Apple TV+ 1.11.2019

Tuli kolmen kuukauden ilmainen koodi ja olisin halunnut katsoa Dark City leffan, mutta maksaa pitäis. Ja aivan järkyttävä toi appi ja selain hässäkkä.
Jos selaat muutakuin tv+ -tarjontaa, nii kyllähä sitä joutuu maksamaan. Ei sentää sotke noita vuokrausjuttuja tilauspalveluun, kuten vaikkapa primevideo tekee (en oo ainakaa hokannu, miten siellä sais pelkästään tilaukseen kuuluvat näkyviin).
 
Ei hitto The Studio kolahti kunnolla, mutta tuntuu enemmän kuin vähän, että ovat käyttäneet kaikki korttinsa pariin kolmeen ekaan jaksoon. Ihmettelinkin kuinka voi olla noin hiton hyvä sarja ja vielä Seth Rogenin tekemä, mutta nyt alkaa menemään sinne tusinakaman puolelle. Huomenna uusi jakso ja uusi toivo paremmasta, mutta kovin korkealla ei ole oletukset.
 
Jostain syystä en aikoinaan noteerannut See-sarjaa mutta nyt tuli tähän tartuttua. Tämähän on oikein mainiota katsottavaa.
Se on hyvä ja loppua kohti alkaa miettiä millaista olisi itse olla siinä maailmassa. Pitkään katsomisen jälkeen jää mieleen esim. johtajanaisen erikoinen puhetyyli. Kovaa juonittelua jne.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
276 334
Viestejä
4 761 738
Jäsenet
77 448
Uusin jäsen
IsotKeskikupit

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom