuisi viimeistään sideloadaamalla apk-asennustiedosto.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.