Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kotiin tuovat Big Buck$ lähetykset. Itselle tulossa tänään kolme pakettia.Mites tuleeko noi Big Buck$ lähetykset kotiin asti vai Postiin? Ja lisätäänkö toi 8.5e vain yhdesti jos tilaa korpeen useamman paketin? Vähän epäselvästi kerrottu Shippiin sivulla?
Tein tilauksen Netprisiin 7.12. Budbeen toimituksella. Keskiviikkona 15.12. tuli tieto, että lähetys on lähtenyt liikkeelle. Ehtiikö jouluksi, on siinä ja siinä. Tosin minulle asialla ei ole minkäänlaista merkitystä.Taitaa Netpris Budbee combollakin jouluruuhka painaa vähän päälle. Ei ole reilu viikossa vielä tullut edes budbeen seurantaan parhaimmillaan tainnut viikossa tullut kotiovelle.
Alksin Saksan varastolta pistetty kolmen olutlootan paketti tulemaan. Kaikki olutlaatikot ovat myös huikean euron alessa. Katsotaan kerkeäisikö jouluksi, viime tilaus tuli seitsemässä arkipäivässä, mutta voi olla että tuli jätettyä liian viime tinkaan.
Tein tilauksen Netprisiin 7.12. Budbeen toimituksella. Keskiviikkona 15.12. tuli tieto, että lähetys on lähtenyt liikkeelle. Ehtiikö jouluksi, on siinä ja siinä. Tosin minulle asialla ei ole minkäänlaista merkitystä.
Tuo kotiintoimitus olikin pääteltävissä aiemmista viesteistä, mutta miten tuo @Pölö kysymyksen jälkimmäinen osa. Tuleeko 8,50€ lisä joka laatikolle vai kerran per toimitus? Vai asutko alueella jossa tuota lisää ei ylipäätään tule? Tällöin joku muu jolla kokemusta toivottavasti vastaa.Kotiin tuovat Big Buck$ lähetykset. Itselle tulossa tänään kolme pakettia.
Kyllä ALKS tuotteet liikkuu hyvin. Tänään haettu noutopisteestä. Hyvin ehti ennen joulua.Jaahas. Lähti käsistä. Laitoin läpällä vielä yhden tilauksen alks saksasta. Katotaan tuleeko perille ennen joulua. Viedä muutama pullo samalla lahjaksi, vaik ei olis ollu enää tarvetta tilaa. Tais iskee uutuuden viehätys, ku tosiaan vasta ekat tilaukset ulkomailta tehty noin 2vk sisällä!![]()
Aijai Vinosonlinelta ei näköjään Suomeen voi tilata enää...niin oli hyvä kauppa.
Noudettu. Tiiviistä boksista löytyi sangen tuoretta tavaraa, eli oluset on pantu lokakuussa ja lonkero "nusastu" syyskuussa. Taidan riipaista kovan kännin tänä yönä. Hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta kanssanappohenkilöille säätyyn, tilipussiin tai viinaostosten yleislaatuun katsomati. Alkomahoolista tulee hyvä olo ja asiat tuntuvat luistavan.Sama täällä, ensin rekisteröity Tampereelle mutta nyt jo pk-seudulla. Jospa huomenna pääsisi hakemaan Ärrältä. Lentorahtinako ne Latvian poijaat viunaksia lähettelee?
Kumpaankin kyllä löytyy yhteystiedot heidän omilta sivuiltaan noin sekunnissa.Isäukolle tuli lähetys alkostarsilta joista toinen paketti oli päreinä, pari pulloa viiniä ainakin pirstaleina yms. Mistä olette reklamaatiota hakeneet jos alkostarsilta tai alks.fi on tullut vaurioituneita paketteja, liikkeltä vai fransbergiltä? Kumpaakaan ei taida olla olemassa yhteystietoja, joten vastaamalla tilausvahvistukseen kai reklamaatio sitten tehdään?
Joo alkostarilla ei taida olla osoitetta yms. missään. Sähköpostiin on linkki jokaisella sivulla alhaalla (kirjekuori kuvake).ok, kiitos. Alkostaria en kyllä löytänyt mistään.
Jep, samalta näyttää.. Noilla alehinnoilla voisikin ostaakkin jotain...eikä tule panttejakaan näköjään, ja ottaen huomioon 18e posteilla tulee 35kg eli 4 laatikkoa lonkeroa vaikka.Onkos kukaan tilannut pullo24.fi - Viron parhaimmat alkoholijuomat. nimiseltä sivustolta? kovasti näyttäis olevan saman näköinen sivu kun wiinivodka joka ei nyt toimi/lopettanutlonkeroa saa ainakin ihan kohtuu hintaan ja toimituskulutkin näyttäis olevan samat
Itselläkin viimeisin alks.fi tilaus (9.12) on ensin mennyt Tampereelle (14.12) ja sieltä Vantaalle (15.12). Arvioitu saapumisaika ma 20.12.
Eipä näillä kiire ole mutta paketti on tulossa Riihimäelle eli jo kaksi kertaa kuskattu tästä ohi...
Hassu sivusto. Kokeilin asiakaspalaute -osastoa niin automaattisesti heitti nimen Jouni Martikainen siihen. En ole Jouni Martikainen. Tilausviitekin näköjään löytyi.Onkos kukaan tilannut pullo24.fi - Viron parhaimmat alkoholijuomat. nimiseltä sivustolta? kovasti näyttäis olevan saman näköinen sivu kun wiinivodka joka ei nyt toimi/lopettanutlonkeroa saa ainakin ihan kohtuu hintaan ja toimituskulutkin näyttäis olevan samat
Isäukolle tuli lähetys alkostarsilta joista toinen paketti oli päreinä, pari pulloa viiniä ainakin pirstaleina yms. Mistä olette reklamaatiota hakeneet jos alkostarsilta tai alks.fi on tullut vaurioituneita paketteja, liikkeltä vai fransbergiltä? Kumpaakaan ei taida olla olemassa yhteystietoja, joten vastaamalla tilausvahvistukseen kai reklamaatio sitten tehdään?
Pitkät on toimitus ajat näköjään 14-21päivää. Mut edullinen toimitus kyllä pienille tilauksille. Mitään lavaa tuolta ei kyllä kannata tilata niissä jo järjettömät rahditOnkos kukaan tilannut pullo24.fi - Viron parhaimmat alkoholijuomat. nimiseltä sivustolta? kovasti näyttäis olevan saman näköinen sivu kun wiinivodka joka ei nyt toimi/lopettanutlonkeroa saa ainakin ihan kohtuu hintaan ja toimituskulutkin näyttäis olevan samat
Onkos kukaan tilannut pullo24.fi - Viron parhaimmat alkoholijuomat. nimiseltä sivustolta? kovasti näyttäis olevan saman näköinen sivu kun wiinivodka joka ei nyt toimi/lopettanutlonkeroa saa ainakin ihan kohtuu hintaan ja toimituskulutkin näyttäis olevan samat
Happyjoeta ja crowmooria laitoin itsekin tilaukseen. Melko petollista tämä klarnan kanssa tilailu, enemmän menee juomiin rahaa nyt kuin ennen ulkomailta tilailuaTuolla näkyy olevan varsin asiallinen siiderivalikoima. Pitääpä laittaa testitilaus sisään.
Isäukolle tuli lähetys alkostarsilta joista toinen paketti oli päreinä, pari pulloa viiniä ainakin pirstaleina yms. Mistä olette reklamaatiota hakeneet jos alkostarsilta tai alks.fi on tullut vaurioituneita paketteja, liikkeltä vai fransbergiltä? Kumpaakaan ei taida olla olemassa yhteystietoja, joten vastaamalla tilausvahvistukseen kai reklamaatio sitten tehdään?
Onko jo riittävästi kokemusta BerlinBottle tilauksista että voisi antaa yleiskuvaa miten homma pelitti? Onko näin että eivät toimita muilla kuin DHL? Koitin selailla, mutta aika vähän henkilökohtaisia raportteja näyttäisi olevan.
Tein tilauksen Netprisiin 7.12. Budbeen toimituksella. Keskiviikkona 15.12. tuli tieto, että lähetys on lähtenyt liikkeelle. Ehtiikö jouluksi, on siinä ja siinä. Tosin minulle asialla ei ole minkäänlaista merkitystä.
Hyvin toimi tuo Shippiin UPS Big Bucks Alkostore24 kanssa ainakin näin ostokokemuksen näkökulmasta. Tuolta ikinä ennen olekaan tullut tilattua, mutta nyt täytyi laittaa Darguneria yms. herkkuja joita ei muualta oikein saa tilaukseen.
Tosiaan 2 pakkauslaatikkoa 34,99€ posteilla. Budbee ei ollut vaihtoehtona vaikka asun Budbee-alueella ja Budbeellakin vastaava setti olisi ollut 35,99€ (Netprisistä, jossa tuotteet hieman kalliimpia + 2,59€ pakkausmaksu).
Tilauksen jälkeen tulee linkki shippiille ja tilauksen paino. Toimittaa siis Shiippiillä ja itselle oli sitä kautta valittavissa DHL ja UPS. Jollekkin alueille löytyy sitten budbee.
Shippii on ns. välikäsi kuljetusliikkeiden ja myymälöiden välissä.Nyt en ymmärrä. Toimittaa Shippiillä, mutta valittavissa DHL/UPS? Eikös nämä ole kaikki kilpailevia toimijoita?
Mulla ei kyllä ollut shippiin kautta kuin DHL valittavana reilu kk sitten vaikka budbee-alueella asunkin... eikä ollut varmasti yli sen heidän oletetun max 90kg (38plo). Lopulta jäi noista 2plo pois ja kolmessa 12plo laatikossa tulivat postin toimittamana kotiin, ei halpaa ollut (72€), painon perusteella oli maksu.Tilauksen jälkeen tulee linkki shippiille ja tilauksen paino. Toimittaa siis Shiippiillä ja itselle oli sitä kautta valittavissa DHL ja UPS. Jollekkin alueille löytyy sitten budbee.
Eihän buddee ole kun netpriksessä ja disandossa vaan.ainakaan itse muissa nähnytMulla ei kyllä ollut shippiin kautta kuin DHL valittavana reilu kk sitten vaikka budbee-alueella asunkin... eikä ollut varmasti yli sen heidän oletetun max 90kg (38plo). Lopulta jäi noista 2plo pois ja kolmessa 12plo laatikossa tulivat postin toimittamana kotiin, ei halpaa ollut (72€), painon perusteella oli maksu.
Itse tilasin 1.11. kun noilla oli -15% kamppis, shippiin kautta rahti tosiaan. Olisi lähtenyt vissiin alle viikossa, pari tuotetta jo paypalin kautta hyvitettiinkin kun ei pakkausvaiheessa ollutkaan varastossa. Mutta kas kummaa shippiin ja heidän välillä oli tietokatkos ja shipping labelit ei ollut BB:een löytäneet ja viivästyksen syitä sain sitten maililla kysellä viikosta toiseen BB:ltä kunnes Thekla vaivautui (minulle vinoiltuaan) selvittämään asiaa kun ilmoitin ettei ole minun asiani kysellä shippiiltä koska olen heidän ohjeistuksensa mukaan toiminut.. Puuttuvia pulloja ei toki enää mukaan saanut, vaikka niiden rahdista olinkin maksanut.. Lopulta lähti paketit reilu kk tilauksesta ja saapuivat nyt maanantaina kotiin. Eli toimii jos toimii.. ennen toimi paremmin.Onko jo riittävästi kokemusta BerlinBottle tilauksista että voisi antaa yleiskuvaa miten homma pelitti? Onko näin että eivät toimita muilla kuin DHL? Koitin selailla, mutta aika vähän henkilökohtaisia raportteja näyttäisi olevan.
Näin olen myös ymmärtänyt.. Noista ainakin itsekin budbeella tilannut.Eihän buddee ole kun netpriksessä ja disandossa vaan.ainakaan itse muissa nähnyt
No ei tuo ke 23.12 kovin uskottavalta tunnu.Pientä updatea tähän:
ma 13.12. klo 20 aikoihin tilaus sisään AS24:een ja sen välittömästi sen jälkeen kuljetuksen tilaus Shippiiltä. Eilen oli päivittynyt Shippiin seurantaan UPS:n seurantakoodi ja näyttää paketit (2x25kg) jo nytkähtäneen Saksasta kohti Tanskaa ja sitä kautta Suomeen päin. UPS:n sivu näyttää arvioitua toimitusaikaa ke 23.12. So far so good![]()
Ja onko etämyyntiä keskustelu voidaan lopettaa varmaan nytEn tiedä mitä kuraa on mut laitoinpa 8 tilaukseen. 92e tais tulla kuljetuksen kans. Tilatkaa ihmeessä alle vitosen salkku Carlsberg Humle 4,5% 24x33 cl (Parasta ennen 15.02.2022)
En tiedä mitä kuraa on mut laitoinpa 8 tilaukseen. 92e tais tulla kuljetuksen kans Carlsberg Humle 4,5% 24x33 cl (Parasta ennen 15.02.2022)
Voikos tolla Budbeella nykytiedon mukaan tilata 4 koppaa ihan rauhassa, kun muistelisin ainakin joskus että eivät tuoneet kuin max. 3 lootaa paketissa?Samaa tarjolla myös Discandooon puolella, säästää 2,59€, kun tulee ilman Netprisin "pakkauskuluja".
Voikos tolla Budbeella nykytiedon mukaan tilata 4 koppaa ihan rauhassa, kun muistelisin ainakin joskus että eivät tuoneet kuin max. 3 lootaa paketissa?
Voikos tolla Budbeella nykytiedon mukaan tilata 4 koppaa ihan rauhassa, kun muistelisin ainakin joskus että eivät tuoneet kuin max. 3 lootaa paketissa?
Itsekkin asun alueen ulkopuolella. Onneksi tyttö asuu keskustassa et tilasin sen osoitteeseen itse meen sit vastaanottamaan paketteja. Ja voihan noita tilata muistaakseni 90kiloon asti. Tulee vaan useammassa laatikossaEi tietoa, Budbee ei toimita tänne syrjäseudulle, ei siis kokemuksia. Mutta eiköhän joku kohta asiasta valaise.
Nää vaan taitaa vaatia korttitiedot suoraan ja eikös ne just vähän aikaa sitten vuotaneet näiltä ulos? Ehkä se 2,6 euron vakuutus kannattaa ottaa siitä hyvästä, että pääsee maksamaan turvallisesti paypalin kautta.Samaa tarjolla myös Discandooon puolella, säästää 2,59€, kun tulee ilman Netprisin "pakkauskuluja".
Mitä väliä jos maksaa creditillä, jota ainakin itse pidän luottokunnan takia turvallisempanakin kuin PayPalia. Kokemusta 5k€ ja 400 € skimmauksista, joissa molemmissa rahat palautettiin 2 lauseen reklamaatioviestillä.Nää vaan taitaa vaatia korttitiedot suoraan ja eikös ne just vähän aikaa sitten vuotaneet näiltä ulos? Ehkä se 2,6 euron vakuutus kannattaa ottaa siitä hyvästä, että pääsee maksamaan turvallisesti paypalin kautta.