Nyt oli kyse SYV:n 5G SA:sta, eikä DNA:n oman verkon.Nord 3 toimii hyvin DNA SA-mappaus Elisan 4g-simmillä, puhe-/dataverkkoon ei tietty pääse niin kuin ei millään DNA omalla liittymälläkään
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Nyt oli kyse SYV:n 5G SA:sta, eikä DNA:n oman verkon.Nord 3 toimii hyvin DNA SA-mappaus Elisan 4g-simmillä, puhe-/dataverkkoon ei tietty pääse niin kuin ei millään DNA omalla liittymälläkään
Tässä tapauksessa SYV:llä on tuolla alueella tiheämmässä 5G-tukiasemia kuin Elisalla, niin siinä myös tukiasema, mihin puhelin ottaa kiinni, vaihtuu tiheämpään. Elisalla ei ole kuin yksi 5G-tukiasema tuolla alueella niin puhelin roikkuu siinä yhdessä tukiasemassa pidemmän matkaa, kun ei ole muita 5G-tukiasemia, mihin ottaa kiinni. Siksi ero keilojen pituudessa. Tuo n28 puuttuminen sen kakkossektorin osalta selittynee sillä, että puhelin on vain roikkunut n1 taajuudella n28 sijaan kuuluvuuden rajalle eikä ole sitä vaihdellut välillä.Tuota. Nyt kun olen hieman makustellut lähitornin tilannetta sen jälkeen kun joku kävi ajamassa ilmeisesti samaan aikaan syvin ja elisan 5g;n kartalle,niin hämmästelen sitä,että syvin n28 keilat on lyhyempiä kuin elisan n1 ja samaan aikaan ajolla ei ilmestynyt elisalle n28 keilaa?
Voiko elisa olla noin paljon parempi? Olin jo aikeissa hommia elisan prepaidin tuon tornin ympäripyörimiseen,mutta nuukuus iski semminkin kun en nyt ole ,ainakaan hetkeen vaihtamassa ,koska paperilla syvillä on parempi kattaus,mutta onko reaalimailmassa sittenkään?