• Hyvät tarjoukset -alueen ohjeet ja säännöt

    • Uuden tarjouksen kohdalla valmispohjan ja etuliitteen käyttö on pakollista!
    • Otsikkomuotoilu: Tuote, kauppa, tarjoushinta
    • Ainoastaan tarjouksia, jotka toimitetaan Suomeen
    • Ei ref-linkkejä
    • Venäjän hyökkäyksestä Ukrainaan huolimatta jotkut yritykset jatkavat Venäjällä liiketoimintaa. Tälläisissä tapauksissa tarjousketjuissa voi kertaalleen linkittää tähän viestiketjuun ja jatkaa keskustelua aiheesta siellä.

Tekniikka Asus ROG Harpe Ace Aim Lab Editon pelihiiri (2,4 GHz + Bluetooth) 59,95€ ja 30€ cashback

Liittynyt
30.05.2017
Viestejä
185
Tuote: Asus ROG Harpe Ace Aim Lab Editon langaton hiiri (valkoinen)
Tarjoushinta: 59,95€ ja lisäksi 30€ cashbackia Asukselta
Normaalihinta: ~80-100€ ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition, 59,95€ - Hintahistoria | Hinta.fi
Kauppa: Gigantti
Voimassa: 31.8. asti tuotesivun mukaan
Linkki: Asus ROG Harpe Ace Aim Lab Editon langaton hiiri (valkoinen)

Kommentti tarjouksesta:
Myös musta versio alennuksessa, mutta siihen tulee jostain syystä vain 15€ cashback.

30 € Cashback*​

1. Osta kamanjaan kuuluva ASUS-tuote 14.7.–5.9.2025 välisenä aikana Gigantista. 2. Lunasta cashback-hyvitys rekisteröimällä ostoksesi ja lataamalla mukaan ostokuitin viimeistään 19.9.2025. Kun hakemuksesi on hyväksytty, hyvitys maksetaan suoraan pankkitilillesi. Kampanja ei koske Outlet-tuotteita. Lue tarkemmat ohjeet linkin takaa.

C68522_6.webp
 
Näppiksiäkin cashback-alessa. En tosin tiedä tohon näppiksistä mitään.
Azoth on ainakin nyt hyvään hintaan 125€ cashbackin jälkeen:

Suositeltavaa ottaa noilla tuoreemmilla Snow -kytkimillä, jotka alunperin tuli valkoisen vaihtoehdon mukana, josta löytyy IO-Techin video:



Miinuksena ohjelmisto, eli Armoury Crate, mutta kerran kun sillä päivittää firmiksen ja laittaa säädöt kuntoon, niin sen voi sitten heivata menemään.. johon tarvitaan erillinen ohjelmisto: [ASUS Armoury Crate] Armoury Crate FAQ | Official Support | ASUS Global
 
Kokemuksesta todettakoon, että Asus Harpe Ace hiiri on aika erikoisesti muotoiltu ja hiiren takaosa on suhteellisen korkea. Oheisella videolla arvostelu hiirestä ja 07:08 kohdassa puhutaan nimenomaan tuosta muotoilusta:

Onneksi Gigantilla on hyvä palautusoikeus, joten voi melko huoletta testailla miten hiiri omaan lapaan istuu.
 
  • Tykkää
Reactions: id1
Varoituksena myös Asuksen cash-back kampanjoista, että ainakin aiemmin käsittelyaika on ollut pitkä ja rahoja on joutunut mankumaan peräänkin.

Aiemmasta tarjouksesta napanneena hiiri itsessään on ollut omassa käytössä aivan pätevä. Muotoilu on aina käyttäjästä kiinni, että miten passaa käteen.
 
Lähinnä hiiri on pieni ja kapea. Napit oli kivat, mutta ehkä jopa hitusen liian herkät.
 
Varoituksena myös Asuksen cash-back kampanjoista, että ainakin aiemmin käsittelyaika on ollut pitkä ja rahoja on joutunut mankumaan peräänkin.

Aiemmasta tarjouksesta napanneena hiiri itsessään on ollut omassa käytössä aivan pätevä. Muotoilu on aina käyttäjästä kiinni, että miten passaa käteen.
Eikä kannata jättää viimeisille päiville ensimmäistä kuittien lähetystä. Joku vuosi oli sopivasti jotain vapaita viimeisellä viikolla niin ottivat käsittelyyn vasta seuraavalla viikolla ja totesivat että kampanja on loppu. Muutaman viestin jälkeen en jaksanut vääntää asiasta enempää. Tämä varmaan oli vastapuolella ideanakin.
 
Tuolla on 9 sivua pääosin negatiivista kokemusta Asus Cashback-kampanjoista:

TL;DR: Lähes kaikki sai rahansa, kuukausien odottelun jälkeen ja lähes aina joutui kysymään perään..
 
Eri toimijoiden cashbackeja käyttäneen kannattaa varautua 1–3 kuukauden odotteluun, on ihan normaalia.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
283 464
Viestejä
4 870 767
Jäsenet
78 662
Uusin jäsen
Qwerty2112

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom